Cepten EFT Ve Havale Nasıl Yapılır

cepten eft ve havale

Cepten Ve Havale Nasıl Yapılır : Cep telefonunuzu kullanarak EFT ya da cebe havale işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın cep telefonu uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Bankanın cep telefonu uygulaması ile bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. EFT ve Havale işlemlerinizi telefondan nasıl yapacağınızı ve hangi bilgilerin isteneceğini öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

İnternetin hayatımızdaki rolü arttıkça, bankacılık sektöründe de işlemler internet üzerine enjekte edildi. İnternet üzerinden kullandığınız bankacılık ürünleri için internet şubesinden işlem yapabilir ve şubeye gitmeksizin havaleden EFT’ye kadar her türlü bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden kullanılan internet şubelerinin yanı sıra, akıllı telefonlarının piyasaya çıkışıyla birlikte bankalar telefonlar üzerinden de bankacılık işlemlerinin yapılmasını olanaklı hale getirdi. Bilgisayar ya da tabletinizi kullanmaya gerek kalmadan akıllı telefonlarınız üzerinden de havale işlemi yapabilirsiniz.

Cep Telefonundan Havale Nasıl Yapılır?

Cep telefonlarınızdan havale işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle akıllı bir telefona sahip olmanız gerekmektedir. Cep telefonundan havale nasıl yapılır? Sorusunu merak edenler için, öncelikli olarak müşterisi olduğunuz bankanın Cep Bank uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. İndirme işleminin ardından Cep Bank işlemini kullanmaya başlayabilirsiniz. Cep Bank kullanmaya başlamak için cep telefonlarınızda internet bağlantısının aktif olması gerekmektedir.

İnternetin aktif olduğu bir sırada Cep Bank hesabınıza giriş yaparak hesabınıza giriş yapıp, para transferi menülerini takip ederek havale işlemi için gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Havale işleminin gerçekleşmesi için, uygulamanın istediği bilgileri girmeniz ve uygulamanız yeterli olmaktadır.

Cep telefonundan havale yapmak istediğinizde bankanın uygulamasında hesap bilgisi veya iban numarası gerekmektedir. Bankanın cep telefonu uygulaması güvenli para transferi için banka müşterisinin adının ve soyadının baş harflerini size gösterecektir. Bu şekilde yanlış para transferi yapmanızın önüne geçmeyi sağlayacak bir önlemdir.

Cep Bank Uygulamasının Avantajları

Cep Bank’ın avantajları sadece para transfer işlemleriyle de kalmıyor. Cep Bank uygulaması sayesinde havale ve EFT işlemlerinin yanı sıra kartsız olarak para çekimi de yapabilirsiniz. ATM’nin yanı giderek uygulamanızdan bulunduğunuz ATM’ye para gönderebilir ve size verilen şifre ile kartsız işlem yaparak para çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

Cep Telefonundan EFT Nasıl Yapılır?

Cep telefonunuzda bankacılık işlemi yaptığınız bankanın cep telefonu uygulaması telefonunuzda bulunmalıdır. Bu uygulama üzerinden EFT ve Havale işlemlerini gerçekleştirebilir. Cep telefonunuzdan EFT yapmak için sizden istenen hesap veya iban numarasını uygulamada kullanmanız gerekmektedir. Sonrasında para transferi yapacağınız alıcının adını ve soyadını girmelisiniz, bazı bankalar TC Kimlik numarasının da girilmesini isteyebilir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde uygulamaya girdikten sonra para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın