CEPTETEB 60 Ay Vadeli Kefilsiz Masrafsız Hızlı İhtiyaç Kredisi

CEPTETEB hızlı ihtiyaç kredisi adı altında bir kampanya başlattı. Bu kampanya dahilinde CEPTETEB 60 ay vadeli kefilsiz ihtiyaç kredisi olanağı sunuyor. Ayda sadece 145 TL ödeyerek 5000 TL kredi kullanabileceğiniz gibi dilerseniz %1,69 düşük faiz oranı ile daha fazla kredi çekmeniz de mümkün. CEBTETEB kefilsiz hızlı kredi olanağı ile acil nakit ihtiyacı olanlar veya acil para lazım diyenler için anında para bulma imkanı sağlıyor.

Bu yazımızda CEPTETEB kefilsiz hızlı ihtiyaç kredisi hakkında bilgi vereceğiz.

CEPTETEB Hızlı İhtiyaç Kredisi Kampanyası Nedir?

Türkiye Ekonomi Bankası olarak bilinen TEB, dijital bankacılık anlayışı çerçevesinde “yeni nesil dijital banka” sloganıyla hizmet vermeye devam ediyor. Yeni nesil dijital banka uygulaması ile TEB, kredi başvurularının internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirilmesi halinde kredi onay sürecini kısaltmanın yanında uygun koşullarda kredi olanağı da sağlıyor. Hızlı ihtiyaç kredisi de TEB’in dijital bankacılık alanında sunduğu kredilerden biridir.

CEPTETEB Hızlı İhtiyaç Kredisi Vadesi Ne Kadar?

CEPTETEB hızlı ihtiyaç kredisi en az 3 ay vade ile alınabiliyor. Uygulanan kredi üst vadesi ise 60 aydır. Dolayısıyla CEPTETEB hızlı kredinin vadesinin 60 ay ile sınırlı olduğunu söyleyebiliriz. 

CEBTETEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

CEPTETEB ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık % 1,69’dur. Uygulanan bu kredi faiz oranı, kişinin gelir durumu ve kredi notunun yüksek olmasına göre daha düşük olarak uygulanabiliyor. Bu nedenle kredi başvurusu yaparken bankadan şahsınıza özel faiz oranı teklifi talebinde bulunabileceğinizin altını çizelim.

TEB İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

CEPTETEB ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için 18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor. Bunun dışında şu şartları taşımak da zorunludur:

  • Kredi notu düşük olmamak
  • Kredi sicili bozuk olmamak
  • Krediyi ödeyebilecek ekonomik gücü bulunmak veya düzenli gelir sahibi olmak

Bu şartları sağlayan herkes CEPTETEB kredi başvurusu yapabilir. 

TEB Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalıdır?

Kredi başvurusu sırasında bankaların dikkate aldığı en önemli kriterlerden biri de kredi notudur. CEPTETEB ihtiyaç kredisinden yararlanmak istiyorsanız, findeks kredi skorunun en az 1400 puan olması gerekiyor.

TEB Hızlı İhtiyaç Kredisi Masrafları Nelerdir?

CEPTETEB hızlı ihtiyaç kredisinin en önemli avantajlarından biri de masrafsız kredi olmasıdır. Bu bağlamda diğer kredilerde alınan dosya masrafı, kredi tahsis ücreti veya istihbarat araştırma ücreti gibi isimler adı altında alınan ücretler hızlı kredide alınmıyor. Sadece banka gerekli görmesi halinde hayat sigortası yapabileceğini unutmamalısınız.

Ne Kadar CEPTETEB Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Alabilirim?

CEPTETEB kefilsiz ihtiyaç kredisi ile ayda 145 TL ödeyerek 60 ay vade ile 5000 TL kredi alabilirsiniz. Ancak mevcut gelir durumunuz itibariyle ne kadar kredi alabileceğinizi merak ediyorsanız, burada şu formül uygulanıyor. Banka ihtiyaç kredisi başvurunuz durumunda sizin mevcut gelirinize bakıyor. Mevcut gelirinizin en fazla % 50’sinin krediye ayrılabileceğini kabul ederek alacağınız maksimum kredi miktarını tespit ediyor. Örneğin 3000 TL geliri olan birisinin en fazla 1500 TL kredi ödemesi yapabileceğini kabul etmektedir. Dolayısıyla eğer mevcut kredi kartı veya kredi borcu ödemeleriniz var ise alabileceğiniz kredi miktarı düşük olacaktır. 

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

CEPTETEB’in pek çok ihtiyaç kredisi bulunuyor. Burada biz hızlı ihtiyaç kredisi konusunu ele aldığımız için bu kredi başvurusunun nasıl yapılacağını açıklayacağız.

CEPTETEB hızlı ihtiyaç kredisi başvurusu sadece internetten veya mobil bankacılık üzerinden yapılmaktadır. Bu bağlamda şu adımları takip ederek başvuru işlemini bir kaç dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz:

  • www.cepteteb.com.tr adresine giriş yapıyorsunuz.
  • Gİriş yaptıktan sonra açılan sayfada yer alan hızlı kredi seçeneğini tıklıyorsunuz.
  • Açılan sayfada sizden istenilen TC No ve telefon bilgilerini giriyorsunuz. Güvenlik kodunu da yazdıktan sonra devam seçeneğini tıklıyorsunuz.
  • Açılan sayfaya cep telefonunuza gelen mesajı yazıyorsunuz. Şifreyi yazdıktan sonra kredi talebiniz incelemeye alınıyor.

CEPTETEB Masrafsız İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Dijital bankacılık sayesinde kredi başvuruları çok kısa süre içinde sonuçlanıyor. Çünkü dijital bankacılıkta kredi başvuruları, Bankalar Birliği Kredi Kayıt Bürosu’nun sağladığı veriler üzerinden otomatik olarak inceleniyor. Burada özellikle başvuran kişinin kredi notu, kredi sicili, mevcut borç durumu ve kredi ödemeleri konuları inceleniyor. Bu inceleme genellikle 5 dk gibi kısa bir süre içinde sonuçlanıyor. Buna ön inceleme aşaması deniliyor.

Eğer kredi başvurunuz ön inceleme aşamasından geçtiyse hemen en yakın TEB şubesine gidiyorsunuz. Şubede kredi sözleşmesini imzaladıktan sonra krediniz aynı gün içinde hesabınıza aktarılıyor. Dolayısıyla başvuru ve kredinin hesaba yatma süreci aynı gün içinde tamamlanabiliyor.

Burada önemle belirtelim ki ön inceleme aşamasından olumlu sonuç alınsa bile şubenin yapacağı kesin onay aşaması incelemesinde krediniz reddedilebilmektedir. Buradaki reddin en önemli nedenleri arasında gerçek gelir durumunuzun krediyi ödemeye yeterli olmaması gelmektedir.  

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın.”

İlginizi Çekebilir: Bankacılık işlemlerinden kazanç sağlamanın yollarını biliyor musunuz? Sorunun cevabını öğrenmek için hemen bağlantıya tıklayın.


Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster