Denizbank IBAN No Öğrenme Sorgulama

DBenizBank Logo

No Öğrenme Sorgulama: Denizbank IBAN numaranızı öğrenme sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı yazımızda açıkladık. Deniz Bank’a ait kartınızın IBAN numarasını öğrenmek oldukça kolay bir işlemdir. Bu işlem için bankanın resmi internet sitesine girmeniz gerekiyor.

DenizBank’ın resmi internet sitesine girdikten sonra anasayfa da orta bölümde “Hesaplama Araçları” yazan bağlantıya tıklayın. Açılan sayfada orta bölümde hesaplama araçlarıyla ilgili bağlantılar bulunmaktadır. Sizin tıklamanız gereken bağlantı “” bağlantısıdır.Böylece aracını kullanmış oluyorsunuz.

Denizbank IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Denizbank resmi internet sitesindeki Heplama Araçları bağlatısına tıkladıktan sonra açılan sayfada IBAN Sorgulama bağlantısına tıklamanızın ardından aşığıdaki bilgileri açılan sayfada doldurmalısınız.

IBAN Sorgulama bağlantısına tıkladıktan sonra bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada sizden aşağıdaki bilgiler istenecektir.

 • Denizbank hesabınızın bağlı olduğu il neresi.
 • Denizbank hesabınızın bağlı olduğu şube neresi.
 • Denizbank hesap numaranız.
 • Denizbank Ek numarayı bilgisi istenecektir.
 1. Denizbank hesabınızın il ve ilçe bilgilerini ilgili kutucukta seçin. (Örneğin İstanbul – Kadıköy )
 2. Denizbank’ta işlem yaptığınız ve IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesap numarasını yazmalısınız. Hesap numarası 8 hanelidir. Hesap numaranızda ilk 4 haneyi yazmayacaksınız, 4 haneden sonra 8 numarayı sisteme girmelisiniz.
 3. Denizbank Ek numara 5 haneli bir numaradır.
 4. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra “Hesapla” butonuna tıklayın. Denizbank IBAN numaranızı öğrenmek işte bu kadar kolaydır.
 5. Denizbank hesap IBAN numarası öğrenme işlemi için, bu bilgileri hangi hesabınızın IBAN numarasını öğrenmek istiyorsanız o kartınızın bilgilerine göre sisteme yazmalısınız.

IBAN Numarası Kaç Hanelidir? Denizbank

Denizbank IBAN numarası kaç hanelidir diyecek olursanız tüm bankaların IBAN numarası aynı hane sayısına sahiptir ve 26 hanelidir.

Bu işlemleir yaparken bankanın resmi internet sitesinde olduğunuza dikkat edin.

Denizbank IBAN numarası Ne İşe Yarar?

Denizbank IBAN numarası, Denizbank hesapları arasında EFT, havale gibi işlemlerinizi gerçekleştirmeniz için kullanılmaktadır. IBAN numaranızı öğrenerek bu tür işlemlerinizi kısa sürede gerçekleşecektir.

IBAN numarası yalnızca kendi hesaplarınız arasında para transferi işlemlerinde kullanılmaktadır. Başka bir hesap ile yapacağınız para transferi işlemlerinde de IBAN numarası kullanılmaktadır.

Denizbank IBAN Doğrulama Nasıl Yapılır?

IBAN numarası kimin, IBAN numarası hangi bankanın gibi soruların cevabı için IBAN Doğrulama işleminden faydalanabilirsiniz. IBAN hesaplama araçları ile bankanın resmi internet sitesinden IBAN numaranızı öğrenebiliyorsunuz.

Hem kendi IBAN numaranızı hem de bankacılık işlemi yapacağıniz diğer kişinin IBAN adresini Türkiye Bankalar Birliği’nin IBAN kodu Doğrulama Sayfası’na girerek IBAN doğrulama işleminizi yapabilirsiniz. Buradan yapacağınız sorgulama işlemi ile IBAN numarasını kime ait ve bu IBAN numarası hangi bankanın öğrenebilirsiniz. Bu siteden yapacağınız doğrulama işlemi ile IBAN Geçerlilik hesabını gerçekleştirmiş olursunuz.

Yurtdışı IBAN Numarası doğrulama işlemi yapmak istiyorsanız yine Türkiye Bankalar Birliği IBAN Kodu Doğrulama Sayfası’nı kullanabilirsiniz. Bu şekilde yurtdışı IBAN numarasının hangi kişiye ait olduğunu e hangi bankayla ilgili olduğunu öğrenebilirsiniz.

One Response

Tüm yorumları göster
 1. lara
  29 Haziran 2016

Bir cevap yazın