Denizbank Kimin, Ortakları Kimler?

denizbank-hissedarlari

Kimin, Ortakları Kimler? : Denizbank sahipleri hakkında bilgi vermeden önce Denizbank kurucusu kimdir diyerek başlayalım. Denizbank’ın kuruluşundan bir süre sonra hisseleri satılmıştır. Peki  bankası oldu ve Denizbank hissedarları kimler bakalım. Denizbank ortaklık yapısı tablosunda hissedarları görebilirsiniz.

Denizbank Kimin Bankası?

Denizbank 1938 yılında kurulmuştur ve bir devlet bankasıdır. Denizbank Türk denizcilik sektörüne finansman sağlama amacıyla kurulmuştur. 2012 yılında Sberbank Dexia ile yapılan anlaşmaya göre Türk DenizBank’ın hisselerinin %99.85’ini Sberbank Dexia satın almıştır.

Sberbank çatısı altında birçok bankacılık hizmeti vermeye devam eden Denizbank 2013 yılında ise Citi Bankası’nın bireysel bankacılık bölümünü alarak devam etmiştir. Denizbank’ın bu devralma işlemini gerçekleştirirken 600 binin üzerinde müşterisi bulunmaktadır ve hizmet veren personeli ise 1400’e yakındır.

Denizbank’ın hem Türkiye’de hem de yurtdışında şubeleri bulunmaktadır. Yurtiçinde ve Bahreyn’de bulunan Denizbank şubesi sayısı 689’dur. Denizbank AG’nın toplam şube sayısı ise 43’dür. Denizbank dünyanın pek çok yerinden internet ortamından finansal işlemler yapmaya imkan vermektedir.

Denizbank A.Ş. hisse senetleri için imtiyaz bulunmamaktadır, yani imtiyaz yoktur. Bir hisse için oy hakkı birdir.

hakkında bilgi almak için DenizBank A.Ş. Ortaklık Yapısı tablosuna bakılabilir. Denizbank Ortaklık Yapı’sı tablosu’nda Sberbank of Russia görülmektedir. Denizbank bir Sberbank Grubu kuruluşu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

denizbank-kimin

?

Sberbank kimin diye bakıldığında Rusya Federasyonu’nda ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nda faaliyet gösteren bir bankadır ve en büyük banka konumunda hizmet vermektedir. Sberbank’ın kuruluşu 1941 yılındadır.

Sberbank 2012 yılında Orta Avrupa ve Doğu Avrupa’da bulunan dokuz ülkede şube sahibi Volksbank International Group’u da satın almıştır. Yine2012 yılında da Sberbank Dexia yapılan anlaşma sonucunda Türk Denizbank’ın hisselerinden de almıştır. Sberbank’ın Denizbank’ın hisselerinin %99.85’ini almıştır.

Sberbank’ın şubelerine bakıldığında ise şube ağının benzersiz olduğu söylenebilir. Sberbank’ın 17 bölge müdürülüğü ve ülkenin pek çok yerinde şubesi bulunmaktadır. Şube sayısı ise 19,000’dir. Rus ekonomisinin başlıca finansörü Sberbank’tır.

Hayat Deniz’de Güzel sloganıyla Denizbank bankacılığın bir çok dalında da yer alıyor. Denizbank bireysel, emekli, KOBİ, altın, tarım, afili bankacılık hizmetleri veriyor. Denizbank kredi kartı, BES ve sigorta, krediler, yatırım, bireysel ve kurumsal bankacılık hizmetleri sunuyor.

Denizbank mobil bankacılık ve internet bankacılığı ile de müşterilerine kolaylık sağlıyor. İsterseniz bankaya gitmeden işlemlerinizi Denizbank internet şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

MobilDeniz Nedir? MobilDeniz Nasıl Kullanılır? yazımızdan mobildeniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Denizbank’ın pek çok ilde şubesi bulunmaktadır. Denizbank şubelerine uğrayarak bankanın ürünleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Denizbank telefon bankacılığı ile de bankanın ürünleri hakkınad bilgi alabilir, işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank müşteri hizmetleri için 444 0 800 iletişim merkezi numarasını kullanabilirsiniz.

Denizbank bankacılık sektörünün bir çok alanında hizmet vermeye devam eden, faaliyet gösteren bir bankadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın