Denizbank Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bonus sanal kart nasıl alınır yani başvurulur yazımızda açıkladık. İnternetten sanal kart ile alışveriş yapmak için öncelikle Bonus Sanal Kart başvurusu yapmanız gerekiyor. Sanal kart nasıl kullanılır ve nasıl iptal edilir detaylar yazımızda.

Denizbank Sanal Kart Nedir?

Denizbank Bonus Sanal Kart internet üzerinden güvenli olarak yurt içi sitelerden ya da yurt dışı sitelerden yapacağınız alışverişlerde kullanabileceğiniz fiziksel olmayan bir kart hizmeti olarak ifade edilebilir.

Deniz Bonus Sanal Kart kullanarak alışveriş yaptığınızda bonus kazanabilirsiniz. Alışverişlerden kazandığınız bonusları sanal sitelerinde kullanabilir ve bedava alışveriş imkanından faydalanabilirsiniz.

Denizbank Bonus Sanal Kart diğer kredi kartları gibi fiziksel olarak basılı değildir. Yani plastik olarak basılı bir kart olmadığı için sanal kartı elinize alamazsınız. Böylece sanal kart başkasının eline geçmesi gibi bir risk durumu yoktur. Güvenli alışveriş için sanal kart bilgilerini kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

Denizbank Sanal Kart Ücreti

Denizbank sanal kart için ücret ödemesi yapmazsınız, ücretsizdir. Sanal kart kullanarak alışveriş yapmak isterseniz sanal kart başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru işlemi için şubeye gidebilir ya da Açıkdeniz Telefon Bankacılı’ğını kullanabilirsiniz.

Denizbank Sanal Kart Başvurusu

Denizbank sanal kart ile güvenli alışveriş yapmak için Deniz Bonus Sanal Kart başvurusu yapabilirsiniz. Denizbank sanal kart nasıl oluşturulur diyorsanız başvuru işlemi için internet şubesini tercih edebilirsiniz. Başvuru işlemini yapabileceğiniz diğer seçenekler şöyle;

-Açıkdeniz İnternet Bankacılığı’ndan sanal kart başvurusu yapabilirsiniz.

-444 0 800 numaralı Açıkdeniz Telefon Bankacılığı ile başvuru yapabilirsiniz.

-Tüm DenizBank Şubeleri’nden ya da Tüm Denizbank ATM’lerinden sanal kart başvurusu yapabilirsiniz.

Denizbank Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Deniz Bonus Sanal Kart kullanımı sadece internet üzerinden yapılacak olan işlemlerde ve telefon ile yapılan işlemlerde geçerlidir. Bu kanallar dışında sanal kart kullanımı yapılamaz. Bu durum kart bilgilerinin gizliliğini sağlamaktadır.

Denizbank sanal kart kullanımından önce Denizbank İnternet Şubesi’ne giriş yapmalısınız. İnternet şubesinden Bonus Sanal Kart limit belirleme ile alışveriş için ne kadar limite ihtiyacınız varsa limiti yükseltebilir ya da düşürebilirsiniz.

Yurt dışı sitelerden alışveriş yapmak istiyorsanız ödeme işlemini TL olarak ya da USD olarak yapabilirsiniz.

Sanal Kart bilgilerini alışveriş yaptıktan sonra ödeme aşamasına geldiğinizde kullanabilirsiniz. Denizbank sanal kart limiti kart sahibi tarafından belirlenir ve belirlenen bu tutarda alışveriş yapmak size bir güvenlik sağlayacaktır.

Sizden istenen bilgileri ödeme işlemi için sisteme girdiğinizde alışverişinizin ödemesi tamamlanacaktır. Alışveriş tutarını ödeme işleminiz başarıyla gerçekleşecektir.

Alışveriş ödemesi için sanal kart kullanımı için sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler;

-Kart numarası

-Son kullanma tarihi

-Güvenlik Kodu (CVC2) bilgileridir. Bu bilgileri öğrenmek için Açıkdeniz İnternet Şubesi’ni kullanabilir ya da Açıkdeniz Telefon Bankacılığı’nı kullanabilirsiniz.

Denizbank Sanal Kart Alışveriş İptali

Bonus Sanal Kart internetten alışveriş için kullanıldıktan sonra işlem başarıyla gerçekleştiyse kartınıza alışveriş tutarı ne kadar ise o tutarda bloke konulacaktır. Eğer siz bu alışveriş için iptal işlemi yapmış olsanız dahi kartınız içindeki limitiniz blokeye alınmış olabilir.Bu durumun nedeni ise karşı banka tarafından iptal emrinin gönderilmesinde gecikme durumunun yaşanmasıdır.

Eğer alışveriş iptali yaptıysanız ve limitiniz bloke edilmiş ise Açıkdeniz Telefon Bankacılığı ile iletişime geçebilirsiniz. Gerekli araştırmalardan sonra karşı banka onayı alındığında limit için konulan bloke uygulaması kaldırılacaktır.

Denizbank Sanal Kart İptali

Denizbank Bonus Sanal Kart iptali yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için 444 0 800 numarasından Açıkdeniz Telefon Bankacılığı’nı arayabilirsiniz. Sanal kartınızı şubeye gitmeden iptal ettirebilirsiniz.

İptal işleminden sonra tekrar Denizbank sanal kart oluşturma yanisanal kart başvurusu yapmak isterseniz Denizbank Şube’sine gidebilirsiniz. Ayrıca Açıkdeniz Telefon Bankacılı’ğı ile başvuru yapmanız da mümkündür.

Sanal kart ile alışveriş yaptıktan sonra Denizbank kredi kartı borcu öğrenme için hesap özetinine bakabilirsiniz. Denizbank kredi kartı hesap özeti sorgulama için internet şubesine giriş yapmalısınız. Sonrasında yaptığınız harcamaları ve harcama tutarlarını görüntüleyebilirsiniz.

İnternet şubesi şifreniz yoksa ya da unuttuysanız Denizbank İnternet Bankacılığı İçin Şifre Alma hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın