Denizbank Swift Kodu, Swift Ücreti

Denizbank swift code yani swift kodu ile işlem yapabilirsiniz. Denizbank Swift ücreti alınmaktadır ve işleminiz kısa sürede tamamlanmaktadır. Para transferi işlemi için kullanacağınız swift kodu ile döviz transferi daha hızlı geçekleşmektedir. Bankaların swift kodları birbirinden farklıdır.

Denizbank Swift Kodu : DENITRIS

Swift kodu, döviz transferi yaparken kullanılması gereken bir koddur. Döviz transferi işlemlerinde ortak bir dil geliştirmek ve işlemin hatalı olarak yapılma ihtimalini düşürmek için kullanılır.

Denizbank swift code ya da Denizbank swift kodu da diğer bankalardan farklıdır. Bu kod belirli bir standarda göre oluşturulmuştur. Denizbank swift kodu DENITRIS olarak kullanılmaktadır.

Swift kodu oluşturulurken kullanılan standarda göre bankanın isminin ilk dört harfi swift kodunda bulunmaktadır. Bulunulan ülkenin ilk iki harfi kullanılır ve bulunulan yerel bölgenin de iki harfi kullanılarak swift kodu oluşturulur. Bu duruma swift kodu kaç hanelidir diye baktığımızda 8 haneli olduğunu görebiliriz. Yani Denizbank swift kodu 8 hanelidir.

Ancak bu sayı yani swift kodu 11 haneli olarak da belirlenebilir. Bankanın şube kodu 2 haneli ya da 3 haneli olarak girilebilir. Eğer şube kodu 2 haneli olarak girilirse son haneye x harfi eklenir ve swift kodu tamamlanır.

Denizbank BIC Kodu/ Swift Kodu

Denizbank swift numarası yani swift kodu açılımı şu şekildedir;

Banka Kodu : DENI – “Denizbank” isimli bankanın swift kodu oluşturulurken ilk 4 hanesi kullanılmaktadır.

Ülke Kodu : TR – “Türkiye” için kullanılan ülke kodudur.

Ülke Kodu : IS – Yerel kod

Denizbank BIC Kodu açılımında bulunan en son iki hane bulunulan bölge için kullanılmaktadır.

Denizbank Swift Ücreti

Denizbank ile yapacağınız swift işlemi için ücret alınmaktadır. Bu işlemi Denizbank Şubesi’nden yapılabilirsiniz. Eğer şubeye gitmeden işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız iletişim merkezi, mobil, internet aracılığı ile de swift yapılabilir. Denizbank swift masrafı işlemi hangi kanaldan yaptığınıza göre farklılık gösterebilir.

Denizbank Hesaptan Yurtiçi Bankalara Giden Swift: Şube için masraf oranı maksimum %0.5 oranında olmaktadır. Masraf tutarı ise en az 36 TL en fazla 360 TL olmaktadır.

Denizbank swift ücreti maksimum 100 TL olmaktadır ve BSMV hariçtir.

Denizbank internet şubesinden swift, iletişim merkezinden ve Denizbank Mobil Bankacılık swift ücreti maksimum 50 TL olarak belirlenmiştir.

Denizbank ile yurtdışındaki hesaba para göndermeniz mümkündür. Denizbank Şubesi’nden yada Açıkdeniz İnternet Bankacılığı’nı kullanarak işlem yapabilirsiniz. Para transferi yapılırken ihtiyacınız olan bilgiler ise para transferi yapılacak olan kişiye ait ad soyad bilgisi, banka swift kodu, hesap numarası ya da IBAN numarasıdır. Denizbank’ta bulunan bir hesaba swift işlemi yapılacaksa yine bu bilgiler gereklidir.

Denizbank swift ücreti hakkında daha fazla ve güncel bilgi için Denizbank Ürün ve Hizmetler ücretleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın