Denizbank, TEB ve QNB Finansbank’ta Ücretsiz Ortak ATM Dönemi

Denizbank, TEB ve QNB Finansbank ortak ATM paylaşımı konusunda yeni bir protokole imza attı. Bu protokol uyarınca bu üç bankaya ait ATM’lerden yine bu bankaların müşterilerinin işlem yapması halinde daha önceden bu bankaların komisyon adı altında aldıkları para artık alınmayacak. 

Şimdi haberin detaylarını paylaşalım. 

Denizbank, TEB ve QNB Finansbank Ortak ATM Kullanımı Ücretli Mi?

Bankaların ATM’lerinin bir başka bankanın müşterisi tarafından kullanılması halinde müşteriden, yapılan işlemin türüne göre komisyon adı altında belirli miktarda para alınıyor.  Ancak Denizbank, TEB ve QNB Finansbank, kendilerine ait müşterilerin yine bu bankalara ait ATM’ler üzerinden işlem yapması halinde komisyon adı altında herhangi bir ücret almayacak. Böylece söz konusu banka müşterileri bu bankaların ATM’lerini ücretsiz olarak kullanabilecek. 

Denizbank, TEB ve QNB Finansbank Ortak ATM’lerinden Kimler Ücretsiz Yararlanacak?

Denizbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve QNB Finansbank ATM’lerinden ücretsiz yararlanabilmek için bu bankalardan birinin müşterisi olmak ve bu bankalardan birine ait ATM’ler üzerinden bankacılık işlemi yapmak gerekiyor. Dolayısıyla bu üç bankanın müşterisi değilseniz veya bu bankalara ait olmayan ATM’ler üzerinden işlem yapmanız halinde komisyon alınmaya devam edilecek. Örneğin bu üç bankadan birinin müşterisi olsanız bile söz gelimi Ziraat Bankası ATM’sinden işlem yaparsanız komisyon ödemek zorunda kalabilirsiniz. 

Ortak ATM’de Hangi İşlemlerden Ücret Alınmayacak?

Denizbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve QNB Finansbank ATM’leri üzerinden yapılan işlemlerin hiçbirinden komisyon alınmayacak. Dolayısıyla örneğin para yatırma, para çekme, kredi kartı borcu ödeme gibi işlemler ücretsiz yapılabilecek.

Burada önemli bir hatırlatma yapalım. Ortak ATM üzerinden işlem yaparken yapılan işlemin ücrete tabi olup olmadığı işlem sırasında size bildiriliyor. Bu nedenle işlem sırasında ekranda çıkan yazılara dikkat etmenizde yarar bulunmaktadır.

Ortak ATM’lerden EFT veya Havale Yapılması Ücretli Mi?

Denizbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve QNB Finansbank ATM’leri üzerinden başka hesaba EFT ya da havale yapılması halinde bankalar ücret talep edebilmektedir. Bu nedenle ortak ATM’den yapılacak EFT ya da havale işlemi için komisyon ödenecektir.

Denizbank, TEB ve QNB Finansbank Ortak ATM’lerden Ne Zamana Kadar Ücretsiz Yararlanılacak?

Denizbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve QNB Finansbank arasında imzalanan Ortak ATM Paylaşım Platformu Protokolü’ne  Rekabet Kurumu tarafından süresiz muafiyet verildi. Bunun anlamı bu üç banka anılan prtokolden çekilmediği müddetçe ücretsiz ortak ATM kullanımına devam edilecektir.

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın.”

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankalarının ortak ATM’lerinden ücretsiz yararlanma hakkındaki yazımızı okumak için hemen bağlantıya tıklayın.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın