Denizbank’tan 80 Yaşına Kadar Olan Emeklilere Kredi Fırsatı

Denizbank’tan 80 Yaşına Kadar Olan Emeklilere Kredi Fırsatı: Bankalar 70-75-80 yaş üzerinde bulunan emeklilere kredi riski dolayısıyla kredi vermemeyi tercih etmektedir. Aslında bankacılık mevzuatında kredi almak için öngörülmüş bir yaş sınırı olmamakla birlikte bankalar kredinin geri alınmasında yaşanabilecek sorunların önüne geçmek adına, ileri yaşta bulunan emeklilere kredi vermemektedir. Bu durum özellikle 70 yaş ve üzerinde bulunan emekliler için zaman zaman sorun olabilmektedir. Zira düzenli gelir sahibi olmakla birlikte acil nakit ihtiyacı olduğu zaman anında kredi almak isteyen 70 yaş üstü emekliler yaş sorununa takılmakta ve maalesef kredi alamamaktadır.

Bu yazımızda 80 yaşına kadar olan emeklilere kredi veren bankalardan Denizbank’ın kredi kampanyasını inceleyeceğiz.

Bankalar Neden 70 Yaş ve Üzeri Emeklilere Kredi Vermiyor?

Bankaların 70 yaş ve üzeri emeklilere kredi vermemesinin temel nedeni aslında ortalama yaşam süresidir. TÜİK verilerine göre Türkiye’de ortalama yaşam süresi 75 yıldır. Bu yüzden 70 yaş ve üzerinde bulunanların ölüm riski yüksek olduğu için hayat sigortası yapılamamaktadır. Diğer taraftan kredi ödeme süresi içinde kredi alan kişi ölürse ve mirasçıları da mirası redderse banka kredi alacağını borçlunun mal varlığından alabilir. Eğer borçlunun yeterli mal varlığı da yoksa, banka kredi alacağını tahsil edemeyecektir. 70 yaş ve üzerine hayat sigortası yapılmadığı için sigorta tazminatı da olmadığından kredinin tahsili imkansız olacaktır. İşte bankalar bu riski almak istemediğinden kredi vermemeyi tercih ediyor. Ancak son zamanlarda bankalar arasındaki rekabetin de etkisiyle bazı bankalar 80 yaşına kadar olan emeklilere kredi verebileceği yönünde kredi kampanyaları düzenlemektedir.

Şimdi yüksek yaş nedeniyle kredi alamayan emeklilere kredi veren bankalardan Denizbank emekli kredisi kampanyasını inceleyelim:

Denizbank 65-70-75 Yaş Üzeri Emeklilere İhtiyaç Kredisi

Denizbank, PTT işbirliği ile 65-70-75 yaş ve üstü emekli olup da kredi alma konusunda yaş sebebiyle sorun yaşayan emeklilere yönelik ihtiyaç kredisi kampanyası başlatmıştır. Krediden yararlanmak için aranan tek şart emekli maaşının PTT şubelerinden alınmasıdır. Eğer siz de emekli maaşınızı PTT’den alıyorsanız ya da emekli maaşınızı PTT şubelerinden birine taşırsanız, yaş sınırına takılmadan 80 yaşına kadar emekli kredisinden yararlanabilirsiniz.

Denizbank ve PTT işbirliği ile sağlanan bu kredi kampanyası ile 65-70-75 yaş ve üstü emekliler 36.000 TL’ye kadar kefilsiz gelir belgesiz kredi olanağına anında kavuşabiliyor. Üstelik bu krediden yararlanan emekliler, kredi tahsis ücreti de ödemiyor.

Denizbank 80 yaşına kadar emekli olanlara yönelik kredinin detaylarına yakından bakalım:

1- Denizbank 65-70-75 Yaş Ve Üzeri Emeklilerin Kredi Alma Şartları

Denizbank ve PTT işbirliği ile sunulan emekliye özel kredi kampanyasına başvuru için banka tarafından öngörülen şartları yerine getirmek zorunludur. Emekliye özel kredi başvurusu için gerekli şartlar şöyledir:

  • Yaş: Kredi alacak emeklinin 80 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Bununla birlikte kredinin vadesi 80 yaş ile sınırlıdır. Örneğin emekli 78 yaşında kredi almış ise bu kişi en fazla 24 ay vade ile kredi alabilir. Benzer şekilde 79 yaşında olan bir emekli krediyi en fazla 12 ay vade ile alabilir.
  • Kredi notu: Kredi alabilmek için kredi notunun en az 1100 puan olması gerekiyor. Bu puanın altında olan kredi notuna sahip emekliler krediden yararlanamamaktadır.
  • Gelir belgesi: Gelir belgesi istenmemektedir.
  • Kefil: Kefil istenmemektedir.
  • Sağlık durumu: Krediyi alacak emeklinin ölümcül bir hastalığının olmaması şarttır.

2- Vakıfbank 75 Yaş ve Üzeri Emeklilere Kredi Kampanyasının Özellikleri

Denizbank emeklilere özel kredinin iki önemli özelliği bulunmaktadır. Bunlardan ilki kredi çekme yaşının 80 yaş olarak uygulanmasıdır. Yani 80 yaşına kadar tüm emeklilere kredi olanağı sağlanmaktadır. Diğer önemli özellik ise kredi tahsis ücretinin alınmamasıdır. Dolayısıyla emekli maaşını PTT’den alan emekliler Denizbank emekli kredisi ile hem yaş sorununa takılmıyor hem de kredi tahsis ücreti ödemeyerek emekliye ucuz kredi avantajından yararlanıyor. Dahası kredi onaylandığında anında hesaba yatıyor.

Denizbank emeklilere özel kredi kampanyasının detaylarını şöyle gösterebiliriz:

Denizbank 65-70-75 Yaş Üzeri Emekli Kredisi Kredinin Özellikleri
Kredi miktarı 36.000 TL’ye kadar
Kredinin Vadesi  48 ay
Kredi faiz oranı  %2,13***
Aylık taksit miktarı 1310 TL
Kredi tahsis ücreti + BSMV  Kredi tahsis ücreti alınmamaktadır
Sigorta (Yıllık) Belirtilmemiş
Kefil Gerek görürse isteyebilir
Gelir belgesi İstemiyor
Özel şart Krediden emekli maaşını PTT şubelerinden alanlar yararlanabilir.
Yaş sınırı En fazla 80 yaş olarak uygulanıyor.
Vakıfbank emekli kredisi başvurusu En yakın PTT şubesi.

***Kredi faiz oranı emeklinin kredi notuna, kredinin vadesine ve aylık ödeme tutarına göre daha düşük olabilmektedir. Bu konuda müşteri temsilcisi ile görüşmenizde yarar vardır.

3- Vakıfbank 65-70-75 Yaş ve Üstü Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank 80 yaşına kadar emekli kredisi başvurusu için en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. PTT şubelerinde bulunan kredi başvuru formunu doldurduktan sonra bu formu PTT şubesinde görevli olan Denizbank temsilcisine teslim etmeniz yeterlidir.

4- Denizbank 65-70-75 Yaş ve Üstü Emekli Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Denizbank 80 yaşına kadar emekli yaşlılara kredi başvurusu için sadece kimlik belgenizi yeterli bulmaktadır. Yani krediye başvuru için yapmanız gereken tek şey, kimlik belgenizle birlikte en yakın PTT şubesine gitmek.

5- Kredi Ödemeleri İçin Muvafakat Alınmaktadır

Denizbank emekli kredisi alan emekliler kredi sözleşmesi imzalanırken ödemelerin otomatik ödeme talimatıyla yapılmasına ve kredi ödemelerinde sorun olması halinde hesaba bloke koymaya ve emekli maaşının haczedilebileceğine dair muvafakat vermektedir. Şayet bu muvafakat verilmez ise banka krediyi tahsis etmemektedir.

65-70-75 yaş ve üzeri emeklilere kredi imkanı sunan Vakıfbank 80 yaşına kadar emeklilere kredi kampanyası hakkında detaylı bilgi edinmek ve krediye başvurmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster