Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Ve Şartları

Ekran Alıntısı

Devlet Destekli Faizsiz Ve Şartları: devlet destekli evlilik kredisi ne zaman verilecek, devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır, devlet destekli evlilik kredisi veren bankalar sorularının cevaplarını yazımızın içerinğinde bulabilirsiniz. Devlet, evlenmek isteyen fakat maddi yetersizlik sebebiyle evlenemeyen çiftlere teşvik edici bir uygulamayı hayata geçirerek destek veriyor. Yeni evlenenlere faizsiz evlilik kredisi desteği sunan uygulama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yürütülmektedir. Devlet destekli bu kredi fırsatından yararlanmak isteyenlerin ise şartları karşılaması gerekiyor.

Evlilik Kredisinden Kimler Alabilir?

Evlilik kredisi sadece ihtiyacı olan çiftlerin kullanımı için verilmektedir. Gelir düzeyi yüksek olan çiftler bu kredi desteğinden yararlanamamaktadır. Evlilik kredisi alabilmek için sicilin de temiz olması gerekmektedir. Çiftlerden herhangi birisi Türk Ceza Kanununda yer alan ağır suçlardan herhangi birini işlediyse ve sicil kaydı bulunuyorsa eğer kredisi onaylanmamaktadır.

Evlilik Kredisi için Kaç Yaşında Olmak Gerekmektedir?

18 yaşını dolduran vatandaşlar devlet destekli faizsiz evlilik kredisine başvuru yapabilmektedir. Yeni evlenenlere faizsiz evlilik kredisi adı altında verilen kredi için yaş sınırının üst sınırı ise 24’tür. Sadece üniversite mezunu olan kişiler için yaş sınırı 26’ya uzatılmaktadır. Faizsiz evlilik kredisi miktarı 10 bin TL’dir. Krediye faiz uygulanmadığından 10 bin TL olarak geri ödenmektedir.

Evlilik Kredisi Ne Zaman Geri Ödenir?

Evlilik kredileri faizsiz olmasının avantajının yanı sıra, ödeme konusunda da büyük kolaylıklara sahiptir. Faizsiz evlilik kredilerinin geri ödemesi 1 yıl sonra başlamaktadır. Kredinin vade süresi ise 4 yıldır. 4 yıla yayılan kredilerin geri ödemesi anapara taksitlere bölünerek hesaplanmaktadır. Evliliklerinin ilk yılında çocuk sahibi olan çiftler ise kredi geri ödeme sürecini bir yıl daha erteleyebilmektedir. Devlet yurdunda büyüyen yetim kişiler içinde kredi ödemesi 2 yıl olarak belirlenmiştir.

Evlilik Kredisi Ne Zaman Verilecek?

isteyen kişiler 19 Nisan 2016 tarihinden itibaren kredi başvurularını yapabilirler.

Faizsiz Evlilik Kredisini Hangi Banka Vermektedir?

Faizsiz evlilik kredisi almak isteyen, başvurularını devlet bankalarına yapabilmektedir. Kredi devlet destekli olduğundan, sadece kamu sermayeli bankalar kredi kullandırmaktadır. Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası faizsiz kredi alınabilecek bankalar arasında bulunmaktadır. Kamu sermayeli bankalara başvurunuzu yaparak krediyi alıp evlilik hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Evlilik kredisi alabilmek için gereken şartlar basit ve anlaşılır niteliktedir. Kredinin amacı gerçekten ihtiyaç sahibi olan çiftlere yuva kurma aşamasında katkı sağlamaktadır. Bu nedenle kredi gelir durumu yüksek olan kişilere verilmemektedir.

Devlet destekli evlilik kredisi alanlar ve sonrasında çocuk sahibi olan çiftler için krediyi ödemeleri için erilen süre 1 yıl daha ertelenebiliyor. Devlet destekli evlilik kredisi 10.000 TL olarak alınabilmektedir. Aldığınız bu kredi tutarını 4 yıl içerisinde geri ödemesini yapmanız gerekiyor.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları ve 

Devlet Destekli evlilik kredisi almak için evlenecek kişilerin yaşları 18 ile 24 yaş aralığında olmalıdır. Eğer üniversite mezunu iseniz bu yaş sınırı 26 yaşına kadar uzatılmıştır.

Herhangi bir nedenden dolayı Türk Ceza Kanununda yer alan maddelere göre ağır suçlardan biri ile ceza almamış bir birey olmanız şartı bulunmaktadır.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi alabilmek için maddi durumunuzun evlenmeye elverişli olmaması şartı aranmaktadır.

Bu şartları sağlayan evlenecek kişiler deslet destekli evlilik kredisi için başvuruda bulunabilirler.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: Masrafsız Akbank Düğün Kredisi 17 Eylül 2016

Bir cevap yazın