Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Ve Hibe Nasıl Alınır?

hayvancilik-kredisi-nasil-alinir

Hayvancılık Kredisi Ve Hibe Nasıl Alınır? : Devlet destekli olarak hayvancılık hibe destekleri verilmektedir. Küçükbaş hayvancılık kredisi  ya da  hibe kredisi şartları neler olduğuna baktıktan sonra eğer bu şartları yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız devlet destekli hayvancılık kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Devlet destekli olarak 50.000 TL hibe alabilir ya da 100.000 TL faizsiz krediden faydalanabilirsiniz.

Devlet, birçok sektörde girişimcilere destek olmak amacıyla hibe kredi ve faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Bu kredilerden kendi işinin patronu olmak isteyen kişilerden, tarım faaliyetleriyle uğraşan kişilere kadar herkes faydalanabilmektedir.

Devlet, özellikle tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle uğraşan kişilere önemli destekler sunmaktadır. Devlet tarafından hayvancılık kredisi verilmektedir. Peki, devlet destekli hayvancılık kredisi nasıl alınır? Devlet destekli hayvancılık kredisi ile birlikte verilmektedir.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB tarafından bu kredi fırsatından faydalanabilmek için öncelikli olarak KOSGEB girişimcilik sertifikası almak gerekmektedir. Sertifikanız yoksa eğer, KOSGEB tarafından düzenlenen eğitimlere katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Sertifika aldıktan sonra iş planınızı hazırlayabilir ve KOSGEB’e iş planınızı sunarak kredilerden yararlanmak için başvurunuzu yapabilirsiniz. Alacağınız KOSGEB kredisi ile birlikte hayvan alımı dışında, mevcut işletmenizin kurulumunu yapabilir ve geliştirebilirsiniz.

KOSGEB Hayvancılık Kredisi hakkında şöyle bir noktayı açıklayalım. KOSGEB Hayvancılık Kredisi canlı hayvan almak için verilmemektedir. KOSGEB Hayvanclık Kredisi almak istiyorsanız bu krediyi tesis, ürünlerin paketlenmesi, çiftliğin kurulması ya da süt sağma makinesinin alımı, modern hayvancılık aletlerinin kullanımı için satın alma işlemleriniz için krediyi kullanmanız mümkün olmaktadır.

KOSGEB Hayvancılık Kredisi ne kadar veriliyor diye baktığımızda ise KOSGEB 50.000 TL tutarındaki krediyi hibe olarak verebiliyor. Gerekli şartları sağladığınızda 50.000 TL hibe kredi ile çiftliğiniz için ekipman alabilirsiniz.

KOSGEB Hayvancılık Kredisi kapsamınad 100.000 TL sıfır faizli hayvancılık kredisinden de faydalanabilirsiniz. Faizsiz devlet destekli hayvanclık kredisi ile çiftliğinizin eksiklerini giderebilir, çiftliğinizi geliştirebilirsiniz.

Ancak unutmayın devlet destekli teşvik kredisi ile hayvan alımı için krediyi kullanamazsınız. Ayrıca 10 tane kotun ve 2 tane 2 sahibi olarak da tarım çiftliği sahibi kuramazsunuz bu bilgi de aklınızda bulunsun.

Hayvancılık Kredisi için Gerekli Şartlar ve Belgeler Nelerdir?

Hayvancılık kredisi alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Gerekli değerlendirmelerin, incelemelerin aradından kredi kullanımına uygunsanız devlet destekli hayvancılık kredisinden faydalanabilirsiniz. İşte hayvancılık kredisi için gerekli şartlar ve grekli belgeler:

-Çiftçi kayıt sistemine kayıt olunması gerekmektedir.

-Çiftçilik belgesi sahibi olunmalıdır.

-Tapu fotokopileri

-Hayvan İşletme Belgesi

-Ruhsat fotokopisi

Tavukçuluk Kredisi Şartları, Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur? yazımızdan da Tavukçuluk Kredisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın