Döner Bayiliği Veren Firmalar ve Bayilik Şartları

Döner Bayiliği Veren Firmalar ve Bayilik Şartları: Dönerci açmak için iki yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki kendi mesleki becerinizi ortaya koyarak kendi adınıza işletme açmaktır. Diğer ise mevcut bir döner firmasının bayiliğini almaktır. Son yıllarda bayilik alarak işletme kurma fikrinin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Çünkü bayilik alarak işletme açan bir kimse işletmenin reklam giderlerine katlanmak ve müşteri kitlesi toplamakla uğraşmamış olmaktadır. Bu açıdan bayilik veren firmalar konusu son günlerde oldukça sık araştırılan konular arasına girmiştir.

Bu yazımızda döner bayiliği veren firmalar ve bu firmaların bayilik şartları hakkında bilgi vereceğiz.

PİTA Döner Bayiliği

PİTA, gobit adı verilen ekmeğin diğer ismidir. PİTA döner, gobit ekmeğine yaptığı dönerle ön plana çıkmış İzmir merkezli bir işletmedir. %100 dana etinden yaptığı dönerleri işletmeye has soslar ile servis ederek müşterilerin beğenisine sunuyor. PİTA döneri diğer dönerlerden ayıran en önemli fark, dönerin kömür ateşinde pişiriliyor olmasıdır.

PİTA döner, son yıllarda yaptığı atılımlar Türkiye genelinde bayilik vermeyi hedeflemektedir. Bu bağlamda franchising yöntemiyle Türkiye geneline yayılmak isteyen PİTA döner, uygun koşulda bayilik imkanı sağlamaktadırç

Girişimcilere restoran, alışveriş merkezleri ve ev servis restoranları olmak üzere 3 farklı konseptte bayilik olanağı sunan PİTA döner, işletme büyüklüğünün en az 100 metre kare olmasını şart koşmaktadır. PİTA döner bayilik bedeli ise metrekare başına 1200 TL – 1400 TL arasında değişmektedir.

Yatırımınızın geri dönüşü ortalama 12-15 ay arasında değişmektedir. Yatırım için ihtiyaç duyulan maliyet, dekorasyon, masa-sandalye, dolap gibi ürünler için ortalama 200.000 TL civarındadır. Ürünleri ikinci el almanız halinde maliyeti düşürebilirsiniz.

İşletmeden elde edeceğiniz ortalama kar ise günlük cironun %20’si kadardır.

PİTA döner bayiliği için PİTA döner ile iletişime geçebilirsiniz.  PİTA döner iletişim adresi ve bilgileri şöyledir:

 • Adres: Hürriyet Bulvarı No: 5/B, İzmir/Türkiye.
 • Telefon: 0232 445 77 64.
 • İnternet adresi: www.pitadoner.com.tr

DOİS Döner Bayiliği

Hatay usulü döner adı altında başlattığı döner ürünü ile oldukça geniş bir pazar hacmine ulaşan DOİS döner, ulaştığı bu marka değerini yeni bayilerle güçlendirmek istemektedir. Doyurucu ve bol malzemeli döneri ile tanınan DOİS, sadık bir müşteri kitlesine de sahiptir.

2007 yılında faaliyetlerine başlayan DOİS, kısa sürede bilinir bir döner markası haline geldi. DOİS’i diğer döner markalarından ayıran, İskenderun’a özel lezzetleri bir araya getirmesi ve kendi üretimi olan lavaş ekmeği içinde döneri servis etmesidir. Kullandığı baharatlar ise Hatay’a özgüdür.

Bugün 6’sı Ankara’da, diğerleri ise Erzincan, Ordu, Kırıkkale, Yozgat, Bolu, Çankırı, İstanbul, Manisa, Kastamonu, İzmir, Antalya, Samsun ve Nevşehir’de olmak üzere 22 şubeye ulaşan DOİS, yeni bayiler aramaktadır.

DOİS döner bayiliğinin açılması halinde elde edilecek ortalama kar marjı %20-30 arasındadır. İşletmeye yatırılan maliyetin geri dönüşü ise ortalama 15-20 ay arasında sürmektedir.

DOİS şubesi açmak için 120.000 TL bayi masrafı ve işletme sermayesi için de 150.000 TL civarında paraya ihtiyaç vardır. Bu anlamda bayilik başvurusu yaparken en az 150.000 TL nakit bulunması yararınıza olacaktır.

DOİS döner iletişim bilgileri şöyledir:

 • Adres: Cemal Gürsel Caddesi No: 57 Cebeci/Ankara
 • Telefon: 0543 485 91 71
 • İnternet: www.dois.com.tr

İSOS Döner Bayiliği

Hatay döneri konusunda uzun yıllar tecrübe edinmiş olan İSOS döner, bayilerine yüksek ciro ve karlılık vadinde bulunmaktadır.

1962 yılında soslu döner anlayışını geliştiren İSOS döner, adını Hatay’da bulunan İSOS Harabeleri’nden almaktadır. Firmanın ana gayelerinden biri Hatay lezzetlerini ülkenin her köşesine taşımaktır. Bu amaçla yolan çıkan İSOS döner, bayiliklerle amaçlarına ulaşmaya çalışmaktadır. Bu noktada İSOS döner, bayilerin eğitimlerinden işyeri projelerine varana kadar her alanda bayilerine yardımcı olmaktadır.

İSOS döner bayilik başvurusu yapıldığı andan itibaren işyerinin kiralanma sözleşmelerinden işyerinin açılmasına varana kadar geçecek sürede bayiye danışmanlık hizmeti de vermektedir. Bu bağlamda; işyeri proje uygulaması, satın alma ve tedarik süreci, personel eğitimi ve oryantasyon, bayi eğitimi, reklam ve pazarlama konularında destek sağlanmaktadır.

İSOS döner bayiliği için bayilik masrafları ve işyeri masrafları ile birlikte yaklaşık 150.000 TL paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu maliyetin ise geri dönüşü ortalama 20 ay sürmektedir. Karlılık oranı %30 civarındadır.

İSOS döner iletişim bilgileri:

 • Adres: Sultantepe Mahallesi, Selmani Pak Caddesi, No: 23, Üsküdar/İstanbul
 • Telefon: 0216 334 03 13
 • E-mail: info@isosdoner.com
 • İnternet: www.isosdoner.com

KEBO Döner Bayiliği 

KEBO dönerin marka haline gelmesindeki en önemli pay, müşteri odaklı döner düşüncesidir. Dönerin sosu, mayonezi, acısı gibi malzemelerin miktarına müşteri kendisi karar veriyor. Böylece kişiselleşmiş döner imkanı sunuluyor. Tabi ki kullanılan malzemelerin birinci elden geliyor olması da KEBO’yu farklılaştırıyor.

Kendi üretimi olan döner ve diğer malzemeler ile dönere yenilik getiren KEBO, son yılların gözde döner markası haline gelmiştir. Ekonomist Dergisi tarafından yapılan araştırmada Türkiye’nin en büyük 100 franchaise işletmeleri arasına giren KEBO, bu gücünü bayilerle bir adım öteye taşımak istemektedir. 2016 yılında başlayan franchaise ile birlikte bugün KEBO 15 bayiye ulaşmış durumdadır.

KEBO döner, bayilik alan yatırımcıya işyerinin bulunması gereken yerden ürün tedariğine, personel eğitiminden kuruluş projesinin uygulanmasına varana kadar bir çok alanda destek vermektedir.

KEBO bayilik başvurusunu KEBO’nun internet sitesi üzerinden yapıyorsunuz. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden KEBO ile iletişime geçerek bayilik hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

KEBO Döner Bayilik iletişim bilgileri:

 • Telefon: 0312 284 84 69
 • İnternet: www.kebo.com.tr

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın