EFT Nasıl Yapılır? EFT Nereden Yapılır?

eft-nasil-yapilir

? EFT Nereden Yapılır?: EFT açılımı; elektronik fon transferidir. EFT nasıl uygulanır yani nerelerden yapılır yazımızda detaylı açıkladık. İnternetten, ATM’den, şubeden EFT yapılabilir. IBAN’dan EFT hakkında da yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

En çok yapılan bankacılık işlemeleri arasında havale ve EFT yer almaktadır. EFT ve havale işlemidir. EFT ne demek diye baktığımızda EFT bir banka bulunan hesaptan farklı bir banka hesabına yapılan para aktarma işlemidir, para transferidir.

EFT işlemi yapmak istiyorsanız bankaların EFT işlem saatlerine dikkat etmelisiniz. Bankaların EFT işlem saatleri farklılık gösterebiliyor. EFT hafta içi yapılır, ancak resmi günlerde yapılmaz. Bankanın belirlediği saatlerde ve mesai günlerinde EFT işlemi yapmanız mümkündür.

EFT Nasıl Yapılır?

EFT internet üzerinden, bankanızın şubesinden, telefon bankacılığından ve mobil bankacılıktan yapılabilir.

Bankadan eft nasıl yapılır diyorsanız bankanızın şubesine gittikten sonra gişe işlemlerinde bulunan banka personeli ile EFT işleminizi yapabilirsiniz. Şubeden EFT işlemi için para transferi yapacağınız banka hesap numarası ya da o hesap numarasına ait IBAN numarasına ihtiyacınız olacaktır.

İsterseniz IBAN numarasını isterseniz hesao numarasını banka personeline verdikten sonra EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşleminiz tamamlandığında 5 ya da 10 dakika sonra para aktarma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

EFT Nereden Yapılır?

EFT yapmak için tercih edebileceğiniz bir kaç seçenek bulunmaktadır. Bankanızın müşterisi olarak internet bankacılığını kullanıyorsanız, isterseniz intrenet bankacılığına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra isterseniz mobil bankacılığına giriş yaptıktan sonra EFT yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından EFT Nasıl Yapılır?

EFT işleminin yapılabileceği seçneklerden biri de internet bankacılığından EFT yapmaktır. Bankanızın internet bankacılığı hizmetini kullanıyorsanız sisteme giriş yaptıktan sonra Para Transferleri menüsüne girmelisiniz. Bu menüden EFT işlemini seçmelisiniz.

EFT işlem seçimini yaptıktan sonra para transferi yapacağınız hesap numarasını ya da IBAN numarasını kullanarak EFT yapabilirsiniz. EFT işleminizi tamamladığınızda gün içerisinde para aktarma işleminiz de gerçekleşmiş olacaktır.

İnternet bankacılığı eft ücreti alınmaktadır . Bankalar kullandığınız hizmet kanalı üzerinden yaptığınız EFT işlemi için ücret almaktadır. EFT işleminizi telefon bankacılığından, mobil bankacılıktan yaptığınızda ücret alınmaktadır.

IBAN’dan EFT Nasıl Yapılır?

IBAN’dan EFT yapmak oldukça kolay bir seçenektir. IBAN’dan EFT yapmak için gerekenlerden biri kişinin hesap numarası diğeri de kişinin tam adıdır. Banka, IBAN ile EFT yaptığınızda para gönderimi yapacağınız kişinin banka adını, kişinin hesap numarasını ve bankanın şubesini sistemden öğrenebilirler. Böylece EFT için bilgileri tek tek vermenize gerek kalmaz, IBAN ile EFT işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. IBAN ile EFT yapmak hata yapma riskinizi de düşürecektir.

Kartsız ATM’den EFT Nasıl Yapılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın