Ek İş Arayanlara Evde Anahtarlık Paketleme İşi Önerisi

Ek İş Arayanlara Evde Anahtarlık Paketleme İşi Önerisi: Evde ek iş yapmak isteyenlerin merak ettiği işlerden biri de evde anahtarlık paketleme işidir. Gerçekten ev hanımları ve erkeklerin rahatlıkla yapabileceği ve kazancı oldukça iyi olan anahtarlık paketleme işi son zamanlarda oldukça rağbet gören ek işler arasına girmiş durumdadır.  Şunu hemen belirtelim ki anahtarlık işini sadece anahtarlık paketleme şeklinde algılamamak gerekiyor. Aksine anahtarlık işi denilince aynı zamanda anahtarlık tasarlama işini de düşünebilirsiniz. Bu konu bağlamında sıkça merak edilen konulardan biri de ek iş veren firmalar konusudur.

Bu yazımızda evde ek iş arayanlara evde anahtarlık paketleme işi önerisi hakkında bilgi vereceğiz.

Anahtarlık Paketleme İşi ve Anahtarlık Yapım İşi Nedir?

Firmalar, anahtarlık paketleme işi ve anahtarlık yapım işi şeklinde iki farklı alanda ek iş modeli sunabilmektedir. Anahtarlık paketleme işi, firmanın ürettiği anahtarlık olarak kullanılabilecek aksesuarın bu aksesuar için üretilmiş olan ambalajına konulması işidir. Anahtarlık yapım işi ise firmanın malzemeleri temin ettikten sonra işi yapacak kişiye teslim etmesi ve bu kişinin de malzemeleri birleştirerek anahtarlık şeklinde kullanılabilecek aksesuar yapması işidir.

Anahtarlık paketleme işinde mevcut üretilmiş anahtarlıklar ambalaja konulmakta; buna karşın anahtarlık yapım işinde bizzat anahtarın kendisi yapılmaktadır. Dolayısıyla evde anahtarlık yapım işinden daha fazla para kazanabileceğinizin altını çizmemiz gerekiyor.

Anahtarlık Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Anahtarlık paketleme işi yapmak için herhangi bir vasfa sahip olmanız gerekmiyor. Daha önceden bu işte bir tecrübenizin olması da gerekmemektedir. Ev hanımları, öğrenciler ya da ek iş arayan herkes bu işi yapabilir. Anahtarlık paketleme işinde yapmanız gereken firmanın size verdiği anahtarları, anahtarlık için üretilmiş olan ambalajına yerleştirmek ve daha sonra bunları sayarak kutulara koymaktan ibarettir. Genellikle şeffaf poşetin içine konulan anahtarlıkların paketlenmesi de çok kolaydır. Zaten firma yetkilisi, işi vermeden önce anahtarlık paketleme işini nasıl yapacağınızı size anlatacaktır.

Anahtarlık paketleme işi için gerekli olan koli bandı, karton kutu, şeffaf poşet gibi malzmeler firma tarafından temin edilerek size verilecektir. Ancak unutmamak gerekiyor ki bu malzemeler sayılı olarak verildiği için malzemeleri boşa harcamamaya özen göstermelisiniz.

Anahtarlık paketleme işini aldıktan sonra paketlemiş olduğunuz anahtarlıkları kolilemenizin ardından firma yetkilisi gelerek paketlenmiş anahtarlıkları sayarak sizden teslim alacaktır.

Anahtarlık yapım işi de paketleme işine benzemektedir. Burada da firma size malzemeleri verdikten sonra belirlenen anahtarlık modellerini yapmanızı isteyecektir. Burada malzemeler hazır şekilde geldiği için sizin yapmanız gereken pense, kargaburnu, tornavida gibi aletlerle bu malzemeleri birleştirmekten ibarettir.

Anahtarlık Paketleme İşi Ne Kadar Para Kazandırır? 

Anahtarlık paketleme işi, paketleyeceğiniz anahtarlığın niteliği ve ambalajına göre değişiklik göstermektedir. Eğer üst kalite bir anahtalık paketleyecekseniz, buna göstereceğiniz özen ve ayırmanız gereken vakit daha fazla olacağı için verilecek ücret de yüksek olacaktır. Ancak sadece şeffaf poşete anahtarlık koyacaksanız, bu iş için verilecek ücret daha düşük olacaktır. Bu anlamda anahtarlık paketleme işi için alacağınız ücret, paketleme başı 10 kuruş ile 1 TL arasında değişmektedir. Bu anlamda günde 200 tane anahtarlık paketleyen bir kişi 20 TL ile 200 TL arasında bir ücret alabilecektir. Bir anahtarlığın ortalama en fazla 1 dakikada paketlendiğini düşündüğünüzde, günde maksimum 3 saat çalışarak aylık en az 1500 TL gelir elde edebilirsiniz.

Anahtarlık Yapım İşi Veren Firmalar Bilgisine Nereden Ulaşabilirim?

Evlere anahtarlık işi veren firmalar hakkında iletişim bilgilerine şu kanallardan ulaşabilirsiniz:

  • Hazırlamış olduğumuz bu yazının altında yer alan yorum kısmına anahtarlık iş yapmak istediğinizi yazabilirsiniz. Benzer şekilde anahtarlık işi vermek isteyenler var ise bu kişiler de ilan şeklinde yorum kısmına iletilerini yazabilirsiniz.
  • Google, Yandex ya da Bing gibi arama motorlarına evde anahtarlık işi verenlerin telefon numarası ya da evlere anahtarlık iş veren firmalar şeklinde yazıp arama yaptıktan sonra karşınıza çıkan aktif sonuçlar arasından tercih yaparak iş başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • Yaşadığınız yerde anahtarlık işi yapan firmalara bizzat giderek ek iş olarak anahtarlık paketleme işi yapmak istediğinizi söyleyin. Kendileri bu şekilde iş yaptırmıyor olsa da aynı sektörde bu iş yaptıran firmaya sizi yönlendirebileceklerdir.
  • İş arama siteleri olarak kurulan internet sitelerine giriş yaparak buradaki ilanları takip edebilirsiniz.

Anahtarlık Yapım İşi İçin Kursa Gitmek Gerekiyor Mu?

Anahtarlık yapım işi için hobi kurslarına gidebilirsiniz. Böylece kendi anahtarlıklarınızı tasarlayabilirsiniz. Ancak bir firmanın ürettiği anahtar montajlama işi için kursa gitmeniz zorunlu değildir. Çünkü firma anahtarları nasıl montajlayacağınızı işi size verdiğinde anlatacaktır. Zaten montajlama işi malzemeleri birleştirmekten ibaret olduğundan bunun için özel bir eğitim almanıza gerek yoktur.

Anahtarlık Yapım İşi Eğitimi Alın ve Kendi Anahtarlık Modellerinizi Tasarlayarak Daha Çok Para Kazanın

Anahtarlık paketleme işi ya da anahtarlık montajlama işi, bir firmaya ait ürünlerin paketlenmesi ya da birleştirilmesi işidir. Dolayısıyla bu işten elde edeceğiniz gelir, firmanın size önereceği miktarla sınırlıdır. Oysa özel olarak anahtarlık tasarlayarak bunları kendiniz pazarladığınızda daha çok para kazanabileceğinizi unutmamalısınız. Çünkü kendi tasarladığınız ürünler emsalsiz olacağından müşterinin anahtarlıklarınızı kıyaslama imkanı ortadan kalkacaktır. Anahtarlıklar özel üretim olacağından fiyatını da ona göre belirleyebilirsiniz. Ayrıca tasarladığınız anahtarlıkları internet gibi ortamlarda tanıtarak ya da satışa sunarak daha çok müşteri kitlesine hitap edebilirsiniz. Böylece bir anahtarlıktan 10-100 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Anahtarlık Yapma İle İlgili Videolar

Sizlere ilham olması amacıyla kendi anahtarlıklarını tasarlayan insanların videolarını paylaşalım. İşte o videolar:

Burada da bir başkası emojilerden göz alıcı anahtarlık yapıyor:

İlginizi Çekebilir: İş kırmak istiyorum ya da hangi işten para kazanabilirim şeklinde sorular zihninizde yer ediniyorsa, sorularınıza cevap bulmak için para kazandıracak 10 iş fikri hakkında detaylı bilgi için bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

One Response

Tüm yorumları göster
  1. Elif Baş
    7 Kasım 2018

Bir cevap yazın