Ek Kart Nedir Ve Nasıl Çıkarılır

ekkart

Nedir Ve Nasıl Çıkarılır: ek kart nedir vakıfbank, ek kart anlamı, ek kart limiti ve ek kart özellikleri hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz. Kredi kartları bilinçli olarak kullanıldığında son derece faydalı olan bir bankacılık ürünüyken, bilinçsiz kullanımda ise kullanıcılarına ödemelerde sorun yaşatmaktadır.

Kredi kartları hayatımızı her anlamda kolaylaştıran ve nakit ihtiyaçlarımızda yardımımıza koşan en temel bankacılık ürünlerinden birisidir. Taksitli avantajının yanı sıra yapılan alışverişler karşılığında verilen puanlarla da bedava alışveriş keyfi yaşatan kredi kartlarında, nakit avans özelliği de bulunmakta ve bu özellik sayesinde kredi kartından nakit çekilerek harcamalarda kullanılmaktadır.

Ek Kart Nedir?

Kredi kartlarının varlığının dışında, karta bağlı olarak ek kartlarda tanımlanmaktadır. Ek kart nedir? Nasıl çıkarılır? Soruları bu anlamda cevabı en çok merak edilen soruların başında gelir. Ek kart, asıl kredi kartının sahip olduğu tüm özellikleri bulunduran ve limiti de asıl kredi kartı kadar olan bir kredi kartı olarak tanımlanabilir.

Ek kartlar, kredi kartına ya da mevduat hesabına bağlı olarak çıkarılmakta ve bu hesaplardan nakit çekim yapılabilmektedir. Ek kart da hizmet aldığınız bankalar tarafından verilmektedir. Ek kart çıkarabilmek için 18 yaşından büyük olmak gerekirken, 16 yaş sonrasında da ailelerin rızası dâhilinde muvafakatname ile kart çıkarılabilmektedir.

Ek Kart Nasıl Çıkarılır?

Ek kart çıkarmak isteyen kişiler, internet üzerinden ya da banka şubelerine giderek başvuru da bulunabilmektedir. Ek kart başvuruları için bazı bankalar telefon bankacılığı yoluyla da başvuru kabulü yapmaktadır. Ek kartlar ile nakit paraya sıkıştığınız her zaman nakit çekimi yapabilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Özellikle öğrencilerde ek kartları yaygın olarak kullanmakta ve nakit sıkıntısı çektiğinde kullanmaktadır. Ek kartlar doğru şekilde kullanıldığında son derece faydalı bir bankacılık ürünüdür.

Ek kart çıkarmak istediğinizde bankalar bu işlem için ücret talep etmeyebiliyor. Ancak yıllık kart aidatı ücretini ek kart için ayrıca ödemeniz gerekebilir.

Ne Kadardır?

EK kartın limiti asıl kredi kartının limiti ile aynıdır. Kullandığınız kredi kartınızın limitinden daha az değildir. Ek kart limitinin de kredi kartınızla aynı olmasıyla birlikte harcamalarınızı dikkatli yapmanızda ve bütçenizi aşmamaya dikkat etmelisiniz.

Ek kartın hesap özeti bilgileri de kartın asıl sahibine gitmektedir. Siz alışverişlerinizde ek kartı kullanabilirsiniz, ancak hesap ekstresi geldiği zaman bu harcamaları kartın asıl sahibi görebilecektir.

Vakıfbank Ek Kart Nedir?

Vakıfbank ek kart, Vakıfbank kredi kartınızın sahip olduğu özellikleri de bulunduran bir kredi kartıdır. Ayrıca zaman zaman ek kart için kampanyalar düzenlenmektedir. Örneğin ek kart çıkarıdığınızda  TL worldpuan kazanabilirsiniz.

Vakıfbank Ek Kart Başvurusu

Vakıfbank ek kart başvuru işlemi için bankanın şubelerine gidebilirsiniz.

Vakıfbank ek kart çıkarmak için SMS ile başvuru yapabilirsiniz. EKKART yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak sonrasında kime ek kart çıkaracaksanız o kişinin TC Kimlik Numarasını yazmalısınız. Bu bilgileri yazdıktan sonra  numarası SMS olarak gönderip Vakıfbank ek kart başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster