Ek Kredi Kartı Çıkarma Yaşı Kaçtır? Ek Kart Kimlere Çıkarılır?

ek-kart-yas-siniri

Ek Çıkarma Yaşı Kaçtır? Kimlere Çıkarılır? : için belirli bir ek kart yaş sınırı olduğu söylenebilir. Ek kart limiti ne kadardır ek kart kimler için çıkarılabilir sorularınıza da yazımızda cevap bulabilirsiniz. Ek kart sayısı için de bir sınır belirlenmektedir. Yani sınırsız bir durumu söz konusu değildir.

Ek Kredi Kartı Çıkarma Yaşı Kaçtır?

Bir bankada kredi kartı kullanıyorsanız eğer, talebiniz doğrultusunda ek kartta çıkartabilirsiniz. Çıkaracağınız ek kart üzerinden kendi limitiniz üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Genel olarak, kişiler ailesi için kredi kartı çıkarmak yerine ek kart çıkarmayı talep etmektedir. Peki, ek kredi kartı çıkarma yaşı kaçtır?

Bilindiği üzere kredi kartı çıkarabilmek için en az 18 yaşında olunması gerekmektedir. Bu yaş sonrasında bankalara kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler ise başvuru yapamadığı için, ailesinin başvurusuyla ek karta sahip olabilmektedir. Aileler, 16 yaşını dolduran çocukları için, kredi kartı limitinden oluşturulan ek kartı çocukları için çıkarabilmektedir.

Ek Kart Limiti Ne Kadar Oluyor?

Çıkartılan ek kart üzerinde kullanılan limitler, asıl kart limitinden kullanılmaktadır. Ek kart, birden fazla oluşabilmektedir. Ek kartlarda yapılan tüm harcamalar, hesap kesim tarihinde asıl karta yansımaktadır. Böylece, yapılan ek kart harcamalarını da görebilir ve çocuğunuzun harcamalarını takip edebilirsiniz.

Ek kart başvurusu yapmak için kredi kartı kullandığınız bankaya müracaat edebilirsiniz. Başvurunuz sonrasında kişiye özel olarak kredi kartı basılarak teslim edilmektedir. Kredi kartınızı adresinizden ya da banka şubenizden teslim alabilirsiniz.

Ek kart limitini ile isterseniz kısıtlayabilirsiniz. Nakit çekim için böyle bir kısıtlama işlemi yapılabilmektedir. Ek kart limit ayrımı yapmak istiyorsanız bu konuda kartını kullandığınız baka ile iletişime geçebilirsiniz.

Ek Kart Kimlere Çıkarılır?

Ek kart kimlere çıkarılır diye baktığımızda ise ek kartın genellikle asıl kart sahibi eşine çıkarabiliyor ya da çocuğu için ek kart talebinde bulunabiliyor.

Ancak ek kart çıkarmak için akrabalık şartı bulunmamaktadır. İstediğiniz kişi için ek kart çıkarabilirsiniz. Ek kart çıkardığınız kişi de alışverişlerinde ödemeleri bu kart ile yapabilir. Bu uygulama bankaya göre farklılık gösterebilir, bankanıza danışabilirsiniz.

Ek kart kaç tane çıkarma sayısı yani kaç tane ek kart olabileceğinin sayısı sınırlıdır. Bazı bankalar ek kart sayısı sınırı olarak 3 belirlerken farklı bir banka 10 ek kart sınırı koyabiliyor. Yani bankalar ek kart çıkarma için farklı sınırlar belirleyebiliyor .

Ek Kart Nedir Ve Nasıl Çıkarılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın