Emekli Maaşını PTT’den Alan Emekliye Kredi

ppt-emekli-kredisi

Emekli Maaşını PTT’den Alan Emekliye Kredi : PTT’den kredi almak isteyenler aktif bank kredi başvurusu yapabilirler. Emekliler PTT’ye giderek kredi çekme şartlarını yerine getirdiklerinde kredi başvurularına kısa bir süre içerisinde cevap alırlar. Kredisi olumlu sonuçlanan emekliler PTT’den yaptıkları sonucunda anında kredi çekebilirler. Detaylar yazımızda.

PTT aracılığıyla maaşını alan emekliler, hiçbir bankaya gitmeye gerek kalmadan, PTT üzerinden kredi alabilmektedir. PTT Emekli Kredisi adı altında verilen kredi için herhangi bir PTT şubesine başvuruda bulunarak kredi talebinizi iletebilirsiniz. PTT Emekli Kredilerinde yaş sınırı 80 olarak uygulanmaktadır. Kredi vadesi ile beraber en azla 83 yaşında olunması şartı bulunmaktadır. Bu koşuldan yola çıkacak olursak 80 yaşındaki birisi en fazla 3 yıllık kredi vadesiyle başvuruda bulunabilmektedir. 48 aylık bir vadeyle kredi kullanamamaktadır. Yaşı daha düşük olan emekliler için ise bu sayı mümkün olabilmektedir.

PTT Emekli Kredisi Faiz Oranı

PTT tarafından verilen emekli kredisinde %1,75 oranında faiz uygulanabiliyor. Örnekle açıklayacak olursak, 20.000 TL kredi çeken emeklilerimiz %1,75 faiz oranı üzerinden 36 ay vadeli olarak kredi aldığında kredinin toplam maliyet oranı %2,1315 olmaktadır. Kredi için ayrıca, 100 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Bu kredi için aylık olarak 797,31 TL taksit ödemesi yapılmaktadır. Daha farklı kredi tutarları ve vade sayıları için size en yakın PTT şubesine başvurabilir ve kredi tutarları hakkında geniş bilgi alabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Nasıl Çekilir?

PTT kredi çekmek isteyen emekliler için kredi desteği sunuyor. Kredi çekmek isteyen emekliler PTT’de bulunan başvuru formunu doldurduktan sonra bu form içerisinde doldurduğunuz bilgiler sisteme girilir. Formdaki size ait sisteme girilen bilgiler kredi kullanmak istediğiniz bankaya gönderilmektedir. Bu işlemin ardından kısa bir süre içerisinde kredi başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlanır. Eğer krediniz olumlu sonuçlandıysa Bireysel kredi sözleşmesini okuyup size uygun olduğuna karar verdiyseniz imzalayarak kredi işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kredinizi PTT’den aynı anda çekmeniz de mümkündür.

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi

Aktifbank emekli maaşını PTT’den çekenlere kredi imkanı veriyor. Nakit ihtiyacı olan emekli müşteriler emeklilere kefilsiz, şartsız verilebilen N Kolay Emekli kredisi alabiliyor. Yapmanız gereken ise bir PTT’ye giderek kredi başvuru işleminizi gerçekleştirmenizdir. Tutarı 40.000 TL’ye kadar olan emekliye krediden faydalanabilirsiniz.

Aktifbank N Kolay ile PTT’den kredi başvurusu yapacak olan emekliler kredi tahsis ücreti ödemesi gerekecektir. Uygulanan faiz oranı ise %1.75 olmaktadır. Emekliler 3-36 ay vadede kredi alabilirler. Maaşını PTT’den alan emekliler Aktifbank ile en az 1.000 TL en fazla ise 40.000 TL kredi çekebilirler.

Emekli Kredi Borcunu Ödemezse Haciz Gelir Mi yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın