Emekli Maaşını Taşıyan Emekliye Promosyon Veren Bankalar

Emekli Maaşına Promosyon Veren Bankalar Listesi: Bankalar, emeklilere özel kampanyalarla kendilerine müşteri kazanmaya çalışmaktadır. Ülkemizde emekli sayısının 12 milyonu bulduğu dikkate alındığında, düzenli gelir sahibi olan emeklilerin bankaları için önemli bir müşteri kitlesi olduğu kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Bankalar emekli olan müşterilerin, maaşlarını kendi bankalarına taşıması için bir çok avantaj sunmakta ve emekli maaşı taşıma kampanyası düzenlemektedir. Bu kampanya çerçevesinde emekli maaşını taşıyana birçok avantajlı hizmet sunmayı taahhüt etmektedir. Bankaların sunduğu avantajlardan en dikkat çekeni ise maaş promosyonudur.

Bu yazımızda maaş promosyonu veren bankalar ve bankaların promosyon miktarları hakkında bilgi vereceğiz.

Bankaların Emekli Maaşını Taşıyan Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Bankalar emekli maaşını taşıyan emeklilere bir çok avantaj sunmaktadır. Hemen hemen tüm bankalar tarafından sunulan avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Maaş promosyonu
 • Kredi kartından yıllık aidat alınmaması
 • Hesap işletim ücreti alınmaması
 • EFT işleminin ücretsiz olması
 • Havale işleminin ücretsiz olması
 • Emekliye özel koşullarda kredi kampanyaları sunulması
 • Bankaların kendi ATM’lerinden maaşın tamamını çekebilme
 • Vadeli mevduat hesaplarına yüksek faiz uygulanması.

Emekli Maaşını Taşıyan Emekliye Promosyon Veren Bankalar ve Promosyon Miktarı

Emekli maaşını taşıyan emeklilere bankaların sunduğu en cazip teklif aslında maaş promosyonudur. Bankalar bu durumu dikkate alarak maaşını 3 yıl boyunca kendilerinden alma sözü veren emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere maaş promosyonu imkanı sunmaktadır. Sunulan maaş promosyonu emekli maaşı miktarına göre değişiklik göstermektedir. Diğer taraftan bazı bankalar ilk defa emekli maaşı alacaklara yüksek miktarlı maaş promosyonu vermektedir. Bankaların emekli maaşı taşıma karşılığı verdikleri promosyon miktarları şöyledir: (Yıldızlı olarak belirtilen promosyonlarla ilgili açıklamaları tablonun altından okuyabilirsiniz)

Emekliye Maaş Promosyonu Veren Banka Promosyon Miktarı (En Fazla)*
Akbank 450 TL
Yapı Kredi Bankası 450 TL
Garanti Bankası 450 TL
Ziraat Bankası 450 TL
Denizbank 450 TL
Finansbank 450 TL
ING Bank 600 TL**
İş Bankası 450 TL
TEB 450 TL ve 50 TL bonus***
Vakıfbank 450 TL
Şekerbank 600 TL ve 150 TL ek promosyon****
Fibabanka 500 TL*****
Halkbank 450 TL
Kuveyt Türk 450 TL

*Burada yer verilen miktarlar bankaların verdiği en yüksek promosyon miktarıdır. Bu miktar maaşa göre değişmektedir. Bu anlamda 3 yıl boyunca emekli maaşı alma sözü verenlere sunulacak promosyon miktarları;

 • 1.000 TL altında emekli aylığı alanlara 300 TL,
 • 1.000 TL ila 2.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 375 TL,
 • 2.001 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 450 TL

**İlk defa emekli maaşı alacak olup da maaş hesabını ING Bank’tan gösterecek olan emeklilere en fazla 600 TL promosyon verilecektir. Diğer müşterilere ise en fazla 450 TL promosyon verilecektir.

***TEB’den maaşını alan emekliler TEB kredi kartı ile 2 tane otomatik ödeme talimatı vermeleri halinde bir defaya mahsus 50 TL bonus kazanacaklar.

****İlk defa emekli maaşı alacak olup da maaş hesabını Şeker Bank’tan gösterecek olan emeklilere en fazla 600 TL promosyon verilecektir. Diğer müşterilere ise en fazla 450 TL promosyon verilecektir. Ayrıca maaşını Şekerbank’tan alan emekli maaşı müşterileri 2 otomatik ödeme talimatı vermesi ve Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı sahibi olması halinde 150 TL ek promosyon alabilecektir.

*****Maaşlarını Fibabanka’ya taşıyan emeklilerin maaş miktarlarına göre alacakları promosyon şu şekildedir:

 • 1.000 TL’den düşük (1.000 TL hariç) maaşlar için 330 TL,
 • 1.000-2.000 TL arası (2.000 TL hariç) maaşlar için 415 TL,
 • 2.000 TL ve üzerinde maaşlar için 500 TL

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın