Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 3 Banka ve Kredi Özellikleri

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 3 Banka ve Kredi Özellikleri: Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar, faizsiz kredi arayışı içinde olan emeklileri yakından ilgilendiren bir konudur. Gerçekten faizsiz kredi sayesinde daha az maliyetle bankalardan borç alma olanağına sahip olunmaktadır.

Bu yazımızda emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileridir ve bu bankaların kredi özellikleri nelerdir şeklindeki sorulara cevap vereceğiz.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 3 Bankanın Kredi Şartları

Emekliye faizsiz kredi veren bir çok banka bulunmakla birlikte bu bankaların kredi şartları ve kredi limitleri birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Bu bağlamda faizsiz kredi almadan önce her bir bankanın kredi şartlarını öğrenmek, en uygun krediyi bulmak için avantaj sağlayacaktır.

Emeklilere faizsiz kredi veren bankaların kredi özelliklerine baktığımızda bu kredilerin düşük limitli olduklarını görüyoruz. Genellikle bankalar emeklilerin kendi bankalarından maaş almaları durumunda faizsiz kredi olanağı tanıdıklarını söyleyebiliriz.

Şimdi emeklilere faizsiz kredi imkanı sunan bankalara yakından bakalım:

1- Denizbank Emekliye Faizsiz Kefilsiz ve Gelir Belgesiz Kredi İmkanı

Denizbank’ın sunmuş olduğu faizsiz kredi imkanı aslında sadece emeklilere özel olmayıp herkes için geçerlidir. Bu kampanyadan emekliler de yararlanabildiği için bu başlık altında bu kredi haberine yer vermenin faydalı olacağını düşündük.

Denizbank gelir belgesiz kefilsiz sıfır faizli kredi kampanyasından yararlanmak için en az 2 tane faturanız için otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor. En az 2 adet faturanız için otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda 1000 TL’ye kadar faizsiz ve masrafsız anında kredi alabilirsiniz. Ancak verdiğiniz otomatik ödeme talimatını en az 12 ay boyunca iptal etmemeniz gerekmektedir. Otomatik ödeme talimatını ister Denizbank Kredi Kartı üzerinden isterseniz Denizbank mevduat hesabınızdan verebilirsiniz.

Sunulan faizsiz kredinin geri ödeme süresi ise 12 aydır.

Denizbank faizsiz emekli kredisinin özelliklerini şöyle gösterelim:

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit Miktarı Faiz Oranı Masraf Sigorta Kefil ve Gelir Belgesi
1000 TL 12 ay 83,33 TL %0 Yok Yok Gerekirse isteyebilir

2- Ziraat Bankası Emekliye Düşük Faizli Kredi Kampanyası

Ziraat Bankası ülkemizin en eski bankalarından biridir. Emeklilerin büyük çoğunluğunun maaş ödemeleri de genellikle Ziraat Bankası üzerinden gerçekleşmektedir. Ziraat Bankası, maaş müşterisi olan emeklilere özel olarak maaşlarının 10 katına kadar gelir belgesiz kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır. Her ne kadar faizsiz kredi kampanyası yoksa da Ziraat Bankası, emeklilere özel düşük faizli kredi ile neredeyse faizsiz kredi şekliden kredi imkanı sunmaktadır. En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek durumunuza uygun kredi paketlerinden birini tercih edebilirsiniz.

3- Fibabanka’dan Emekliye Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Son yıllarda ihtiyaç kredisi alanında yaptığı atılımlarla adından sıkça söz ettiren Fibabanka, emekli maaşını Fibabanka’dan alan emeklilere yönelik sıfır faizli kredi kampanyası ile de adından oldukça söz ettireceğe benziyor.

Fibabanka en fazla 3000 TL limitle faizsiz kredi olanağı sağlamaktadır. Kredi için belirlenen vade 18 aydır. Kredi için sigorta yaptırılmaktadır. Ayrıca alınan kredinin binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Faizsiz Emekli Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Faizsiz emekli kredisi başvurusu için gerekli belge sadece emeklinin T.C. kimlik numarasını içeren nüfus cüzdanının fotokopisidir. Bunun dışında başvuru için gelir belgesi ya da son 3 ayda adınıza düzenlenmiş ve ödenmiş fatura ile ikametgah belgesi istenmemektedir.

Faizsiz Emekli Kredisi Kampanyası Ne Zamana Kadar Sürecek?

Sıfır faizli emekli kredisi kampanyası 2019 yılında da uygulanmaya devam edeceğe benzemektedir. Çünkü ülkemizde sayıları 12 milyona yaklaşan emekliler bankalar için önemli bir müşteri potansiyelidir. Özellikler emeklilerin düzenli gelirlerinin olduğu dikkate alındığında faizsiz emekli kredisi kampanyası 2019 yılı itibariyle de sunulacaktır.

İlginizi Çekebilir: Emekliye Kredi Veren Bankalar ve Emekli Kredisi hakkında detaylı bilgi edinmek, emekli kredisi şartlarını öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster