Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları

emekliye-faizsiz-kredi

Emeklilere Veren Bankalar ve ŞartlarıEmekliye faizsiz kredi müjdesi ile kredi çekmek isteyen emeklilere fırsat oldu. Emekliye faizsiz kredi ve İş Bankası’ndan verilmektedir. Eğer şartlarını sağlıyorsanız kredi başvurunuzu bankanın şubesine giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bankaların sunduğu kredi fırsatlarından genellikle 18 yaşından büyük herkes şartlara uyması halinde yararlanabilmektedir. Bankaların sunduğu kredi fırsatlarından yararlanırken, en önemli husus, faiz oranlarının düşük olmasıdır.

Tercih ettiğiniz bankanın faiz oranı ne kadar yüksekse, kredinin maliyeti de o kadar artmaktadır. Bu nedenle, kredi kullanmadan önce bankaların güncel faiz oranlarının araştırmasını yapmalı ve en düşük faiz oranları sunan bankalar üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirmeniz önemlidir.

Emekliye Faizsiz

Bankalar sunduğu kredi fırsatları için birbirinden farklı faiz oranları sunarken, bankalar bazı kredilerde ise faizsiz kredi desteği de sunabilmektedir. Son zamanlarda emeklilere faizsiz kredi veren banka ve bankalarda ortaya çıkmaktadır.

Günümüzde herhangi bir kurumdan emekli olan kişilere faizsiz ve yüksek vadeyle büyük kolaylık sağlayan bankalar, hem emeklilerin finansal ihtiyaçlarına çözüm üretmekte hem de sektörde önemli bir sempati kazanmaktadır. Bankalar, genel olarak 36 aya varan vadelerle kredilerini kullandırmaktadır.

Bankalar özelikle maaşını kendi bankası üzerinden çeken emeklilere önemli ayrıcalıklar sunmaktadır. Emeklilere faizsiz kredi veren banka konusunda ise İş Bankası ve Ziraat Bankasını söyleyebiliriz. Bu iki banka emeklilere sunduğu geniş ödeme seçene seçenekleri ve faizsiz kredi fırsatıyla en çok ön plana çıkan iki banka konumunda bulunmaktadır.

Emekli ve kredi ihtiyacınız bulunuyorsa eğer, size en yakın Ziraat Bankası ya da İş Bankası şubesine giderek kredi çekme talebinizi iletebilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Şartları

Emekliye 0 faizli kredi kredi imkanından faydalanmak isteyenler için bazı şartlar aranmaktadır. Faizsiz emekli kredisi kimlere verilmez bakalım. Eğer bu durumlara sahipseniz kredi başvurunuz onaylanması biraz zor olacaktır ya da krediniz onay almayabilir.

Faizsiz emeklilik kredisi alamayacak, verilmeyecek olan emekliler şunlardır;

Bankalara borcu olan emekliler faizsiz krediden faydalanamaz.

Kredi notu düşük olan emekliler faizsiz krediden yararlanamaz.

Kredi kartı borcu olan emekliler ve emekli maaşı ile var olan kredi kartı borcunu ödeyemeyecek olan emekliler faizsiz krediden faydalanamaz.

İcralık olanlar, avukatlık olanlar ve kara listede olan emekliler de faizsiz kredi imkanından yararlanamazlar.

Emekliye faizsiz kredi müjdesi bu durumda olan emekliler için geçerli olmamaktadır.

PTT’den Emekli Maaşı Kredisi Nasıl Alınır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın