Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar – 4 Banka

emekliye faizsiz kredi

Emekliye Veren Bankalar – 4 Banka : faizsiz kredi veren bankalar hangileri, emekli hangi bankadan faizsiz kredi alabilir, Garanti Faizsiz Kredi, Ziraat Bankası Faizsiz Kredi konularına dair ayrıntıları yazımızdan öğrenebilirsiniz. Faizsiz kredi emekliler için bir kolaylık niteliğindedir ve emekli maaşının 10 katına kadar faizsiz kredi alabilirler. İşte emekliler için .

Veren Bankalar

2016 yılında yapılacak düzenlemelerle birlikte desteği de verilmesi gündemde bulunuyor. Kamu bankaları aracılığıyla verilmesi planlanan emekliye faizsiz kredi desteği kapsamında emekliler, emekli maaşının 10 katına kadar faizsiz kredi alabilecek. Bu kredi için ilk yıl geri ödeme yapılma zorunluluğu bulunmazken, emekliler ilk yılın ardından ikinci yıl içerisinde geniş vade seçenekleriyle kredi ödemesini yapabilecek.

Kredi kapsamında 36 aya varan geri ödeme seçeneği ile kredi ödemesi yapılabilecek. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar kamu bankaları olacak. Emekliye faizsiz olarak kredi kullandırabilecek özel bankalarda bu uygulamayla birlikte yerini alabilir. Bazı bankalar faizsiz olarak kredi kullandırmaya başladı.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası kredi almak isteyen emekli müşteriler için 12, 24, 36 ya da 48 ay vade seçeneğiyle kredi veriyor. Üstelik bu krediyi faizsiz olarak veriyor. Emekliye faizsiz kredi imkanından faydalanmak isteyen müşteriler ise Ziraat  Bankası’ nı tercih edebilir. Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi almak için Ziraat Bankası şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası şubelerinden kredi başvurusu yapmak isterseniz aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekiyor. İşte gerekli belgeler;

  • Nüfus Cüzdanı
  • Emeklilik Belgesi
  • İkametgah Belgesi
  • Vesikalık fotoğraf (6 tane)

Bu belgeleri hazırlayarak Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi imkanından Ziraat Bankası ile faydalanabilirsiniz.

Garanti Bankası Emeklilere Faizsiz Kredi

Emekliler, sürekli maaşlarının yetmediğinden şikayetçi olurken, bankaların kredi destekleriyle birlikte rahat bir nefes almakta ve zor durumlarda bu kredilerle harcamalarını yapmaktadır. Garanti Bankası, emekliler için bir düzenleme yaparak, faizsiz kredi desteği sunmayı amaçlamaktadır. Bu uygulama kapsamında Garanti Bankası tarafından emeklilerin maaş tutarları kadar faizsiz olarak kredi verilmektedir.

İş Bankası Emekliye Kredi

İş Bankası emekliye kredi veren bankalar arasında ilk sıralarda yer alan bankalardan birisidir. Banka tarafından maaşının 10 katına kadar kredi verilmektedir. Geri ödeme planı, vade sayısı ve maaş durumuna göre banka tarafından faiz oranları belirlenmektedir.

Emekliye Faizsiz PTT Kredisi

Emekliye Faizsiz PTT kredisinden faydalanmak istiyorsanız çekebileceğiniz kredi tutarı 1.000 TL ile 30.000 TL arasındadır. Vade seçeneği ise 3 ile 72 ay vade aralığındadır. Kullanma ücreti olarak ise 1 TL ödemeniz gerekiyor.

Emekliler, faizsiz kredi dışında özel bankalar aracılığıyla kredi kullanmak istediğinde, tüm bankaların güncel faiz oranlarını araştırma yoluna giderek en uygun maliyetle kredi veren bankayı tercih etmelidir. Bankalar arasındaki rekabetten kaynaklı olarak bankalar, çok düşük faiz oranlarıyla kredi verebilmektedir. Neredeyse sıfıra yakın faiz oranlarıyla bankalardan ihtiyaç kredisi alabilir ve harcamalarınızda kullanabilirsiniz. Hükümetin sıfır faizsi emekli kredisinin yürürlüğe girmesiyle birlikte ise faiz sorunu olmadan kredi çekebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın