En Basit Para Biriktirme Yolları

en-kolay-biriktirme-yollari

En Basit Para Biriktirme Yolları : Para biriktirme öğrenci ya da çalışanlar için önemli bir durum. Para biriktirmek istiyorum diyorsanız neler yapabileceğinize yazımızda yer verdik. Para biriktirme taktikleri ile paranızı biriktirip istediğinizi alabilirsiniz. İsterseniz para biriktirme programı hazırlayabilir böylece düzenli olarak para biriktirerek belki biraz daha süre sonra ev ya da arabanızı da alabilirsiniz.

Para kazanma oldukça önemli bir kavram olsa da para biriktirme de kazandığınız parayı akıllıca değerlendirmenin bir şeklidir. Para biriktirme öğrenci, çalışan, ev hanımı yani her birey için önemli. Biriktirdiğiniz paralar ile istediğiniz ürüne sahip olmanız mümkün. Belki belirli bir süre paranızı harcamayarak ve akıllıca biriktirerek borçlanmadan istediğinizi alabilirsiniz.

oldukça fazla. Tercih ettiğiniz biriktirme seçenekleri ile tasarruf edebilirsiniz. Para biriktirme alışkanlığı kazandığınızda aradan geçen belirli bir zaman sonunda elinizde nakitiniz olduğunu görmek sizi memnun edecektir. Para biriktirmek istiyorum dedikten hemen sonra bütçenize göre plan yapıp  para biriktirmeye başladım dediğiniz an nakite ihtiyacınız olacak günler için ya da almayı planladığınız ürünler için adım atmış olacaksınız.

Para Biriktirme Yolları

Para biriktirmenin değişik yolları bulunuyor. Ek iş yaparak para biirktirebilirsiniz, bayilik alarak, bir eşyayı kiralayarak, ticaret yaparak hem para kazanabilir hem de para biriktirebilirsiniz. İşte ;

Para biriktirmek için kendinize günlük bir para biriktirme limiti belirleyin. Her gün en az belirlediğiniz tutar kadar biriktirin. Bozuk paralarınızı ya da kağıt paranızı kumbaraya biriktirin. İsterseniz bu iş için kumbara kullanabilirsiniz. Size küçük gibi görünse de kumbaranızı doldurup biriktirdiğiniz parayı saydığınızda düşündüğünüzden bile daha fazla biriktirmiş olabilirsiniz.

Para biriktirmek için para biriktirme hesabı açtırabilirsiniz ya da bir hesabınızda paranızı biriktirebilirsiniz. Günlük olarak mesela her akşam işten çıktığınızda bu hesabınıza 5 TL ya da istediğiniz kadar para yatırın. Bu şekilde bir süre biriktirdiğinizde elinizde nakitiniz olacaktır.

-Yakın çevreniz güne giriyorsa sizde girin. 15 günde ya da ayda 1 kere gün için para verdiğinizde paranızı bu şekilde biriktirmiş olacaksınız. İsterseniz güne altın üzerinden isterseniz para üzerinden girin, gün parasını alma sırası size geldiğinde elinizde birikmiş paranız olacaktır. Güne girerken 12 ayı geçmemesine dikkat ederseniz yılda birkaç kere gün alarak para biriktirmiş olabilirsiniz.

-Para biriktirme sırasında hesaptaki parayı harcamamak için ,çocuğunuz ya da eşiniz için ek hesap açtırarak biriktirdiğiniz paraların belirli bir kısmını bu hesaplara aktarabilirsiniz.

-Para biriktirme için giderlerinizi de kontrol altında tutmalısınız. Bir ürünü alırken gerçekten buna ihtiyacım var mı diye kendinize bir sorun. Eğer yoksa almayın ve bu parayı biriktirin.

-İnternet aboneliğinizi ya da TV, uydu gibi kullanmadığınız abonelikleri iptal ettirin, kullanmadığınız şeylere para vermeyin.

-Kredi kartınızı düzenli ve kontrollü kullanamıyorsanız kapattırın, gereksiz harcamalarınızın önüne bu şekilde geçerek daha çok para biriktirebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı yıllık ücreti gibi ödemeleri yapmak zorunda kalmayın.

-Eğlence için harcadığınız giderleri biraz kısarak bu masraflarınızı da birikimlerinizin üzerine ekleyin. Örneğin bir kahve parasını bile küçük görmeyin. Günlük 5 TL’ye kahve içen bir kişi 30 gün sonunda 150 TL, 1 yıl sonunda ise 1.825 TL’yi sadece kahve içmek için harcamış olacaktır. Bu parayı biriktirerek sahip olmak istediğiniz bir ürüne daha da yaklaşmış olursunuz.

-Sıfır eşya yerine ikinci el eşya satın aldığınızda birikim yapmaya daha çok para ayırabilirsiniz. Ayrıca ikinci el eşyalarınızı, giysilerinizi de satabilirsiniz. Böylece yeni ürün almak için elinizde para olabilir ya da bu parayı birikim yapmak için de kullanabilirsiniz.

-İndirimleri takip ederek de daha fazla para harcamanın önüne geçebilirsiniz. Böylece para biriktirmek için daha çok nakit ayırabilirsiniz. Para biriktirme taktikleri arasında tasarruf etmek de sayılabilir.

Para biriktirmenin en iyi yolu aslında giderlerinizi kontrol etmek ve ek gelir sağlamaktır. Gerçekten ihtiyacınız olan harcamaları yaptıktan sonra kalan para ile birikim yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz yetenekleriniz ile günce birkaç saat bile ayırarak kazandığınız para ile birikim yapabilirsiniz.

Günde 100 TL Kazandıran İşler yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın