En Düşük Kredi Notu, En Yüksek Kredi Notu Kaçtır?

en-yuksek-en-dusuk-kredi-notu

En Düşük , En Yüksek Kaçtır? : Kredi puan tablosu incelendiğinde en düşük ve en yüksek kredi notu görülmektedir. Bireysel kredi notu kaç olmalı ki bankadan kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim sorunuzu da yazımızda cevapladık. Kredi notuna göre bankalar kredi verebilir ya da vermeyebilir. Kredi notu kredi kartı almak istediğinizde de karşınıza çıkabilir. Yüksek kredi notu avantajlıdır. Peki en düşük ve en yüksek kredi notu kaçtır bakalım.

En Yüksek Kredi Notu Kaç?

En yüksek kredi notu puanı ya da en iyi kredi notu puanı 1900 puandır. Kredi notunun yüksek olması avantaj sağlamaktadır. Bankadan kredi çekmek için diye baktığımızda ise gereken ortalama kredi notunun 1500 puan olması ya da daha yüksek olması gerekiyor.

Kredi notu en yüksek kaç olur sorunuzu 1900 puan olarak cevaplayabiliriz.

Bazı bankalar kredi puanı 1200-1500 puan aralığında olan kişiler için de kredi verebiliyor. Ancak kredi çekerken tek önemli kriter kredi notu değildir. Bankalar kredi verirken bir çok faktörü değerlendirmektedir. Kişinin gelir durumu, bankadan talep ettiği kredi tutarı da kredinin onay alıp almamasında etkilidir. İyi kredi notu kaç olmalı diyorsanız 1900 puan olabilir.

En yüksek findeks kredi notu ya da en yüksek kkb kredi notu 1900 puandır.

En Düşük Kredi Notu Kaç?

Kredi not çizelgesine bakıldığında en yüksek kredi notunun 1900, en düşük kredi notunun ise 0 (sıfır) olduğu görülmektedir. 0 kredi notu sahibi olanlar genellikle geriye dönük olarak  son 5 yıl zaman dilimi içerisinde bankalardan kredi almamış, çalışama yapmamış olan bireyler olabilir. Eğer bankadan kredi ya da kredi kartı kullanmadıysanız ve hiç işlem yapmadıysanız bu durumda kredi notunuz sıfır olabilir. Bu işlemleri yapmamış olan bireylerin kredi notu sıfırdır.

En düşük kredi notuna kredi ya da kredi kartı verilmesi biraz zor bir durumdur. Bankalar kredi notuna bakarak kişilerin bankaya olan borçlarını ödeme düzenleri hakkında fikir sahibi olurlar. Kredi notu sıfır olan kişiler kredi ya da kredi kartı kullanmadıkları için bu kişiler hakkında borç ödemelerini düzenli yapıyorlar mı gibi bir bilgi sahibi olmak zordur.

Kredi Notu Puan Tablosu

Kredi notu puan aralığı aşağıdaki tablodaki gibi gösterilebilir. Bu tabloya göre kredi notu en yüksek kaç olabilir 1900 puan olabilir ve en az riskli kredi notu 1900 kredi puanıdır.

Kredi notu puanları risklere göre de gruplandırılabilir. En riskli, orta riskli, az riskli, iyi, çok iyi olarak kredi notuna göre bir değerlendirme yapılabilir.

kredi-notu-puan-araligi

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın