En Fazla Kaç Aylık Kredi Çekebilirim?

en uzun vadeli kredi

En Fazla Kaç Aylık Kredi Çekebilirim? : Kredi çekmek istiyorsanız ve uzun vadeli kredi ödemesi yapacaksanız en fazla kaç ay taksitli kredi alabilirsiniz yazımızda açıkladık. İhtiyaç kredisi ne kadar ay vadeli olur ya da 60 ay vadeli var mı sorularınızı açıkladık. Kredi çekerken vade uzadığında kredinin toplam maliyeti de artarsa bankada ödeyeceğiniz tutar artar. Ancak yine de uzun vadeli kredi çekmek istiyorsanız işte hangi kredi için

En Fazla Kaç Aylık Konut Kredisi Çekebilirim?

Konut kredisi almak isteyenler en fazla 120 ay vadeli konut kredisi çekebilirler. 120 ay vadeli konut kredisi 10 yıl vadeli olmaktadır. 10 yıl boyunca her ay ödeme yaparak kredi alabilirler. Bankalar verdikleri kredilerin ödenmesi için farklı ödeme koşulları sunabiliyor. Kredi taksitleri esnek ödeme, balon ödeme, giderek artan gibi seçeneklerle bankaya göre farklı şekillerde ödenebiliyor. İsterseniz her ay aynı tutarda ödeme de yapabilirsiniz. Mesela balon ödeme şeklinde yılda yalnızca bir kere toplu bir ödeme yaparsınız. Bu ödeme seçenekleri bankaya göre farklılık gösterebilir.

En Fazla Vadeli Taşıt Kredisi Kaç Ay?

Taşıt kredisi almak isteyenler için sıfır ya da 2. el araç alımına göre vadede farklılık olabiliyor. Sıfır araç almak için kredi çekecekseniz 48 aya varan vade seçeneğiyle taşıt kredisi alabilirsiniz. 2. el taşıt kredisi alımında ise aracın yaşına ve değerine göre vade süresinde değişiklik olabilir. 48 ay vadeli taşıt kredisi alınabilir, ancak sıfır araçlar için. 2. el araçlar için vade konusunda bankalar farklı vade seçenekleri sunabilir. Mesela 5 yaşına kadar olan araçlar için 48 ay vadeli taşıt kredisi verilirken, 5-8 yaş aralığındaki araçlar için ise en fazla 36 ay vadeli taşıt kredisi verilebiliyor.

En Fazla Kaç Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Alabilirim?

Bireysel ihtiyaç kredisi en çok kullanılan kredilerden biridir. Bireysel ihtiyaç kredileri için en fazla 36 ay vade ile kredi alınabilir. veren bankalar yapılan düzenlemeler sonucunda artık 36 ay vadeden daha fazla ihtiyaç kredisi veremiyorlar. Bireysel ihtiyaç kredisinden faydalanmak isteyenler 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi alabilirler.

Tüketici kredisini alabileceğiniz en fazla vade 36 ay vadedir. Bankalar tüketici kredileri için farklı ödeme koşulları sunabiliyor. Örneğin 3 ay ertelemeli ya da esnek ödemeli olarak kredi çekilebiliyor. 3 ay erteleme ile alacağınız kredide kredinin maliyetinde artış olmaktadır ve bu durumda ödeyeceğiniz tutar da artmaktadır.

60 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

Kredi almak isteyenler 60 ay vade ile kredi çekmek isteyebiliyor. Ancak bu vade durumunu belirleyen tek kurum bankalar değildir. BDDK tarafından verilen kararlar uygulanmaktadır. 60 ay vade ile ihtiyaç kredisi veren bankalar şu an bulunmamaktadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın