En İyi ve Avantajlı 5 Kredi Kartı Hangisi

enkredi

En İyi ve Avantajlı 5 Kredi Kartı Hangisi: en avantajlı kredi kartı hangi bankanın, avantajlı kredi kartları ve özelliklerien avantajlı kredi kartı öğrenci için hangisi sorularınızın cevapları yazımızın içeriğinde. Kredi kartları avantajları ve taksit seçnekleri nedeniyle tercih edilen alışveriş araçlarından. İnternetten ya da mağazalarda kullanım kolaylığı ve avantaj sağlayan kredi kartlarını sizler için derledik.

BKM tarafından yapılan araştırma sonucunda ülkemizde aktif olarak kredi kartı kullanan kişi sayısı 170 milyonu geçmiş durumda. Ülkemiz, Avrupa Birliği ülkeleri arasında en çok kredi kartı kullanan ülke konumunda bulunmaktadır. Ülkemizde yapılan harcamalarda, alışverişlerin %50’sinden fazlasının kredi kartları ile yapıldığı görülmektedir. Bu nedenle, insanlar kredi kartı kullanımında avantajlı ve ek puanlar veren kredi kartlarını tercih etmektedir. Özellikle, bonus ya da para puan veren kredi kartlarıyla, kazanılan puanlar karşılığında ücret ödemeden alışveriş yapılabilmektedir.

Hangisi?

Her banka müşterilerine özel olarak sunduğu kredi kartları için farklı avantajlar sunmaktadır. En avantajlı kredi kartı hangisi sorusuna tek bir kartı işaret etmek doğru olmaz. Bankalar, güncel olarak yeni kampanyalarda düzenleyerek yeni avantajlar sunmaktadır. Bugün avantajlı olan bir kredi kartı, kısa süre sonra diğer bankaların müşterilerine sunacağı fırsatlarla avantajını kaybedebilir.

Kullandığınız kredi kartı, yaptığınız harcamalara karşılık olarak puanlar ve bonusları yüksek olarak veriyorsa, mevcut kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Yaptığınız yüklü harcamalara rağmen puan kazanamıyorsanız eğer, kredi kartınızı farklı bankalardan çıkarabilirsiniz. Özellikle, yüksek miktarda kredi kartı kullanarak harcama yapan kişiler, alışverişler karşılığında yüksek puanlar kazanarak ücretsiz olarak da bu puanlarla harcama yapabilmektedir. Bu nedenle, bu alışverişlerden fayda sağlamak adına puan ya da bonusu yüksek olan kredi kartları tercih edilmektedir.

En Avantajlı Kredi Kartı Neye Göre Belirlenir?

En avantajlı kredi kartını seçmek aslında sizin kredi kartından beklediğiniz avantaja göre farklılık gösterir. Mesela en çok taksit yapan kredi kartı mı sizin için avantajlı yoksa en çok para puan kazandıran kredi kartı mı ya da her iki özelliği de bulunduran bir kredi kartı mı istiyorsunuz? İşte bu sorulara göre kredi kartı seçiminde farklılıklar olabilir.

Avantajlı ve İyi 5 Kredi Kartı Önerisi

En avantajlı kredi kartı şudur demek doğru olmayacağı için aşağıdaki maddelere göre gibi ilk 3’e giren bir liste çıkarabiliriz.

  • Seçeceğin kredi kartı ile intertten alışveriş yapabilir miyim, mağazalarda alışveriş için kullanabilir miyim? Ayrıca bu alışverişlerde taksit imkanından yararlanabilir miyim?
  • Seçeceğim kredi kartı ek taksit ile saha çok taksitle ödeme yapmamı sağlıyor mu?
  • Bonus, para puan gibi avantajları var mı?

İşte bu avantajlar sizin için yeterliyse en iyi sayılabilecek kredi kartları:

Bonus Kredi Kartı

Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu bir kredi kartıdır. Oldukça popüler ve üye iş yerleri açısından ve yaygın kullanımı nedeniyle tercih edilebilmektedir. Sürekli ve farklı alanlarda yaptığı kampanyalar ile Bonus Kredi Kartı’nın adı duyulmaktadır. Garanti Bonus kredi kartı kampanyalarını takip ederek ek taksit seçeneğinden faydalanabilir, alışverişelerden bonus puan kazanabilirsiniz.

Maximum Kredi Kartı

Maximum Kredi Kartı İş Bankası’nın avantajlı ile sunduğu bir kredi kartıdır. Maximum Kredi Kartı müzekart olarak da kullanılabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca taksit seçeneği, MaximumKart’a özel indirimler de bulunmaktadır. Maximum kredi kartı ile de  alışverişlerde  para puan birikmektedir.

Paraf Kredi Kartı

Paraf Kredi kartı da Halkbankası’nın bir kredi kartıdır. Paraf kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerden de paraf puan kazanılıyor. Ayrıca alışverişlerinizi Paraf Kredi Kartı üye iş yerlerinden yaptığınızda ek taksit imkanından faydalanabilirsiniz. Böylece alışveriş tutarınızı daha uzun sürede ve aylık daha az tutarda ödeyebilirsiniz.

World Kredi Kartı

Bankası’ nın müşterilerine sunduğu bir kredi kartıdır. Ayrıca World Card Dünyada en değerli kredi kartı sıralmasına girmiştir, en değerli sayılan kartlar arasında ilk 10’da yer almaktadır. World puan ve taksit sçenekleriyle tercih edilen bir kredi kartıdır.

Ayrıca Yapı Kredi Bankası öğrenci kredi kartı Play Card‘ı bulunmaktadır. Öğrenciyseniz ve 18 yaşını geçtiyseniz, diğer şartları da sağladığınızda Play Card kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Pek çok mağazada World Card, Paraf Card ve Bonus Card kampanyalarını görebilir, taksit seçeneğinden faydalanabilir ve para puan biriktirebilirsiniz.

İş Bankası İş’te Üniversiteli

Bu kredi kartı önerimiz ise öğrenciler için. İş Bankası’nın öğrencilere sunduğu bir kredi kartıdır. Bu kredi kartı için ilk yıl için yıllık kart aidatı gibi bir ücret ödemezsiniz. İş’te Üniversiteli Kredi Kartı Maximum Kredi Kartı özelliklerini de bulunduruyor. Maximum kredi kartı için geçerli olan tüm özellikler İş’te Üniversiteli kredi kartı için de geçerli oluyor.

Kredi kartları dikkatli kullanılmalı ve ödemeleri zamanında, tutarında yapılmalıdır. Ayrıca gecikme faizi uygulanarak kredi borcunuzun da artmasına neden olmaktadır. Ödenmeyen borçlar kredi notunuzun düşmesine neden olmaktadır. Kredi notunun düşük olduğu kişiler için ise bankacılık işlemlerinde engeller oluşmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın