En Uygun 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

10-yil-konut-kredisi

Vadeli Veren Bankalar : Düşük faizle ev almak için kredi almak isteyenler uzun vadeli konut kredisi almak için bankalara başvuru yapıyorlar. 120 ay vade ile konut kredisini pek çok banka veriyor. Peki bu bankalar hangileri ve faiz oranları neler yazımızdan öğrenebilirsiniz.

10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev sahibi olmak isteyen kişiler, bankaların sunduğu konut kredisinden faydalanarak hayalini kurduğu eve sahip olabilmektedir. Konut kredisi kapsamında, satın alınacak olan konut tutarının belirli oranı bankalardan kredi olarak çekilmekte ve aylık olarak ödenmektedir. Konut kredisi tutarları yüksek olduğundan uygulanan vade sayısı da fazladır. Bankalar 120 ay vadeli olarak konut kredisi vermektedir. 10 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar araştırmasını sizler için derledik. Yaptığımız araştırma sonucundaki bankaların faiz oranları, yapılacak olan güncel kampanyalar ile değişebileceğinden, kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka bankaların güncel oranlarıyla karşılaştırmayı yapmayı unutmayınız. En uygun konut kredisini almak için karşılaştırma, araştırma yapmak önemlidir.

İş Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi

İş Bankası tarafından 100.000 TL tutarındaki bir kredi tutarı için %1,29 oranında faiz uygulanmaktadır. Aylık 1642 TL olarak geri ödemesi yapılacak olan kredi için ek masraflarda bulunmaktadır. Kredi kapsamında ekspertiz ücreti, sigorta, DASK, konut ve hayat sigortası da yapılmaktadır. Alınan kredinin geri ödeme tutarı 197.144.40 TL olmaktadır.

Vakıfbank 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Vakıfbank tarafından 10 yıl vadeli konut kredilerinde %1,17 faiz uygulanmaktadır. Almak istediğiniz kredi tutarını bu oran üzerinden hesaplayabilirsiniz.

Akbank 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Akbank tarafından verilen konut kredilerinde %1,25 oranında faiz uygulanmaktadır. 100.000 TL çekilen bir konut kredisi için aylık 1611 TL taksit ödemesi yapılmaktadır.

Halk Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Halk Bankası tarafından verilen konut kredilerinde %1,15 oranında faiz uygulanmaktadır. 100.000 TL kredi çeken bir kişinin aylık ödeme tutarı 1540 TL olmaktadır.

Denizbank 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Denizbank tarafından verilen 120 ay vadeli konut kredilerinde %1,20 faiz uygulanmaktadır. 100.000 TL tutarında çekilen bir kredi için aylık 1576 TL kredi geri ödemesi yapılmaktadır.

Belirtmiş olduğumuz bankaların yanı sıra Ziraat Bankası tarafından %1,18, Garanti Bankasında Kiracıya Mortgage kredisi kapsamında %1,22 ve ING Bank’da %1,19 faiz oranıyla kredi kullandırılmaktadır. Bankalardan çekeceğiniz kredi tutarlarının yanı sıra banka tarafından alınacak olan ekspertiz ücretlerini ve sigorta masraflarını da hesaplayarak kredinin maliyetini hesaplayabilirsiniz. Yapacağınız hesaplamalar sonucunda size en uygun maliyetle kredi sağlayacak olan bankadan kredi kullanabilirsiniz.

Konut kredisi almadan önce tüm bankaların konut kredisi kampanyalarını, konut kredisi faiz oranlarını, kredinin toplam maliyetini araştırmalısınız. Ayrıca gelir durumunuzu da kredi alırken gözden geçirmelisiniz. Ödemesini yapamayacağınız krediyi çekmek size zor durumlar yaşatabilir.

Bu yazı konut kredileri hakkında bilgilendirmek için yazılmıştır. Sizi kredi almaya teşvik etmez. Kredi almak ya da almamak tamamen sizin kararınızdır. Ancak kredi alırken neleri kazanırken neleri kaybettiğinize dikkat edin.

Bankanın Konut Kredisinde DASK Zorunlu Mu? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın