En Uygun 50000 TL 60 Ay Vadeli Konut Kredisi

evin-yüzde-yüzünü-kredi-veren-bankalar

En Uygun 50000 TL 60 Ay Vadeli : En uygun konut kredisi veren bankaların faiz oranı hangi banka 50.000 TL ve 60 ay vade ile veriyor Vakıfbank, Garanti, Yapı Kredi, Ziraat , Halbank gibi bankalardan en uygun faizle hangisi kredi veriyor araştırdık ve faiz oranlarını yazdık. Bankalar pek çok türde kredi vermektedir. İhtiyaca göre taşıt, ihtiyaç, eğitim, evlilik, düğün gibi pek çok kredi ürünü bulunmaktadır. Bu kredilerden biri de konut kredisidir. Ev almak isteyenler bankalardan kredi çekerek istedikleri evi faiz uygulanarak oluşan taksitlerle ödemeyi tercih etmektedir.

Aylık gelirinize göre aylık kredi ödemelerinizi yapabilecek yeterliliğe sahipseniz kısa vadede çekilen krediler sizin için daha avantajlı olacaktır. Genellikle 60 ay vade ile verilen 50.000 TL konut kredileri müşteriler tarafından alınan kredi tutarı ve vade süresidir. Vade süresi kısa olduğu için aldığınız kredinin taksit süresi daha kısa olacağı için bankaya geri ödeyeceğiniz tutarda düşecektir. Taksit tutarları bankalara göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle taksitlerde ne kadar ödeyeceğinizi kredi almayı düşündüğünüz banka ile görüşmelisiniz. Ayrıca vade süresi uzadıkça ödeyeceğiniz tutarda ve faiz oranında artış görülebilir. Yani bu nedenle bankaya daha çok para ödemeniz gerekir.

50.000 TL Konut Kredisini 60 Ay Vade İle Veren Bankalar

50.000 TL krediyi 5 yıl yani 60 ay vade ile veren bankalar farklı faiz oranları uygulamaktadır. Bu nedenle iyi bir araştırma yaparak en uygun faizle konut kredisi veren bankalar ve an an masrafla kredi veren bankalar tercih edilmelidir. Tabi kredi almak pek mantıklı bir seçenek değildir. Çünkü faiz uygulanınca aldığınız miktardan çok daha fazlasını bankaya geri ödemek zorundasınız eğer kredi çekmezseniz faiz kadar olan tutarı kar etmiş olursunuz. Vade için olan süre uzadıkça da ödeyeceğiniz tutar artacaktır.

50.000 TL ve 60 AY vade ile Kredi veren bankaların listesi aşağıdaki gibi listelenebilir.

ICBC (Yeni Evim Kredisi)

Finansbank (Finansbank Mortgage)

Fibabanka (Güzen Evim Konut Kredisi)

TEB (Konut Kredisi-Özel Fiyat)

Vakıfbank (Vakıfbank Konut Kredisi)

Şeker Finans (30 Yıla Varan Konut Kredisi)

Yapı Kredi (YapıKredi Mortgage)

Halkbank (Halkbank Evim Dost Kredi)

İng Bank (ING Bank Konut Kredisi)

Garanti (Kiracıya Mortgage)

Koçfinans Şubesiz Mortgage

Denizbank (DenizMortgage)

Türkiye İş Bankası (Sabit Taksitli Ev Kredisi)

Ziraat Bankası (Ziraat Konut Kredisi)

En Uygun Konut Kredisi Veren 5 Banka

1-ICBC Konut Kredisi

ICBC Yeni Evim Kredisi 50.000 TL ve 60 ay vade için %1,05 faiz uygulaması yapmaktadır. Aylık taksit ise 1.127 TL’dir.

Toplam maliyet ise 68.584 TL’dir.

2-Finansbank Konut Kredisi

Finansbank Konut Kredisi (Finansbank Mortgage) 50.000 TL ve 60 ay vade için %1,07 faiz uygulaması yapmaktadır. Aylık taksit ise 1.134 TL’dir.

Toplam maliyet ise 68.921 TL’dir.

3-Fibabanka Konut Kredisi

Fibabanka Güzel Evim Konut Kredisi 50.000 TL ve 60 ay vade için %1,10 faiz uygulaması yapmaktadır. Aylık taksit ise 907 TL’dir.

Toplam maliyet ise 69.474 TL’dir.

4- Vakıfbank Konut Kredisi

Vakıfbank Konut Kredisi 50.000 TL ve 60 ay vade için %1,10 faiz uygulaması yapmaktadır. Aylık taksit ise 1.143 TL’dir.

Toplam maliyet ise 69.617 TL’dir.

5-TEB Konut Kredisi

TEB Konut Kredisi Özel Fiyat 50.000 TL ve 60 ay vade için %1,11 faiz uygulaması yapmaktadır. Aylık taksit ise 1.146 TL’dir.

Toplam maliyet ise 69.561 TL’dir.

Nasıl Belirler?

Konut kredileri diğer kredilerden ödenme süresi olarak daha uzun olan kredilerdir. Şu an getirilmiş olan sınırlamalarda konut kredisi için en fazla 120 aya kadar taksitlendirme yapılabilmektedir. Bankadan konut kredisi almak isteyen müşterilerden banka almayı planladıkları konutun tapusunu müşteriden istemektedir. Siz tapu fotokopisini bankaya getirdikten sonra ekspertizler tarafında kredi çekerek almak istediğiniz ev için bir inceleme yapılacaktır.

Ekspertizler konutun değeri hakkında bilgi vermektedirler yani konutun değerini ortaya koyarlar. Bu durumda her ev için farklı değer ortaya çıkabilir. Örneğin iki farklı şehirde aynı özelliklere sahip olan iki ev için farklı fiyat değerleri ortaya çıkabilir. Bu durumun ortaya çıkmasında farklı nedenler olabilir. Evin bulunduğu yer, ulaşım olan kolaylığı gibi pek çok neden ekspertizlerin evin değerini belirlemesinde etkili olabilir. Ekspertizin konut için verdiği değer bu faktörlere göre değişebilir.

Bankalar konut kredisi verirken ekspertiz tarafından eve verilen değerin %50 ya da %75 oranında konut kredisi kullanımına izin vermektedir. Ayrıca gelir durumunuz ve krediyi almak için vereceğiniz peşinat da kredi verilmesi sırasında etkili olan diğer nedenlerdir.

Konut kredisi alarak aylarca hatta yıllarca faizle borç ödemek zorundasınız. Eğer ödeme süresini uzatırsanız çok daha fazla paryı bankaya ödemek zorundasınız. Nerdeneyse bankadan kredi için aldığınız tutarın yarısından fazlası kadar bankaya kredi ödemeyeceksiniz. Bu pek tercih edilecek bir yol değil ve tavsiye etmiyoruz, sizin de tercih etmeniz gerekn yol budur. Çünkü bu parayı biriktirirseniz faiz için ödeyeceğiiz kadar parayı kar etmiş olacaksınız. Bu nedenle bankadan aldığınız paradan çok daha fazlasını ödemek zorunda değilsiniz. Ayrıca kredi ödeme zamanını geciktirirseniz gecikme faizi uygulanacaktır. Bu durum kredi notunuzun da düşmesine neden olur. Yani kredinin olumlu ve olumsuz koşulları düşünüldüğünde krediyi almamayı tercih etmek gerekiyor.

 

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın