En Uygun Taşıt Kredisini Hangi Bankalar Veriyor?

tasit-kredisi-dosya-masrafi-iadesi-1

En Uygun Taşıt Kredisini Hangi Bankalar Veriyor: En uygun, ucuz taşıt kredisini  araştırdık ve hangi bankalar hangi faiz oranıyla veriyor araştırdık. Araba yaşamımızda oldukça önemli bir yere sahip. İster lüks bir marka olsun ister orta seviyede bir araba markası olsun zamandan kazanç sağlamak ve yorgunluğu azaltmak için herkesin ihtiyacı haline geldi. Bu nedenle bankalar da müşterilere taşıt kredisi vermeye başladı. Bankanın istediği şartları sağladığınızda taşıt kredisi alabiliyorsunuz.

Taşıt kredisi ile araba almak isteyen müşteriler bu krediyi en fazla 48 ay olacak şekilde taksitlendirebilirler. Taşıt kredisi yalnızca sıfır arabalar için değildir. Hem sıfır arabalar hem de ikinci el arabalar için taşıt kredisi verilmektedir. Sıfır olarak alınacak arabalar için taşıt kredisinin verilme ihtimalinin yüksek olduğu söylenebilir. İkinci el alınacak arabalar için ise yaş sınırına dikkat edilmektedir.

En Veren Bankalar

 

Akbank Taşıt Kredisi

Akbank taşıt kredisi 0 km araçlar için ya da ikinci el araçlar için verilmektedir. Akbank taşıt kredisi için en fazla vade seçeneği 48 aydır.

Akbank 0 km araç kredisi için uygulanan faiz oranı %1.27’dir. 12, 24, 36 ya da 48 ay vade seçenekleri bulunmaktadır.

Akbank 2. El araç kredisi için uygulanan faiz oranı %1.25’tir. 12, 24, 36 ya da 48 ay vade seçeneklerinden biri için %1.25 faiz oranı uygulanır.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Garanti Bankası Oto Kredisi ismi ile taşıt kredisi vermektedir. Bu için uygulanacak olan faiz oranı &1.44’tür. 12, 24 ya da 36 ay vade seçeneği bulunmaktadır.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi ve Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası 0 km taşıt kredisi için uygulanan faiz oranı %1.40’tır.

Yapı Kredi Bankası 2. el taşıt kredisi için uygulanan faiz oranı %1.45’tır.

Yapı Kredi Bankası ticari taşıt kredisi için uygulanan faiz oranı %1.33’tır.

Finansbank Taşıt Kredisi

Finansbank taşıt kredisinde farklı ürünler bulunmaktadır. Finansbank taşıt kredisi için uygulanan faiz oranı %1.40’tır. 12, 24, 36 ve 48 ay vade seçenekleri bulunmaktadır.

Halkbank Taşıt Kredisi

Halkbank 0 km araçlar için %1.35 faiz oranıyla taşıt kredisi vermektedir.

Halkbank 2. El araçlar için %1.39 faiz oranı ile müşterilerine taşıt kredisi vermektedir.

İş Bankası Taşıt Kredisi

İş Bankası 0 km araçlar için verdiği krediye %1.45 faiz uygulamaktadır.

İş Bankası’ndan 2. El alınacak taşıtlar için verilen krediye uygulanan faiz oranı %1.50’dir.

Almayı planladığınız araba için pek çok banka farklı faiz oranı ile kredi vermektedir. Taşıt kredisi için çektiğiniz tutarı fazlayla bankaya geri ödemek zorundasınız. Bu nedenle paranızı biriktirerek arabanızı almak sizin için en iyisi olacaktır. Çünkü arabayı aldıktan sonra aylarca borç ödemek zorunda kalacaksınız. Eğer kredinin ödenmesini geciktirirseniz de gecikme faizi uygulanacaktır. Ancak paranızı biriktirerek alırsanız faiz kadar olan parayı kar etmiş olacaksınız. Ayrıca borçsuz, faizsiz, kredi notunun düşmesi gibi bir sorun yaşamadan nakit para ile istediğiniz arabaya paranızı biriktirerek alabilirsiniz. Krediyi ödeyecek düzenli bir geliriniz varsa bu parayı biriktirin ve aracınızı bu şekilde alın. Sizin için doğru olan seçenek kredisiz, paranızı biriktirerek arabanızı almanızdır.

Taşıt Kredisi Şartları, Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

  • Taşıt kredisi alabilmek için 18 yaşını geçmiş bir birey olmanız gerekmektedir.
  • Gelir belgenizin olması gerekmektedir.
  • SGK kaydınız olmalıdır. Burada dikkat edilecek nokta sigorta girişinizin kredi başvurunuzdan en az 3 ay öncesinden yapılmış olması gerekmektedir. Kredi başvrunuz sırasında da SGK girişiniz devam ediyor olmalıdır.
  • Kredi notunuzun taşıt kredisi almak için yeterli olması gerekmektedir.
  • Taşıt kredisi alındığında uygulanabilecek en uzun vade süresi 48 aydır. Bu vade süresi boyunca banka tarafından sizin satın aldığınız arabaya ipotek konulur. Eğer kredi taksitlerini bankaya ödeyemezseniz banka aracınıza el koyabilir.

Taşıt kredisi, almayı planladığınız aracın faturasında yer alan değerinin belirli bir kısmına kredi verilmektedir. Buradaki oran değişkenlik gösterebilmektedir. Yani fatura değeri 50.000 TL ve bu değerin altında olan araçlar için verilen kredi oranı %70’i kadardır. Eğer 50.000 TL üstündeki bir aracı almayı planlıyorsanız 50.000 TL’ye kadar %70 oranında kredi verilirken, 50.000 TL’yi geçen bölümü için de %50 oranında taşıt kredisi verilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın