Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi Ve Şartları

Ekran AAAAlıntısı

Esnafa 30 Bin TL Ve Şartları: Esnafa 30 bin TL kredi ve üstelik faizsiz. Esnaf ve sanaatkarların işlerinindeki modernizasyonu sağlamak amacıyla temin edecekleri araçlar için 30 bin tl sıfır faizle kredi alınabiliyor. Esnaf ve sanatkarların işlerinde kullandıkları her türlü demirbaş, ekipmanlar, makine, cihazlar gibi pek çok malzeme için ham maddenin sağlanması amacıyla 30.000 TL sıfır faizli krediye başvuru yapabilirsiniz. Tamamen faizsiz olan krediyi 5 yıla varan vade seçeneğiyle geri ödeyebilirsiniz. Yani esnaf kredisine 5 yıl faizsiz 30 bin TL kredi de denebilir.

30 bin TL Faizsiz Nasıl Alınır?

30 bin TL faizsiz esnaf kredisini alabilmek için ustalık belgesine sahip olmanız gerekiyor. 30 bin TL esnaf kredisine başvuru yaptığınız tarihten itibaren en az 3 yıl süreli ustalık belgenizin olması ve son 1 yıl içerisinde de bir işletmeniz olduğunu ibraz edebilmelisiniz. Yani son 1 yıl içerisinde kendi işletmenizi kurmuş olmalısınız. İş yerinizi kurduğunuzu belgelemeniz şarttır. Esnaf ve sanaatkarlara sıfır faizli 30 bin TL kredi için 2016 yılında kredi kullanımı yapılacaktır. Bu nedenle daha önceki yıllarda esnaf ve sanaatkarlar için verilen bu anlamdaki kredilerden, bakiyesi kredi verilen 2016 yılı için devreden kişilere sıfır faizli kredi verilir.

30.000 TL sıfır faizli esnaf kredisini alamayacaklar ise geçtiğimiz son 1 yıl içerisinde ticari faaliyetini bitirenler ve vergi mükellefiyetini noktalayan kişiler için sıfır faizli esnaf kredisi verilememektedir.

Esnaflara yardımcı olacak ve onların iş yerleri için kolaylık sağlayacak olan takımların, donanımların alınması, makinelerin temin edilmesi gibi malzemelerin karşılanması, iş yerinin ham madde ihtiyacının karşılanmasıyla birlikte döner sermaye için gerekli olan ihtiyaçların alınması için sıfır faizle 30 bin TL esnaf kredi için başvuru yapılabilir ve krediyi alabilirsiniz.

30 bin TL faizsiz krediyi alabilmek için krediyi hangi amaçla aldığınızı yazılı olarak sunmalısınız.  Sıfır faizli 30 bin TL krediden faydalanamayacak olanlar ise 2016 yılına devretmiş kredisi olan kişilerdir.

30 bin TL Faizsiz Esnaf Kredisi Şartları

  • Faizsiz 30 bin TL esnaf kredisini alabilmek için esnaf kredi kooperatifinden Hazine Destekli bir krediyi almamış olmanız gerekiyor.
  • 000 TL sıfır faizli esnaf kredisinden faydalanabilmek için Halkbank’tan Hazine Destekli bir krediyi almamış olmanız aranan şartlar arasındadır.
  • %100 faiz indirimli 30 bin TL krediyi herhangi bir bankaya kredi borcunuz bulunsa da alabilirsiniz. Yani bankaya kredi borcunuz varsa yine de bu krediye başvuru yapabilirsiniz.

30 bin TL Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşyerinizin bulunduğu ya da ikamet adresiniz neredeyse o bölgede bulunan Esnaf Sanatkarlar Kredi Kooperatiflerine giderek sıfır faizli 30.000 TL esnaf kredisi başvurusunu yapabilirsiniz. Ayrıca Halkbank şubelerinden de faizsiz 30 bin TL kredi başvurusu yapılabilir. Yani bu iki yerden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi başvurunuz onaylanırsa esnaf odasında kaydınız bulunmuyorsa hiç vakit kaybetmeden gidip kaydınızı yaptırmanız gerekiyor.

30 bin TL Faizsiz Kredi Nasıl Ödenecek?

30 bin TL faizsiz esnaf kredisini aldıktan sonra ödemek için 1 yıl ile 5 yıl arasında ödeme süresi belirlenebiliyor. Bu kredide ödeme süresini esnaf belirleyebiliyor, yani isterseniz 4 yılda isterseniz 2 yılda esnaf kredisinin taksitlerini ödeyebilirsiniz. Eğer kredi tutarını 5 yılda ödemeyi seçerseniz aylık olarak 500 TL taksit ödeyeceksiniz.

30 Bin TL sıfır Faizli Esnaf Kredisini Almak İçin Ne Yapmalıyım?

30 Bin TL esnaf kredisinden faydalanmak isteyenler esnaf kefalet kooperatifine gitmelidir. Burada krediyi almak için başvuru talebini iletmelidir. Siz krediyi almak için başvuru yaptığınız zaman mali durumunuz ve bununla birlikte ekonomik olarak ilerleyişiniz hakkında bir araştırma yapılacaktır. Bu araştırma sonucunda faizsiz 30.000 TL kredi başvurusu yapan esnafın krediyi aldığında ödeme taksitlerini ne kadar tutarda yapabileceği belirlenecektir.

30 bin TL faizsiz kredi için başvurunuz kabul edilir, onaylanırsa bu durum Halkbank’a iletilecektir.

Halkbank tarafından faizsiz esnaf kredisi için başvuru yapan kişi için de bir inceleme yapılacaktır. Eğer engel bir durum görülmezse 30 bin TL faizsiz kredi başvurusuna onay verilecektir. Bu noktadan sonra kredi için gerekli işlemler yapılacaktır. Başvuruda bulunan esnafın banka hesabına faizsiz 30 bin TL kredi ödemesi yapılacaktır.

30 bin TL Faizsiz Esnaf Kredisi’nden Yapılan Kesintiler

30 bin TL sıfır faizli esnaf kredisinden aşağıda listelenen ücretler için kesinti yapılacaktır. Ancak bazı kesintiler borcunuzun ödemesini bitirdiğinizde size geri ödenecektir.

  • 1 yıllık komisyon ücreti nedeniyle 500 TL kesinti yapılacaktır.
  • Eğer 30 bin TL faizsiz krediyi kooperatiften kullanırsanız 100 TL kooperatif ortaklık payı kesintisi yapılacaktır.
  • Bloke tutar olarak 300 TL kesinti yapılacaktır. Ancak borcunuzun ödemesini bitirdiğinizde bu tutar size geri verilecektir.
  • Banka 360 TL’ye kadar hayat sigortası nedeniyle kesinti yapabilir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: En Uygun Esnaf Kredisi Hangi Bankada 11 Eylül 2016

Bir cevap yazın