Ev Hanımı Hangi Bankadan Kredi Kartı Alabilir?

Ev Hanımı Hangi Bankadan Kredi ve Kredi Kartı Alabilir: Kredi kartlarının alışverişlerde sağladığı avantajlar sayesinde herkes olduğu gibi ev hanımları da kredi kartı sahibi olmak istemektedir. Ancak ev hanımlarının düzenli geliri olmadığı için ev hanımları ve çalışmayan kadınlar, ev hanımları nasıl kredi kartı alabilir sorusunun cevabını araştırmaktadır.

Bu yazımızda ev hanımlarının nasıl kredi kartı sahibi olabileceklerinden, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalara varana kadar pek çok konuyu sizler için araştırdık. İşte detaylar…

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir Mi?

Kredi kartı aslında, bankanın müşterisine herhangi bir formaliteye gerek kalmadan tek bir şifre ile kullanmasına izin verdiği kredidir. Gerçekten kredi kartı ile herhangi bir imza atmaya gerek kalmadan nakit avans çekilebildiği gibi kredi kartı ile yapmış olduğunuz harcamaların parasını aynı gün değil, kart borcunun ödeme günü geldiğinde yapabiliyorsunuz. Bankanın buradaki beklentisi ise kredi kartı harcamalarının zamanında ve gününde ödenmesidir. Yani kredi kartı alacak kişinin kart borcunu ödeyebilecek gelirinin veya gücünün olması gerekmektedir. İşte ev hanımları kredi kartı alır mı sorusunun cevabı da bu noktada ortaya çıkmaktadır.

Ev hanımları da kredi kartı alabilir. Ancak bankalar ev hanımlarına kredi kartı verirken iki konuyu dikkate almaktadır. Bunlardan ilki ev hanımının kredi notunun yüksek olması, diğer ise ev hanımının kart borcunu ödeyebilecek bir gelirinin olup olmadığıdır. Eğer ev hanımının kredi notu düşükse ya da kredi sicili bozulmuş ise kredi kartı alamayacaktır. Çünkü kredi notunun düşük olması, kişinin borç ödemede yetersiz olacağı riskini taşıdığı anlamına gelmektedir. Bankalar da bu riski almak istememektedir. Buna karşın bankalar gelir konusunda bir nebze esnek davranmaktadır. Geliri olmasa bile ödeme gücünü ispatlayan ev hanımlarına düşük limitli de olsa bir kredi kartı verilmektedir.

Ev Hanımları İçin Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev hanımlarının kredi kartı başvurusu yapması ile normal bir kişinin kredi kartı başvurusu yapması arasında bir fark bulunmamaktadır. Ev hanımları kredi kartı başvurusu için şu yollardan birini takip edebilir:

 • Kredi kartı almak istediğiniz bankanın en yakın şubesine bizzat gidebilirsiniz.
 • Cep telefonunuzda SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Örneğin Yapı Kredi Bankası’ndan kredi kartı almak istiyorsanız “WORLD yazıp boşluk bırakın ardından TC kimlin numaranızı yazın ve 4421’e SMS olarak gönderin”
 • Kredi kartı almak istediğiniz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı başvurusu talebinde bulunabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Bankalar ev hanımlarına kredi kartı vermektedir. Ancak kredi kartının limiti kişinin gelir durumuyla orantılı olduğundan gelir durumu düştükçe alınabilecek kredi kartının limit de düşmektedir. Bu bakımdan gelir durumu düşük olan ev hanımlarına genellikle 500-1000 TL limitli kredi kartı verildiğini belirtmemiz gerekiyor. Bunun dışında bankaların yıllık olarak kart aidatı aldığını da akıldan çıkarmamak gerekiyor.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankaların listesini alfabetik sıra ile şu şekilde gösterebiliriz:

 • Adabank
 • Akbank
 • Aktif bank
 • Burgan Bank
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Halk Bankası
 • ING Bank
 • QNB Finansbank
 • Şekerbank
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 • Türkiye İş Bankası,
 • Vakıflar Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası

Ev Hanımlarına En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankaların bir çoğu ev hanımlarına kredi kartı verebilse de bazı bankalar kredi kartı hizmetinden ev hanımlarını daha kolay yararlandırmaktadır. Bu bağlamda şu bankalardan daha kolay kredi kartı alınabildiğini söyleyebiliriz:

QNB Finansbank Ev Hanımları İçin Kredi Kartı

Ülkemizde kredi kartı konusunda oldukça cömert davranan Finansbank, Türkiye’de faaliyete geçtiği dönemden bu yana kredi kartı konusunda kolaylık sağlayan banka haline gelmiştir. Ev hanımlarına düşük limitli olarak sunulan kredi kartı CardFinans kredi kartıdır. Bu kredi sayesinde 1500’ü aşkın işyerinde ve 250.000’in üzerinde alışveriş noktasında bir çok avantajdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca harcamalarınız üzerinden parapuan da kazanma olanağına sahipsiniz. Ancak hemen belirtelim ki bu kredi kartı yüksek limitli değildir. Ayrıca yıllık 103 TL aidatı vardır.

Ev Hanımları İçin Denizbank Kredi Kartı

Denizbank, kredi konusunda sağladığı esnekliği kredi kartı alanına da taşımış durumdadır. Böylece esnek koşullarda herkesi kredi kartı sahibi yapmayı amaçlamaktadır. Denizbank bonus özellikli kredi kartı ile ev hanımlarını da kredi kartı sahibi yapmaktadır. Denizbak kredi kartı ile yaptığınız harcamalardan bonus puan kazanabilir ve kazandığınız puanları da dilediğiniz şekilde harcayabilirsiniz. Denizbank bonus kredi kartının 70 TL yıllık aidatı bulunmaktadır.

Akbank’tan Ev Hanımlarına Yönelik Axess Kredi Kartı

Son zamanlarda Akbank kredi alanında yaptığı çalışmalar sayesinde oldukça popüler hale geldi. Bunda kolay ve avantajlı kredi imkanı sunması inkar edilemez bir gerçektir. Akbank aynı kolaylığı ev hanımlarının kredi kartı taleplerinde de göstermektedir. İlk defa kredi kartı alacaklara düşük limitli de olsa kredi kartı imkanı sunan Akbank, Axess klasik kredi kartı ile avantajlı alışverişin kapılarını ardına kadar aralıyor. Kredi kartının yıllık aidatı 108 TL’dir.

Kadınlara Özel Kredi Kartları

Ev hanımları da dahil olmak üzere tüm kadınların yararlanabileceği ve kadınlara özel kampanyaların yer aldığı kredi kartları da ülkemizde verilmektedir. Bu kredi kartlarının belki de isimlerini ilk defa duyabilirsiniz ama ham avantajlı alışveriş imkanı sunması hem de bol para puan kazandırması yanında kadınlara özel kampanyalar sunması ile bu kredi kartları ilginizi çekecektir. İşte o kredi kartları:

Akbank Axess Free Kredi Kartı

Akbank Free kredi kartı, isminden de anlaşılacağı gibi ücretsiz bir kredi kartıdır. Yani Akbank Axess Free kredi kartı için yıllık aidat ödenmemektedir. Ayrıca gerek internet alışverişlerinde gerekse mağazalarda bu kredi kartı ile dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Dahası Axess Free, normal bir Axess kredi kartının taşıdığı tüm özellikleri de taşımaktadır. Bu kredi kartında, kartı almak isteyen kadının aylık gelirine göre limit belirlenmektedir.

Kadınlara Özel TEB She Kredi Kartı 

TEB tarafından hizmete sunulan TEB She Kart kadınların en çok harcama yaptıkları alanda önemli avantajlar sunmaktadır. Giyim, kozmetik, market alışverişi bunların başında gelmektedir. TEB She kart ile yapılan alışverişlerde ekstra taksit imkanının yanında daha çok puan kazanma olanağı da söz konusudur. TEB She Kart’ın sağladığı avantajlardan bazıları şöyledir:

 •  100 lira ve üzeri kozmetik ve giyim harcamalarına %5 bonu puan verilmektedir.
 • Cilt bakımı, masaj, kuaför gibi giderleriniz için 3 taksit imkanında yararlanırsınız.
 • She kart sahipleri ücretsiz olarak TEB asistan hizmetinden yararlanmaktadır. Böylece çekici, camcı, çilingir gibi acil ihtiyaçlarınıza TEB asistan ile anında cevap almaktasınız.

Kadınlar Tarafından En Çok Tercih Edilen Kredi Kartları Listesi

Ülkemizde kadınlar tarafında tercih edilen kredi kartlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Ziraat Maximum Kredi kartı
 • Vakıf Bank World Kart
 • Halk Bankası Parak Kart
 • İş Bankası Maximum Kart
 • Denizbank Bonus Kart

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın