Ev Hanımı Olanlara Kredi Veren Bankalar

evhanimlarinakredi

Ev Hanımı Olanlara : Çalışmayan ancak kredi ihtiyacında olan çok insanımız bulunuyor. Ev hanımları da kredi ihtiyacında olan gruptan sadece biridir. veren bankalar ve çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri gibi merak ettiğiniz konulara cevap bulabileceğinizaçıklamaları yazımızda bulabilirsiniz.

Ev hanımı olanlar ve çalışmadıkları için de düzenli bir geliri olmayanlar kredi almak için gelir belgesi sunamıyorlar. Pek çok bankada kredi vermek için gelir belgesi şartı sunuyor. Ancak bazı bankalar ev hanımlarına belirli şartları sağlamaları halinde kredi verebiliyor.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Ev hanımları, bankaların kredi ürünlerinden yararlanıp yararlanamayacağı hakkında bir merak içindedir. Ev hanımlarının bu konuda hiçbir şekilde bankalardan kredi alamayacağı düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmakta fakat bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Çalışmayan fakat bankalardan kredi alabilen bir erkek ile, çalışmayan bir ev hanımının arasında bir fark yoktur. Bu nedenle gerekli şartları yerine getirdiğinde ev hanımları da kredi ürünlerinden faydalanabilmektedir.

Ev Hanımları İçin Kredi Notu Önemli Mi?

Ev hanımları için de kredi başvurularında en önemli hususların başında kredi notu gelir. Geçmiş dönemlerde bankalardan kredi ya da kredi kartı gibi ürünlerden faydalandıysanız eğer, bankaya olan ödeme düzeniniz kredi notunuzu belirlemektedir.

Düzenli şekilde borçlarını ödeyen biri olduysanız, kredi notunuz da yüksek olacaktır. Bankalardan kredi notu yüksek olan kişilerin kredi çekebilmesi son derece yüksek bir ihtimaldir. Kredi başvuruları dışında, bankaların özellikle ev hanımlarına kredi verebilmek için bazı talepleri de bulunmaktadır.

Ev Hanımları Hangi Şartlarda Kredi Alabilir?

Bankalar ev hanımlarına kredi verebilmektedir. Ancak verilen kredinin bankaya ödenmesi için de müşteriden bazı şartları yerine getirmesi halinde kredi vermektedir. İşte bankaların ev hanımlarına kredi vermek için talepleri şunlardır;

  • İpotek: Ev hanımı olarak bir gayrimenkul sahibiyseniz eğer, ipotek yoluyla bankalardan kredi alabilirsiniz. Ödeme yapılmaması durumunda banka tarafından ipotek altına alınan gayrimenkul üzerinden işlem yapılacağından banka kredi konusunda kendisini güvenceye alır. Bu nedenle ipotek gösterildiği durulmada ev hanımları da kredi fırsatlarından faydalanabilmektedir.
  • Ek Gelir: Ev hanımıysanız ve ek geliriniz varsa eğer, bankalardan kredi alma şansınız bulunmaktadır. Örneğin; bir kira geliriniz varsa eğer kira kontratınız ve tapunuz ile bankaya geliriniz olduğunu kanıtlayabilir ve bu gelir üzerinden belirlenen kredi tutarlarını bankadan alabilirsiniz.
  • Emekli Maaşı: Annenizden veya babanızdan kalan bir emekli maaşından faydalanıyorsanız eğer, bu geliriniz üzerinden de bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka, gelir durumunuzu değerlendirilmekte ve bu durum üzerinden kredi başvurusunu değerlendirmektedir.
  • Kefil: Ev hanımı olarak kredilerden yararlanmak istiyorsanız eğer, kefil yolunu da tercih edebilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz şartları karşılayan kredi sicili düzgün bir kefiliniz olduğunda, bankalardan kredi alma şansınız da artacaktır.

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalara göz atacak olursak, çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Enpara ve Cepteteb ön plana çıkmaktadır.

ENPARA Ev Hanımlarına Kredi

Finansbank’ın dijital şubesiz bankacılık ürünü olarak faaliyet gösteren Enpara, herhangi bir şubesi bulunmadığından, tüm finansal işlemlerde başvurularda kolaylık tanımaktadır. En para ile 5000 TL’ye kadar masrafsız olarak kredi başvuruları yapabilir ve kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

CEPTETEB Ev Hanımlarına Kredi

Türk Ekonomi Bankasının (TEB) dijital bankacılık ürünü olan cepteteb ile bankacılık işlemlerinizi internet ortamında gerçekleştirebilirsiniz. 1000 TL’den 15.000 TL’ye kadar kredi başvurularınızı bankaya iletebilir ve kredinizin onaylanması halinde kredilerden faydalanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalarla İlgili Önemli Hatırlatma

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, kredi konusunda daha esnek şartlar sunan bankalar olarak ön plana çıkmaktadır. Ancak, yapılacak olan başvurularda kesin olarak krediniz onaylanacak diye bir durum söz konusu değildir. Bankalar, makalemizde belirtmiş olduğumuz tüm hususları gözden geçirmekte ve uygun gördüğü kişilere kredi desteği sunmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın