Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri

ev-hanimlarina-kredi-karti

Veren Bankalar Hangileri : Ev hanımıyım kredi kartı alabilirmiyim, ev hanımlarına kredi kartı veriliyor mu diyen pek çok ev hanımı bulunuyor. Ev hanımlarına kredi kartı limiti belirli bir sınırlandırma sonrasında verilebiliyor. Garanti ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında yer alıyor ve daha birçok kredi kartı veriyor. Peki ev hanımlarına hangi bankalar kredi kartı veriyor bakalım.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Verilir Mi?

Kredi kartları artık pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Market alışverişlerinde, giyim, akaryakıt, ev eşyaları, beyaz eşya gibi harcamaların ödemesi yapılırken kredi kartları tercih edilebiliyor. Bankalar öğrencilere, çalışanlara kredi kartı veriyor. Peki bankalar ev hanımlarına kredi kartı veriyor mu?

Bankalar çalışmayan ev hanımlarına kredi kartı verebiliyor. Ancak ev hanımları yapabilmek için bazı şartları yerine getirmelidir. Öncelikle yapmak için kredi notunuzun düşük olmaması gerekiyor. Eğer kredi notunuz geçmişteki ödenmeyen borçlar ve diğer nedenlerden dolayı düşük değilse bu durum sizin için avantaj olacaktır.

Ev hanımları ise bankaların kredi kartı başvurusunu değerlendirdikten sonra yapılmaktadır. Kredi kartı limitinin belirlenmesinde gelir durumu etkili olmaktadır. Ancak ev hanımı olarak kredi kartı başvurunuzu yaptıktan sonra banka kredi kartınız için bir limit belirler. Kredi kartı borçlarınızın ödemelerinizi zamanında, geciktirmeden yaparsanız ve kredi kartı borcunuzu tutarı kadar öderseniz kredi kartı limitiniz artabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi kartı başvurusu hizmeti sunan bankalar TEB, Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası ve ING Bank’tır. Ev hanımları kredi kartı başvurusu yapmak için hangi bankanın kredi kartına sahip olmak istiyorsa o bankanın şubesine giderek kredi kartı başvurusu yapabilirler.

Ev hanımları için kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız nüfus cüzdanınız ile birlikte bankanın başvuru için istediği belgeleri hazırlayıp bankaya sunduktan sonra, kredi kartı almanıza bir engel bulunmadığında kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Ev hanımına kredi kartı başvurusu sunan bankalara başvuru işlemi için şubeye gitmek zorunda da değildir. Ev hanımları internet üzerinden ya da müşteri hizmetleri aracılığı ile de kredi kartı sahibi olabilirler. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalarla bu talebiniz için görüşebilir, başvuru yapabilirsiniz.

Kredi kartı kullanmak isteyen ev hanımları ödemelerini zamanında yapmalıdır. Eğer kredi kartı borcunuzu ödemezseniz borcunuza gecikme faizi uygulanır ve bu durumda borcunuz artar. Ödenmeyen borçları banka yasal takip süreci başlatabilir. Hatta kara listeye bile girebilirsiniz. Bu nedenle kredi kartını dikkatli ve özenli kullanmak gereklidir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın