Ev Hanımlarının Evde Çalışarak Para Kazanacakları İşler

Ev Hanımlarının Evde Çalışarak Para Kazanacakları İşler: Para kazanmak isteyen ev hanımları evde çalışarak para kazanabilecekleri  işleri araştırmaktadır. Ülkemizin kadınları bir şeyi istedikten sonra başaramayacakları hiç bir şey yoktur. Bu ekonomi hayatı için de geçerlidir. Ev hanımı olmak çalışmaya engel değildir. Zira ev hanımı demek sadece ev işi yap, çocuk bak değildir. Ev hanımları ister kişisel yetenekleri isterlerse edindikleri tecrübelerle ekonomi hayatına katkıda bulunabilirler. Bu sayede bir taraftan ev masraflarının karşılanmasına katkıda bulunurken bir taraftan da kendi ihtiyaçları için gereken parayı kimseye muhtaç olmadan kazanabilirler. Peki ev hanımları evde çalışarak hangi işleri yapabilirler?

Bu yazımızda evde çalışarak para kazanma imkanı sağlayan işleri sıralayacağız. Bu arada yazımız ev hanımları için görünse de yeteneğiniz var ise beyler siz de bu işleri yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Ev Hanımlarının Evde Çalışarak Para Kazanabilecekleri İşler

Hem evimde oturayım hem evdeki işlerimi yapayım hem para kazanayım hem de bana vakit kalsın diyorsanız, aşağıda sayacağımız işler tam da bu düşüncenize uyuyor. İşte karşınızda ev hanımlarının evde çalışarak para kazanabilecekleri iş alanları:

Lokantalara Yöresel Yemek Pişirip Satmak

Eğer yemek yapma konusunda beceriniz var ise bu iş tam size göre. Hatta yöresele yemekler konusunda eliniz lezzetli ise lokantalara yemek yapıp satmak tam size göre bir iş.

Lokantalara yemek pişirip satma işi bugün bir çok ev hanımının para kazandığı bir iş sektörüdür. Aylık 5000 TL’ye kadar gelir elde edilebilen bu iş için yapmanız gereken güzel bir tarif uygulamak ve yemeğinizi lokantanın müşterilerine sevdirmek. Bu anlamda en yaygın satılan ürünlerden biri de içli köftedir. Bunun yanında ev yemekleri yapan lokantalara gidip örneğin yapabildiğiniz yemekleri satabilirsiniz.

Lokantalara yemek pişirip satmak için ilk adımı siz atmalısınız. Çevrenizdeki lokantalara gidip yapabileceğiniz yemeklerin listesini verebilirsiniz. Bir gün içinde ne kadar yemek pişirip teslim edebileceğinizi bu listeye yazabilirsiniz. Lokantalardan biri olmazsa elbet biri size dönüş yapacaktır. Zaten bir kere yemeklerinizi sevdirdiniz mi, emin olun, belki de kendi iş yerinizi açarsınız.

Pastanelere Kuru ya da Yaş Pasta Hazırlayabilirsiniz

Ev yemekleri yapamıyorsanız ve tatlı konusunda yetenekleriniz var ise pastanelere pasta ya da limonata gibi özel içecekler hazırlayabilirsiniz. Bu konuda da yapmanız gereken şey yapabildiğiniz pastaların listesini hazırlayıp yaşadığınız çevredeki pastanelere bu listeyi bırakmaktan ibarettir. Pastane işletmecisi ilginç olan ya da sizin yapabildiğinizi iddia ettiğiniz ürününüzden numune isteyebilir. Eğer ürününüz sevilirse sürekli olarak bu üründen üretip satarsınız.

Pastanelere kuru ya da yaş pasta hazırlayıp satmak oldukça karlı bir iştir. Aylık dolgun bir para kazanabilirsiniz. Bu anlamda sürekli satılan bir pasta satmaya başladığınızda aylık 3000-5000 TL arası para kazanabilirsiniz.

Evde Reçel Yapım İşi

Reçel kahvaltıların vazgeçilmez yiyeceğidir. Bugün hangi kahvaltı sofrasına baksanız reçel görebilirsiniz. Eğer siz de reçel yapma konusunda maharetli iseniz reçel yapım işini düşünebilirsiniz.

Ürettiğiniz reçeli etrafınızdaki kahvaltı dükkalarına satabilir, internet üzerinden pazarlayabilir ya da sipariş üzerine reçel yapabilirsiniz.

Reçel yapım işinden aylık 2000-5000 arası para kazanabilirsiniz.

Ürün Pazarlama İşi

Eğer pastayla yemekle uğraşmak istemiyorum diyorsanız ürün pazarlama işini düşünebilirsiniz. Etrafınızda zayıflama ürünleri, makyaj malzemeleri, parfüm gibi kişisel ürün kullanan kişi çoktur. Avon, Farmasi, Herbalife gibi firmalar kişisel kullanıma yönelik ürün pazarlayan firmalardır. Bu firmalara ücretsiz kayıt olduktan sonra size gönderecekleri katalog üzerinden çevrenize ya da arkadaşlarınıza bu ürünleri pazarlayarak para kazanabilirsiniz.

Kar marjı oldukça yüksek olan bu ürünleri pazarlayanların oldukça iyi para kazandıklarını söyleyebiliriz. Ancak unutulmamalıdır ki pazarlama işinde ne kadar çok satarsanız o kadar çok kazanırsınız mantığı geçerli olduğu için biraz emek vermeniz gerekmektedir.

Evde Çocuk Bakım İşi

Günümüzde kadınların da iş hayatına yoğun bir şekilde katılmasının ardından çocukların emanet edilebileceği ve onların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte kişilere ihtiyaç duyulmaya başlandı. Eğer çocuklarla ilgilenmek hoşunuza gidiyorsa ve gün içinde vaktinizi çocuklara ayırabileceğinizi düşünüyorsanız evde çocuk bakım işini düşünebilirsiniz.

Bugün için bir çocuğa bakan kadın aylık 1500-2000 TL arasında para kazanmaktadır. Çocuk bakımını çocuğun anne ve babasıyla anlaşmanıza bağlı olarak kendi evinizde bakabileceğiniz gibi çocuğun kendi evinde de bakabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakım İşi

Hayvanlarla ilgilenmeyi seviyorsanız evcil hayvan bakımı yapılabilecek işler arasındadır. Günümüzde bir çok kimse evde kedi, köpek, kuş gibi hayvan besliyor. Ancak iş seyahati, tatil gibi nedenlerle bir süre evden uzak kalabiliyor. Bu gibi seyahatlerde hayvanını da yanında götüremiyor. İşte böyle durumlarda hayvanını emanet edeceği bir kimseye ihtiyaç duyulabiliyor. Eğer evinizde evcil hayvan bulundurmaktan rahatsız olmayacaksanız, bu durumda olanların imdadına yetişebilirsiniz.

Evcil hayvan bakım işi sadece hayvan beslemek şeklinde olmayabilir. Örneğin evcil hayvanı gezdirme işi olduğunu da unutmamalısınız. Özellikle evinde beslediği köpeğini bir takım sebeplerle dışarı çıkaramayan kişiler para karşılığı köpeğinin gezdirilmesini istemektedir. Bu şekilde hayvan dolaştırarak da para kazanabilirsiniz.

Evcil hayvan bakım ihtiyacı olan kişileri bulmak için internette bununla ilgili verilmiş ilanlara bakabilirsiniz.

Evcil hayvan bakım işinden elde edeceğiniz gelir anlaşmaya ve baktığınız hayvan sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ancak bugün için evcil hayvan bakan kişi en az 500-1500 TL arasında gelir elde edebilmektedir.

Evde Modaya Uygun Örgü İşi Yapma

Eğer el işleri konusunda bir yeteneğiniz var ise bu yeteneğinizi paraya çevirebilirsiniz. Bu konuda sahip olmanız gereken şey, iğne ve iplikten ibarettir. Sermayeniz olan iğne ve ipliği kullanarak hırka, atkı, yelek gibi kıyafetler hazırlayarak para kazanabilirsiniz.

Evde Fason İş Yapımı

Bazı iş yerleri ürünleri yetiştiremediği zamanlarda ek iş gücüne ihtiyaç duymakta ve dışarıya fason işler vermektedir. Örneğin süs eşyası yapımı, ürün paketleme, sabun kutulama, nikah şekeri paketleme… gibi sayısını çoğaltabileceğimiz bu işleri yaparak evde para kazanabilirsiniz.

Evde fason iş yapımı yukarıda saydığımız işlere göre daha az kazandırmaktadır. Aylık 500-2500 TL arasında para kazandıran bu işlere başvuru yapmak için yaşadığınız yerdeki işyerlerine giderek evde fason iş yapabileceğinize dair başvuru formu verebileceğiniz gibi bizzat işyeri sahibi ile de görüşebilirsiniz.

Evde çalışarak ek gelir elde edebileceğiniz işleri görmek ve nasıl başvuru yapıldığını öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın