Evde Çalışarak Ek Gelir Elde Edeceğiniz 5 İş Önerisi

Evde Çalışarak Ek Gelir Elde Edeceğiniz 5 İş Önerisi: Ek gelir elde etmek ve para kazanmak isteyenler işlerine engel olmadan çalışabilecekleri iş sektörlerini araştırmakta ve ek iş olarak ne yapabilirim sorusunun cevabını bulmaya çalışmaktadır. Gerçekten hayatın pahalılaştığı günümüzde mevcut gelirler ihtiyaca cevap vermemektedir. Bu nedenle ev hanımları ya da bir işte çalışmakla birlikte ek gelir elde etmek isteyenler özellikle iş sonrası evlerinde çalışarak gelirlerini arttırmak istemektedir. Peki bu şekilde çalışmak isteyip de günde 2-4 saat arasında çalışarak ayda 1000-1500 TL gelir elde edilebilir mi?

Bu yazımızda günde 2-4 saat arası çalışarak ayda 1500 TL’ye kadar para kazanabileceğiniz 5 iş önerisini anlatacağız.

Evde Çalışarak Ek Gelir Elde Edebileceğiniz 5 İş Önerisi

Ülkemizde üretim yapan ya da paketleme işi ile uğraşan çok sayıda iş sahası bulunmaktadır. Bu işle uğraşanlar özellikle ürünlerin son aşaması olan paketleme işi için işçi çalıştırmak yerine bu işleri fason olarak dışarı yaptırmayı tercih etmektedir. Böylece işçilik maliyetlerini azaltarak ürünleri daha ucuza mal etmektedir. Bu bağlamda evde oturup da işe gitmeden yapılabilecek işler arasında paketleme işleri dikkat çekmektedir. Şimdi evde çalışarak kazanç elde edebileceğiniz işleri gösterelim:

1. Sabun Kutulama İşi

Son yıllarda oldukça yaygın hale gelen evde sabun paketleme işi bir taraftan kolay, hızlı ve pratik olmasıyla dikkat çekmekte diğer taraftan ise iyi gelir sağlaması nedeniyle çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle ev hanımları, üniversite öğrencileri, akşamları bir kaç saat çalışma imkanı olan herkes için sabun kutulama işi oldukça rahat bir iştir. Sabun kutulama işinin en güzel tarafı etrafı kirletme sorunu olmamasıdır. Evde sabun kutulama işinde elde edeceğiniz para, kutulanan sabun sayısına göre değişmektedir. Parça başı yapılan bu iş aylık performansınıza bağlı olarak 500-1500 TL arasında kazanç sağlamaktadır.

2. Cetvel Seti Paketleme İşi

Cetvel seti görmeyenimiz yoktur. Cetvel setleri paketlenirken robotlardan ya da iş makinelerinden değil, insan emeğinden yararlanılmaktadır. Çünkü cetvel setini paketlemek için her cetvelin konulması gereken yere yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu durumda insan emeğinden yararlanma zorunlu olmaktadır. Cetvel seti paketleme işi hem pratik hem de kolaydır. Ayrıca plastik ürün olması dolayısıyla evinizi kirletme ihtimali de yoktur. Hazır olarak tarafınıza teslim edilen edilen cetvel setleri sırasıyla sizlere verilen paketlere yerleştirilmektedir. Geliri çok yüksek olmayan cetvel seti paketleme işinde aylık 500-750 TL arasında gelir elde edebilirsiniz.

3. Evde Çocuk Bakımı

Günümüzde çalışan anne sayısında artış yaşanmaktadır. Babaların da çalışması nedeniyle özellikle henüz okul çağına gelmemiş çocuklar evde yalnız başına bırakılamadığı için bu çocuklar kendilerine güvenilebilecek nitelikte kişilere emanet edilmek istenmektedir. Yaklaşık olarak 8 saat çocuğa göz kulak olunması karşılığında hatırı sayılır bir gelir elde edilebilmektedir. Evde çocuk bakımı işinde genellikle haftasonu çalışılmamaktadır. Sadece hafta içi 5 gün kendi evinizde çocuğun yeme, içme, oyun gibi ihtiyaçlarını gidermeniz karşılığında aylık 1500-2000 TL arasında gelir elde edebilirsiniz.

4.  Kumaş Peçete Katlama İşi 

Günümüzde estetik anlayışın firmalar tarafından müşterilere sergilenmesi yeni iş alanlarının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu iş alanlarından biri de kumaş peçete katlama işidir. Özellikle kumaş firmaları, organizasyon şirketler ve catering hizmeti veren işletmeler tarafından fason olarak kumaş peçete katlama işi yaptırılmaktadır. Kumaş peçete katlama işinde yapmanız gereken, size verilen kumaş malzemeleri gösterilen örneğe göre katlayıp şekilli hale getirmektir. Özel bir beceri istemeyen peçete katlama işini herkes kolaylıkla yapabilmektedir. Kumaş peçete katlama işinden aylık 500-1500 TL gelir elde edebilirsiniz.

5. Küpe Arkası Takma ve Paketleme İşi

Küpeler kulağa takıldıktan sonra kulaktan düşmemesi için arka tarafa küçük bir aparat takılmaktadır. Bu aparat olmazsa küpe kulakta durmayacaktır. Dolayısıyla bu küçük ama kullanışlı parça küpenin olmazsa olmazıdır. Hal böyle olunca küpe üretiminde bu küçük parça da üretilmektedir. Ancak bu parça küpeden ayrı üretildiği için küpeye takılması gerekmektedir. İşyerinde üretimi yavaşlatması nedeniyle bu iş genellikle fason şekilde dışarıya yaptırılmaktadır. Bu bağlamda küpe üretimi yapan firmalar, küpe ve küpe arkalığını size veriyor. Siz de bunları birleştirerek paketleme işini yapıyorsunuz. Başlangıçta el alışkanlığınız yok ise zorlanabilirsiniz. Ancak eliniz alıştığında dakikada 40-50 arası küpeyi paketleyebilirsiniz. Bu işten aylık çalışmanıza bağlı olarak 1500 TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster