Evde Nikah Düğün ya da Kutlama Şekeri Yaparak Para Kazanma

Evde nikah şekeri yaparak para kazanma uzun zamandır bir çok kişinin yaptığı işler arasındadır. Özellikle ev hanımları için iyi bir uğraş ve gelir kapısı olan evde nikah şekeri işi yapma işi, ek iş yapmak isteyenler için de değerlendirilebilecek işler arasında gelmektedir. 

Bu yazımızda evde nikah şekeri yaparak para kazanma hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Evde Nikah Şekeri Yapımı İşi Nedir? 

Günümüzde doğum günü kutlamalarından düğünlere, nikahtan özel günlere varana kadar pek çok organizasyonda davetlilere hatıra kalması amacıyla küçük hediyeler veriliyor. Bu hediyelerden en yaygını, içerisinde şekerlemelerin ve üzerinde o günü hatırlatan bir kaç satır yazının bulunduğu tasarımlardır. Sıklıkla nikahlarda verilen bu küçük hediyeler, bugün hemen hemen tüm kutlama organizasyonlarında dağıtılmaya başlandı. Doğum günü kutlaması, mevlüt, sünnet ve düğün törenlerinde bu tür hediye tasarımları görmek mümkün hale geldi. Nikah şekeri olarak bilinen bu tasarımlara olan talebin artmasıyla birlikte nikah şekeri yapım işi de yaygın bir hal aldı. 

Yukarıdaki kısa açıklamadan anlaşılacağı üzere evde nikah şekeri yapım işi, organizasyonlarda davetlilere hatıra olarak verilecek küçük hediyelerin tasarlanması ve yapılması işidir. Bu işi yapabilmek için işyeri açmak zorunlu olmadığından evde ya da uygun olan herhangi bir yerde bu işi yapabilirsiniz. 

Evde Nikah Şekeri Yapmak İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Aslında evde kutlama şekeri ya da nikah şekeri işi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey hayal gücünüz. Eğer dikkat çekebilecek tasarımlar yapabiliyorsanız, nikah şekeri yapım işi tam size göre bir iştir. 

Nikah şekeri tasarlama işini yaparken tasarlayacağınız nikah ya da kutlama şekerlerinin nerede kullanılacağı önemlidir. Örneğin düğün ise damat-gelin figürü, sünnet ise çocuk figürü gibi o temaya uygun malzemelere ihtiyaç duyacaksınız demektir.

Evde nikah şekeri yapım işi için ihtiyaç duyacağınız temel malzemeler makas, pense, ince uçlu pense, çekiç, bıçak, iğne, farklı renklerde iplik, kumaş çeşitleri, süsleme kağıtları, stickerlar ve tasarımın içine koyacağınız şekerlerdir. Bu malzemeler dışında yapacağınız tasarımlara göre mini yelpaze, mini kuş tüyü, hayvan figürleri, konfeti parçaları gibi ek ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Evde Nikah Şekeri Yapmanın Maliyeti Ne Kadar?

Bir üst başlıktan anlaşılacağı üzere, evde nikah şekeri işi yapmak için gerekli temel malzemeler ucuz niteliktedir. Makas ya da pense gibi aletlerin yüksek bir maliyet getirmeyeceği ortadadır. Dolayısıyla bugün 500 TL gibi küçük bir bütçeyle ihtiyacınız olan tüm aletleri satın alabilirsiniz. Bunun yanında eğer sipariş üzerine nikah şekeri ya da kutlama şekeri tasarlayıp satacaksanız, sipariş verenden alacağınız para ile gerekli malzemeleri satın alabilirsiniz. Böylece kullanacağınız malzemeler için ek maliyet üstlenmemiş olursunuz.

Bununla birlikte eğer evde hazır malzemelerim bulunsun ve bunları önceden satın alayım istiyorsanız, 2000 TL gibi küçük bir bütçeyle en az 500 kişilik nikah şekeri tasarımı yapabilecek malzemeyi edinebilirsiniz. 

Bu anlatımlardan anlaşılacağı üzere evde nikah şekeri yaparak para kazanmak için neredeyse sermayesiz olarak bu işe girebilirsiniz. 

Nikah Şekeri Siparişi İçin Müşteriyi Nereden Bulabilirim?

Nikah şekeri ya da kutlama şekeri yapabilirsiniz ama önemli olan bunları satabileceğiniz müşterileri bulmaktır. Burada ürünlerinizi nasıl pazarlayabileceğiniz sorusu gündeme gelmektedir. 

Tasarladığınız nikah şekerlerini satabileceğiniz ya da müşteri bulabileceğiniz pek çok kanal ve platform bulunuyor. Bunları şöyle sıralayalım:

1- Instagram, Facebook ya da Diğer Sosyal Medya Hesapları Üzerinden Tanıtım Yapabilirsiniz

Günümüzde sosyal medyanın kitlelere hitap etme etkisi inanılmaz boyutlara ulaşmış durumdadır. Dolayısıyla buralarda açacağınız bir hesapla ürünlerinizi tanıtarak sipariş alabilirsiniz.

2- Google, Facebook ya da Instagram gibi Platformlar Üzerinden Düşük Ödemelerle Reklam Vererek Kitlerere Erişebilirsiniz

100 TL gibi küçük ücretler ödeyerek internet üzerinden vereceğiniz reklamlarla geniş kitlerere ulaşabilirsiniz. Böylece insanlar sizin ürünlerinizden haberdar olmakla birlikte vereceğiniz iletişim adresi üzerinden de sizlere ulaşabilecektir. 

3- Matbaalarla veya Bayan Kuaförleri İle İşbirliği Yapabilirsiniz

Düğün işleriyle en çok ilgili olan sektörlerden ikisi matbaa ve bayan kuaförüdür. Dolayısıyla örneğin davetiye bastırmak için matbaaya uğrayan kişilere yaptığınız nikah şekeri ya da kutlama şekerleri hakkında bilgi verilebilir. Benzer şekilde bayan kuaförleri için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. Bu gibi işyerlerine yapmış olduğunuz tasarımlardan örnek bırakarak bu işyerlerine gelen kişilerin dikkatini çekebilirsiniz. Ayrıca matbaa, bayan kuaförü gibi işletmelerle komisyon karşılığı anlaşarak bu işyerlerinin size müşteri göndermesini sağlayabilirsiniz. 

4- Gelinlik ya da Çeyiz Ürünleri Satan İşyerleri İle Anlaşabilirsiniz

Düğün ve kutlama organizasyonları ile yoğun ilişkisi olan bu işletmelerle işbirliği yaparak ya da en azından komisyon karşılığı anlaşarak tasarladığınız nikah şekerlerini satabileceğiniz müşterilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

5- Organizasyon Firmaları İle Görüşebilirsiniz 

Organizasyon firmaları geniş çaplı davetlerde sıkça yer almaya başladı. Düğün ya da benzeri bir etkinlik yapmak isteyen kişiler organizasyonda bir sorun yaşamamak için bu işi profesyonellere teslim etmek istemektedir. Böylece bu firmalar nikah şekerinden, masa giydirmeye, fotoğrafçısından, sanatçısına varana kadar her işi kendileri yapmaktadır. Bu nedenle organizasyon firmaları, son yıllarda geniş bir çevre tarafından talep görmeye başladı. Bu firmalara daha çok düğün ve benzeri etkinlikler için başvuru yapıldığı dikkate alındığında, tasarladığınız nikah şekeri veya diğer tasarımlarınızı müşteriye ulaştırmada organizasyon firmalarının önemli bir katkısı olacağı gibi organizasyon firmaları bizzat kendileri de ürün talep edebilecektir. 

Evde Nikah Şekeri Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim?  

Evde nikah şekeri yaparak kazanacağınız para, satmış olduğunuz ürünün miktarına ve kullanacağınız malzemenin maliyetine göre değişmektedir. Bununla birlikte bugün günde 3-4 saat çalışmayla ayda 2000 – 4000 TL arasında değişen miktarda para kazanabilirsiniz. 

Evde Nikah Şekeri Tasarım Örnekleri ve En Popüler Nikah Şekeri Örnekleri İçin Videolar

Evde nikah şekeri yapmak tasarlama gücünüzle ilişkili olmakla birlikte zor bir iş değildir. Daha önceden yapılmış tasarımları izleyerek siz de kendi tasarımlarınızı yaratabilirsiniz. Aşağıda nikah şekeri tasarım videolarından örnekleri sizin için derledik:

İlginizi Çekebilir: Ev hanımlarının evde ek iş yaparak para kazanabileceği iş imkanlarını öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster