Evde Oturduğunuz Yerden Para Kazanacağınız 5 İş İmkanı

Evde Oturduğunuz Yerden Para Kazanacağınız 5 İş İmkanı: İşe gitmeye gerek kalmadan evde oturduğunuz yerde para kazanmak ya da ek gelir elde etmek artık sizin elinizde. Gerçekten dünyada ve ülkemizde çok farklı iş alanları bulunuyor. Hatta adını bile duymadığımız iş sektörlerinin kazandırdığı paralar dudak uçuklatabiliyor. Para kazanmak ve yeni iş kurmak için fırsatların kovalandığı bir dönemde hangi işi yapabilirim diye düşünüyorsanız, sizler için hazırladığımız bu iş önerileri işinize yarayacaktır. İşte evde oturduğunuz yerden para kazanacağınız iş sektörleri.

İşe Gitmeden Evde Çalışarak Para Kazanacağınız İş Alanları

Sabahın köründe kalkmak, evden dışarı çıkmak, şehrin trafiğini çekmek, sabah işyerindeki mesai arkadaşlarınızın afra tafralarına muhatap olmak gibi can sıkıcı şeylerle uğraşmak yerine evinizin rahatlığı içinde çalışmak ya da ev hanımı olup da hem ev işlerine bakmak hem de gelir elde etmek istiyorsanız aşağıdaki işleri düşünebilirsiniz.

1. Çay Paketleme İşi 

Çay fabrikalarının olduğu bölgede yaşıyorsanız ya da çay paketleme işi ile uğraşan işyerlerine yakın oturuyorsanız, bu iş tam size göre. Çay üretim ve paketleme işi ile uğraşan firmalar, işyerinde fazla işçi çalıştırıp işçilik maliyetlerinden kurtulmak için fason olarak paketleme işi yaptırmaktadır. Bunun için çay üretimi veya paketleme işi ile uğraşan firmaya gidip başvuru yapmanız yeterlidir. Çay paketleme işi yapan firma size paketlenecek çayı ve malzemeleri teslim edecek ve ürünleri ne zaman getireceğinizi de izah edecektir. Kazanç paketlenen çay başı belirlenmektedir. Bu işle uğraşanlar aylık net olarak 1500 TL’ye kadar kazanç elde etmektedir.

2. İnternet Blog Yazarlığı

Yazma kabiliyetiniz olduğunuzu düşünüyorsanız, internet yazarlığı sizin için uygun bir iştir. Evinizden çıkmadan hatta bilgisayarınızı alıp dilediğiniz yere giderek çalışabileceğiniz bir iş alanı olan internet yazarlığı, cazip bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işte internet sitesine konu yazdırmak isteyen internet sitesi sahipleri genellikle kelime başı anlaşma yaparak özgün ve benzersiz konular yazmanızı istemektedir. Ayda 3000 TL’ye kadar kazanç elde etme imkanı bulunan bu iş, özellikle üniversite mezunu olanlar için değerlendirilebilecek iş alanıdır.

3. Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi

Nikah mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte nikah şekeri üreticileri de siparişleri yetiştirmek için çabalamakta ve dışarıya fason iş vererek hem siparişleri yetiştirmekte hem de birçok kişiye iş kapısı olmaktadır. Nikah şekeri üreten firma, nikah şekeri paketleme işi için gerekli olan tüm malzemeleri size teslim ediyor. Siz de bu malzemeleri verilen örneğe uygun şekilde birleştirip paketliyorsunuz. Sadece nikah şekeri değil, düğün, nişan, doğum gibi organizasyonlarda dağıtılan şekerlerin paketleme işi de bu şekilde yaptırılabiliyor. Paketlenen ürün başı para hesaplanmaktadır. Bu işle uğraşanlar günde 3-4 saat çalışmayla aylık 1000-1500 TL arası net para kazanabilmektedir.

4. Evde Pasta Yapma İşi

Doğum günü, nişan, kutlama gibi bir çok nedenle herkes pasta almaktadır. Son zamanlarda pastalara öyle güzel şekiller verilmekte ki pastaların hem görünüşü güzel durmakta hem de albenisi artmaktadır. Şayet sizin pasta yapmaya bir yeteneğiniz var ise desenli, şekilli, figürlü pasta yapabiliyorsanız, ya da kek, kuru pasta gibi diğer tatlı türlerinde yeteneğiniz var ise evde pasta yaparak ciddi miktarda para kazanabilirsiniz. Evde pasta yaparak para kazananlar ilan vererek kendilerine müşteri çektikleri gibi pastanelerle anlaşarak da evde pasta yapabilmektedir. Bu şekilde çalışanlar aylık 5000 TL’ye kadar para kazanabilmektedir.

5. Evde Çorap Paketleme İşi

Hemen hemen her ilde çorap üretim işi ile uğraşan bir işyeri bulunmaktadır. Bu işyerleri ürettikleri çoraplara etiket yapıştırma, karton takma, poşete koyma gibi işler için sigortalı işçi çalıştırarak maliyetleri arttırmak yerine ek iş arayan kişilere çorap paketleme iş vermektedir. Aylık 1500-2000 TL civarında gelir elde etmek isteyenler bu işi düşünebilirler.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın