Faizsiz Kredi Veren Bankalar Ve Kredi Özellikleri

faizsiz kredi veren bankalar

Veren Bankalar Ve Kredi Özellikleri: hangileri,  özellikleri hakkında yazımızdan faydalanabilirsiniz. Faiz ödemeden kredi alabilirsiniz Ancak karşınıza diye bir kavram çıkmaktadır. Ayrıntılı bilgi için ve bankaların faizsiz kredileri hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bankalardan alınan krediler için genellikle faiz uygulaması yapılmaktadır. Alacağınız kredi tutarı arttıkça faiz nedeniyle bankaya ödemeniz gereken tutar da artmaktadır. Bu nedenle müşteriler bankadan faiz ödemeden kredi alma arayışına girmektedirler. Ancak her banka faizsiz kredi vermiyor. Bazı bankalar da bazen kampanya yaparak faiz oranı uygulamadan kredi verebiliyor. Kar payı ile çalışan bazı bankalar müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunabiliyor. Yani kar payı uygulaması yapıyor. İşte faizsiz kredi veren bankalar.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Kar payı sistemiyle çalışan bankalar, faizsiz kredi veren bankalar olarak da bilinmektedir. Bu bankalarda kredi kelimesi yerine de finansman kelimesi kullanılmaktadır. Katılım bankalar, verdikleri finansman desteğinde faiz almamakta fakat kar oranı adı altında ücret talep etmektedir. Ülkemizde faizsiz kredi veren bankalar arasında şu bankalar bulunmaktadır;

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi

Katılım bankası dediğimizde, ülkemizde ilk akla gelen bankalardan olan Kuveyt Türk, Konut Finansmanı, Seyahat Finansmanı ve Eşya Finansmanı gibi çeşitli kredi destekleri vermektedir. Bankadan örnek olarak 10.000 TL tutarında bir finansman desteği aldığınızda %1,40 oranında kar oranı alınmaktadır. Bu finansman 36 aylık vade ile alındığında aylık taksit tutarı 372,45 TL olmaktadır. Alınan finansman için ödenecek olan toplam tutar ise kar oranı ve tahsis ücreti ile birlikte 13.408,20 TL olmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Ülkemizin en yeni katılım bankalarından olan Ziraat Katılım Bankası, konut, dayanıklı tüketim ve bireysel ihtiyaç finansmanları gibi krediler vermektedir. Bankadan 10.000 TL tutarında alınan bir finansman için %1,50 kar oranı uygulanmaktadır. Bankadan 36 aylık vadelerle alınan bu tutar için aylık 379,84 TL geri ödeme yapılmaktadır. Alınan finansmanın kar oranıyla birlikte toplam maliyeti ise 13.674,24 TL olmaktadır.

Albaraka Faizsiz Kredi

Albaraka da finansman kredileri veren bankalar arasında bulunmaktadır. 10.000 TL ‘lik tutar için %1,35 kar oranı alan banka 36 ay vadeli olarak finansman desteği sunmaktadır. Banka tarafından verilen bu tutar için aylık 368,79 TL geri ödeme yapılmaktadır. Finansmanın toplam geri ödeme miktarı ise 13,276 TL olmaktadır.

Türkiye Finans Faizsiz Kredi

Türkiye Finans da katılım bankaları arasında faizsiz kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Bankadan alınan 10.000 TL tutarındaki finansman için %1,55 oranında kar oranı alınmaktadır. 36 aylık olarak finansman için aylık olarak 383,56 TL geri ödeme yapılmaktadır. 50 TL tahsis ücretinin alındığı finansman için toplamda geri ödenecek olan tutar ise 13.808,16 TL’dir.

Bankalar faizsiz kredi verse de üzerine kar payı ekleyerek kredi veriyor. Yani faiz ödemesi yapmıyorsunuz aslında. Kar payı ödeyerek kredi alıyorsunuz.

Bankaların yapacakları güncel finansman kampanyaları ile kar oranları değişebileceğinden, bu bankalara başvuru yapmadan önce mutlaka güncel kar oranlarının ve finansman maliyetinin kontrol edilmesi son derece faydalı olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın