Fibabank Kimin Ve Hüsnü Özyeğin Kimdir

fibabank kimin ve hüsnü özyeğin

Ve Hüsnü Özyeğin Kimdirfiba holding kimin, fibabanka sahibi kim sorularının cevaplarını ve Fibabank’ın kim olduğu hakkında yazımızdan bilgi alabilir ve fibabanka genel müdürü kim sorunuzun yanıtına da yazımızdan ulaşabilirsiniz. Fibabank Türkiye’de hizmet veren bir bankadır ve genel müdürlüğü İstanbul’da bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Fibabank Kimin?

Bankacılık sektöründe çalışmalarını yürüten kuruluşların büyük çoğunluğu özel girişim destekleri ile kurulmaktadır. Sektördeki kuruluşların birçoğu köklü bir geçmişe sahip olurken, henüz yeni kurulan ve taze olarak adlandırabileceğimiz bankalarda bulunmaktadır. Bu taze bankalar arasında Fibabanka’yı gösterebiliriz. Henüz 6 yıllık bir banka olan Fibabanka, çalışmalarına 2010 yılı itibariyle başladı. Fibabank kimin sorusuna cevap olarak vereceğimiz ise tanıdığımız bir isim olarak göze çarpmaktadır. Ülkemizin sanayici ve başarılı iş adamlarından olan Hüsnü Özyeğin’in Portekizli bir banka Millenium Bank’ın ülkemizde faaliyet gösteren grubunu satın almasıyla birlikte Fibabanka kuruldu.

Hüsnü Özyeğin Fibabanka’dan öncede 1987 yılında Finansbankı kurmuştu. Ancak 2016 Ağustos ayı itibariyle bankayı National Bank Of Greece’ye satmıştır. Fibabanka, 2010 yılında kurulduğundan beri çalışmalarını hızla devam ettirirken, şuan da 62 şube 59 ATM ve 734 personeli ile birlikte hizmet vermektedir. Ülkemizde vatandaşlar yeni kurulan bankalara karşı ön yargılı davransa da Fibabanka bu statüde bir banka değildir. Girişimcisinin Türk bir iş adamı olması ve güçlü bir sermayeye sahip olmasıyla güvenilir banka konumunda bulunmaktadır.

Fibabanka, yeni nesil bankacılık anlayışı benimsemekte ve KOBİ, Bireysel, Tarım, Ticari ve Kurumsal müşterilerine hizmet vermektedir. Fibabanka hizmetleri için banka şubelerini, ATM’lerini, internet bankacılığını ve 444 88 88 numaralı telefon bankacılığı numarasını kullanabilirsiniz. Müşteri portföyüne büyük önem Fibabanka ile bankacılık işlemlerinizi gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabank Genel Müdürlük adresi ise : Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 129 Şişli 34394 – İstanbul şeklindedir.

ise Bekir DİLDAR’dır.

Hüsnü M. Özyeğin kimdir?

Yönetim kurulu başkanlığı yapan Hüsnü M. Özyeğin 1944 yılında doğmuştur. Robert Koleji’nde eğitim almıştır. Sonrasında Oregon State University’de İnşaat Bölümü eğitimini tamamlamıştır. Eğitim kariyerine Harvard Business Scholl’da İşletme Yüksek Lisans’ı ilde devam etmiş ve tamamlamıştır.

Pamukbank T.A.Ş” Yönetim Kurulu Üyesi olarak ve Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Sonrasın 1984 ve 1987 yılları arasında Yapı Kredi Bankası A.Ş’de  Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini tamamlamıştır ve burada genel müdürlük görevinde bulunmuştur.

1987 yılında ise Finansbank A.Ş’nin kuruluşunu gerçekleştirdi. Finansbank A.Ş’nin kuruluş yılından 2010 yılına kadar ise burada Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi ile iş hayatını sürdürdü.

1990 yılında ise sosyal sorumluluk bilinci ile görev yapmaya devam etmiştir. Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini yerine getirmektedir. Hüsnü M. Özyeğin aynı zamanda Harvard Business School’da da görev almaktadır, buradaki görevi ise Dekan Danışma Kurulu Üyeliğidir.

Hüsnü M. Özyeğin Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır ve aynı zamanda Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlerini sürdürmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın