Finansbank Cardfinans Kredi Karti Limiti Yükseltme Düşürme

Finansbank-Cardfinans

Finansbank’a ait Cardfinans kredi kartınızın limitini istediğiniz zaman yükseltme ya da düşürme işlemi yapabilirsiniz. Bankalar uygun gördükleri müşterileri kredi kartları limitlerini müşterilerinin de isteği doğrultusunda artırabilmektedirler. Ayrıca kredi kartınızın limitinin yüksek olduğunu ve bu kadar yüksek limitin sizin için iyi olmayacağını, ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız kartınızın limitini düşürebilirsiniz.

Finansbank CardFinans Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

Fİnasbank CardFinans kartınızın limitinin ne kadar olduğunu öğrenmek için sms göndermeniz yeterli olacaktır. “LİMİT” yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp kredi kartınızın en sonundaki dört rakamı yazarak 4490’a sms göndererek kredi kartınızın limitini öğrenebilirsiniz. Örneğin LİMİT 1234 şeklinde yazdıktan sonra 4490’a bu mesajı iletmelisiniz. Göndermiş olduğunuz bu mesajın karşılığında Finansbank’tan size bir mesaj gönderilecektir. Finansbank tarafından gönderilen bu mesajda toplam limit bilgisiyle birlikte kullanılabilir limit, kullanılabilir nakit avans limiti bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Finansbank Cardfinans Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır, Yükseltilir, Düşürülür, Azaltılır?

Finansbank’a ait kredi kartınızın limitini artırabilir, azaltabilirsiniz. Yani kredi kartınızın limitini bankanın uygun gördüğü şekilde siz belirleyebilirsiniz. Kredi kartlarındaki limit genellikle müşterinin kartı ilk talep ettiği zaman bankaya beyan etmiş olduğu aylık net gelire göre limit belirlenmiş olur. Bu limit banka tarafından belirlenir. Daha sonra siz limitinizle ilgili olarak değişiklik talep edebilirsiniz.

Finansbank kredi kartınızın limitini iki farklı şekilde yükseltmeniz ya da düşürmeniz mümkündür.

Finansbank Telefon Bankacılığı İle Limit Yükseltme

  • Finansbank kredi kartınızın limitini telefon bankacılığı ile değiştirebilirsiniz. Birçok farklı bankacılık işlemlerinizi telefon bankacılığı ile gerçekleştirebileceğiniz gibi bu işlem için de telefon bankacılığından yararlanabilirsiniz. 0850 222 0 999 numarasını arayarak Finansbank Telefon Bankacılığı ile iletişime geçebilirsiniz. Finansbank telefon bankacılığı ile gelen kredi kartı limitini artırma taleplerine gerekli incelemeleri yaptıktan sonra dönüş yapmaktadır. Finansbank’ta sesli yanıt sistemi üzerinden de kredi kartınızın limitini yükseltmek için talepte bulunabilirsiniz. Telefondan yapacağınız bankacılık işlemlerinde yalnızca bankanın iletişim numarasıyla iletişime geçtiğinize emin olmalısınız.

Finansbank Şubelerinden Limit Yükseltme

  • Finansbank kredi kartınızın limitini yükseltmek ya da düşürmek için tercih edebileceğiniz bir diğer yol ise bankanın şubelerinden birine gitmektir. Finansbank’ın herhangi bir şubesine gittikten sonra bireysel müşteri hizmetleri servisindeki ilgili kişilere kredi kartınızın limitiyle ilgili yükseltme ya da düşürme talebinizi iletmelisiniz.

limit değişikliği talebinizi aldıktan sonra sizin geçmişteki bankacılık ödemeleriniz, ödeme geçmişiniz, sicil notunuz, gelir durumunuz gibi bilgileri inceledikten sonra size olumlu ya da olumsuz bir cevap iletecektir.

Kredi kartı limit yükseltme taleplerinde bankalar geçmişteki bankacılık işlemlerine önem vermektedirler. Eğer geçmişteki diğer bankalarla ya da Finansbank’la ilgili ödemelerinizde bir gecikme, ödememe gibi durumlar yaşandıysa bu durum kredi sicil notunuzu da negatif etkileyecektir. Ayrıca kredi kartı borcunuzun ödemelerini geciktirmemeye özen göstermeli zamanında ve miktarı ne kadar ise o kadar ödeme yapmalısınız. Aksi durumda kredi kartı borcunuzun üzerine bir de faiz eklenecek ve siz bu faizle birlikte ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Hatta ödemlerinizi yapmamanız halinde yasal takip sürecine bile alınabilirsiniz.

Finansbank Cardfinans Kredi Limiti Yükseltilirken Neye Dikkat Ediliyor?

Finansbank da pek çok diğer bankalar gibi gelir durumunuzu ve geçmişteki kredi kartı ödemeleriniz, ödeme geçmişiniz ve kredi sicil notunuz gibi bilgileri inceleyerek müşterilerinin limit artırma taleplerine onay veriyor.

Kredi kartı kullanımınızda ihtiyacınız ve geliriniz kadar limit kullanmak sizin için daha iyi bir tercih olacaktır. Yüksek limit kullanımında hesap ekstresi geldiğinde zor durumda kalmamak için harcamalarınızı dikkatli yapmalısınız. Borcunuzu ödememe durumunda bir de faiz ödemek zorunda kalmamanız için ödemlerinize dikkat etmelisiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın