Finansbank Ek Hesap Faiz Oranı Ve Ek Hesap Kapatma

finansbank-ek-hesap-faiz

Finansbank Oranı Ve Ek : kullanımı için günlük belirli bir faiz oranı uygulanmaktadır. Ek hesap kapatma ile bu hesap kullanımını sonlandırabilirsiniz. Ek hesaptan belirli bir miktar kullandığınızda ödemeyi yapacağınız zamana kadar belirli bir oranda faiz işler. Aynı zamanda ek hesap hesabınızda paranız kalmasa da otomatik ödeme talimatı verilen faturaların da ödenmesini sağlar. Finansbank ek hesap faiz hesaplama örneği ile yaptığımız açıklama size yardımcı olacaktır.

Finansbank Ek Hesap Faiz Oranları

Finansbank, müşterilerine özel olarak sunduğu kredi ve kredi kartlarını yanı sıra mevduat hesaplarına tanımlı olarak ek hesaplarla da hizmet vermektedir. Finansbank ek hesabı ile hesabınızda bakiye kalmadığında ek hesabınızdan nakit çekim yapabilir ve ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz. Ek hesabınız ile fatura ödemeleri ve SGK borçları gibi birçok ödeme işleminizi de yapabilirsiniz.

Ek hesaplarda kullanılan tutarlar için günlük gecikme faizleri uygulanmaktadır. Finansbank ek hesap ve faiz oranları konusuna değinecek olursak, banka tarafından %2,52 oranında gecikme faizi uygulanmaktadır. Çektiğiniz tutarı daha erken ödemek istediğinizde daha düşük faiz ödemesi yapılmaktadır. Finansbanka ek hesap başvurusu yapmak isteyen kişilerin, en yakın Finansbank şubesine gitmesi gerekmektedir. Banka tarafından ek hesap başvurularında nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgâh belgesi gibi belgeler talep edilmektedir.

Finansbank ek hesabını bir örnek üzerinde açıklayacak olursak, 500 TL tutarında bir para çekimi yapan kişi 10 gün içerisinde ödeme yapmak istediğinde 504,04 TL ödemektedir. Bu süre 20 günü bulduğunda, bu tutar 508,08 olmakta bir aylık süre sonunda ödeme yapılması durumunda ise 512,12 TL olarak geri ödeme yapılmaktadır. Ek hesap kullanan kişilerin, aylık dönemler sonucunda en azından asgari faiz oranını ödemesi gerekmektedir. Düşük asgari tutarların dahi ödenmemesi durumunda ek hesaplarınıza bloke işlemi uygulanmaktadır. Bu nedenle ekstre tarihlerinizi kontrol ederek, en azından asgari ödemelerinizi yaparak ek hesaptan faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Ek Hesap Limit Artırımı

Finansbank ek hesap limiti belirlenirken sizin bankayla olan ilişkileriniz gözden geçirilmektedir, örneğin borç ödemeleriniz, maaş müşterisi olup olmamanız gibi. Finansbank’tan maaşınızı alıyorsanız ve aldığınız maaş tutarınız yani geliriniz limitinizin belirlenmesinde etkilidir. Ek hesap limitinizi artırmak için Finansbank şubesine gidebilirsiniz.

Finansbank Ek Hesap Kapatma

Finanbank Ek Hesabınızı kapatmak istiyorsanız Finansbank şubelerine gidebilirsiniz. Ayrıca telefon bankalacığını da kullanarak hesabı kapattırabilirsiniz. Finanbank telefon bankacılığına ulaşmak için 0850 222 0 900 numarasını arayabilirsiniz. Aradıktan sonra hesabınızın kapatılması için talebinizi iletmeniz gerekiyor. Telefon bankacılığını 7/24 arayabilirsiniz.

Finansbank ek hesabınızı kapatmak için eğer hesabınıza borcunuz varsa ya da işleyen faiz bulunuyorsa bunları ödemeniz gerekiyor. Borcunuz ya da işleyen faiz yoksa veya ödemesini yaptıysanız ek hesap kapatma işleminizi şubeden ya da telefon banakacılığından yapabilirsiniz.

Ek hesap için faiz uygulanmaktadır ve bu durum aldığınızdan daha ödemenizi gerektirir. Ek hesap bir borç gibi düşünülebilir, sonradan ödemeniz gerekiyor ancak faiziyle birlikte. Bu nedenle ek hesap kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Finansbank SMS İle ParaCepte Kredi Başvurusu yazımızı da okuyabilirsiniz.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. ceydda
    25 Eylül 2016

Bir cevap yazın