Finansbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları

Finansbank-İban-Sorgulama

Finansbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları: Finansbank müşterilerine veriyor. İhtiyaç kredisini hesaplama ve faiz oranları ise kredi ürününe göre farklılık gösterebiliyor. Finansbank’tan evlilik, eğitim, seyahat, tadilat, düğün gibi masrafları karşılamak için alınabiliyor. Finansbank’ın krediyi almanız için sizden istediği belgeleri ve uygun şartları sağlarsanız kredinize onay verildikten sonra ihtiyaç kredisini kullanabiliyorsunuz.

Finansbank İhtiyaç Kredileri

Finansbank farklı türlerde ve farklı faiz oranlarında ihtiyaç kredisi vermektedir. Her ihtiyaç kredisi ürünü için kredinin faiz oranı farklılık göstermektedir. Örneğin eğitim kredisi için faiz oranı 1,49’dur, Enpara.com İhtiyaç Kredisi için faiz oranı 1,42’dir.

Finansbank İhtiyaç Kredisi (Teminatlı)

Finansbank ihtiyaç kredisi (teminatlı) için 12, 24 ya da 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.33’tür.

Finansbank İhtiyaç Kredisi (Teminatsız)

Finansbank ihtiyaç kredisi (teminatsız) için 12, 24 ya da 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.65’tir.

Finansbank Enpara.com İhtiyaç Kredisi

Finansbank Enpara.com İhtiyaç Kredisi için 12, 24 ya da 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.42’dir.

Finansbank Kamu Kredisi

Finansbank Kamu Kredisi için 12, 24 ya da 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.49’dur.

Finansbank Ev Sahipleri İçin KrediKolay Kredisi

Finansbank Ev Sahipleri KrediKolay Kredisi için 12, 24 ya da 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.33’dur.

Finansbank Eğitim Kredisi

Finansbank Eğitim Kredisi için 12, 24 ya da 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.55’dur.

Finansbank Finansmaaş Kredisi

Finansbank Finansmaaş Kredisi için 12, 24 ya da 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.49’dur.

Finansbank İhtiyaç Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Finansbank İhtiyaç Kredisine başvurmak için bankanın sizden krediyi vermek için istediği belgeleri hazırlamalısınız. 18 yaşınız geçtiyseniz ve gelirinizin yarısı yani %50’si ile kredinin taksitlerini ödeyebilecek yeterlilikte iseniz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Finansbank ihtiyaç kredisine telefon ile başvuru yapılabilmektedir. Finansbank ihtiyaç kredisine başvurmak için 11 haneli TC kimlik numaranızı girdikten sonra 5030 numarasına mesaj olarak göndermelisiniz. Finansbank tarafından kredinize onay ya da ret cevabı telefonunuza iletilmektedir. Eğer eğer ihtiyaç kredisi olumlu sonuçlandıysa telefonunuza kredi ön onay mesajı gelmektedir. Bu mesajdan sonra Finansbank ihtiyaç kredisi için gereken evrakları tamamladıktan sonra Finansbank şubesine giderek almayı planladığınız kredi için başvuru talebinizi iletmeniz gerekmektedir.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Finansbank’tan almayı planladığınız kredilerin türüne göre kredilerin faiz oranıda değişkenlik olmaktadır. Sizler için farklı vade seçeneklerine ve kredi tutarlarına göre kredi hesaplamalarını açıkladık.

Finansbank 36 AY 20.000 TL İhtiyaç Kredisi

Finansbank’tan 36 ay vade ile 20.000 TL kredi almak mümkündür. Bu kredi için uygulanan faiz oranı %1.36’dır.Aylık ödenecek taksit 743 TL’dir. Toplam masraf gideri 100 TL’dir. Bu kredi için vade süresi boyunca Finansbank’a ödeyeceğiniz toplam tutar 26.738 TL’dir. Bu toplam tutarın 5.532 TL’sini faiz, 1.106 TL’sini se vergiler oluşturmaktadır. Ayrıca sigorta ve masraflar toplam tutara eklenmemiştir. Finansbank’tan krediyi kullandırımı sırasında bu ücret alınmaktadır.

Finansbank 24 Ay 10.000 TL İhtiyaç Kredisi

Finansbank 24 ay süresince ödenen 10.000 TL ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredi için uygulanan faiz oranı %1.36’dır. Maliyet oranı ise %1,67’dir. Aylık ödenmesi gerekn taksit 509 TL’dir. Vade süresince Finansbank’a ödenecek olan toplam tutar 12.227 TL’dir. Bu toplam tutarın 1.814 TL’sini faiz, 363 TL’sini ise vergiler oluşturmaktadır. Ayrıca sigorta ve masraflar bu toplam tutar içerisinde yer almamaktadır. kullandırımı esnasında bu ücreti tahsil etmektedir.

Finansbank 12 Ay 5.000 TL İhtiyaç Kredisi

Finansbank 5.000 TL kredisi 12 ay ödeme ile vermektedir. Bu kredi için uygulanan faiz oranı %1. 36’dır. Maliyet oranı ise %1,71’dir. Vade süresi boyunca ödenmesi gereken toplam tutar 5.574 TL’dir. Toplam tutarın 457 TL’sini faiz, 91 TL’sini  vergiler oluşturmaktadır. Sigorta ve masraflar için oluşan ücret toplam tutar içerisine eklenmemiştir. Kredi kullandırımı sırasında Finansbank bu ücreti tahsil etmektedir.

Finansbank Güncel Krediler Ürünleri

Finansbank’ın müşterileri için farklı kredi ürünleri bulunmaktadır. Bu krediler arasından öne çıkan kredi ürünleri aşağıdaki gibi listelenebilir.

  • Finansbank Online Kredi
  • Konuşturan Kredi
  • Mağaza İçi Kredi ürünleridir.

Kredi kullanımında sorumluluk almak oldukça önemlidir. Kredi zamanında ve tutarında ödenmelidir. Aksi halde gecikme faizi uygulanmaktadır ve bu durum borcunuzun artmasına neden olmaktadır. Ayrıca geciktirilen ve ödenmeyen borçlar kredi notunun düşmesine de neden olmaktadır. Faiz nedeniyle bankadan aldığınız paradan daha fazlasını ödemek zorundasınızdır. Yani ihtiyacınız kadar kredi alsanız da daha fazlasını bankaya ödeyeceksiniz. Krediyi ödeyecek kadar düzenli bir maddi geliriniz varsa bu gelirinizi biriktirerek birkaç ay sonra istediğinize borçsuz, faizsiz, daha fazla para ödemeden sahip olabilirsiniz. Kredi ile aylarca borçlu kalmak zorunda olacaksınız ve aldığınız paradan daha fazlasını ödeyeceksiniz. Bunun yerine paranızı biriktirip ihtiyacınızı karşılarsanız faiz tutarını kar etmiş olacaksınız. Size tavsiye edilen, doğru ve tercih edilmesi gereken yol paranızı biriktirerek faizsiz, aldığınız paradan daha fazla para ödenemeyerek ihtiyaçlarınızı karşılamanızdır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın