Finansbank Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme ve Şartları

finansbank kredi kartı borcu

Taksitlendirme ve Şartları: finansbank kredi kartı borcu taksitlendirme hesaplama işlemi ve bu işlem için telefon numarasını yazımızdan öğrenebilirsiniz. Finansbank teşefon banakacılığı ile kredi kartı borcunuzu, taksitlendirme, yapılandırma konularında bilgi alabilirsiniz.

Finansbank’ın farklı özelliklere sahip kredi kartları bulunmaktadır. Ancak zamanla ödenmeyen kredi borçları birikir ve size zorluk çıkarmaya başlar. Sizde kreid kartı borcunuzu taksitlendirerek ödemelerinizi yapabilir, borcunuzu noktalayabilirsiniz.

Finansbank Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Ülkemizde kredi kartı sahibi olan kişi sayısı oldukça yüksek sayılara tırmanmıştır. Bilinçli kart kullanıcı sayısının düşük olduğu ülkemizde, yapılan bir araştırma sonucunda kart borcunu düzenli olarak tam olarak ödeyenlerin oranı %35 olurken, %65’lik bir kısım ise her ay sadece asgari ödeme tutarını yatırmaktadır. %10’luk bir bölüm ise kredi kartı borçlarını ödeyemeyerek idari ve yasal takibe alınmaktadır.

Finansbank kredi kartı borcu taksitlendirme işlemini müşterilerine sunarak, borcunu ödemekte sıkıntı yaşayan müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Taksitlendirme işleminde, toplam borç miktarı vadelere bölünerek aylık olarak taksitler halinde ödenmektedir. Örneğin; 1000 TL’lik bir borcu 9 ay vadeli olarak taksitlendirebilir aylık ortalama 120 TL gibi bir fiyatla borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Taksitlendirme işlemi yapabilmek için öncelikle taksitlendirme yapmaya uygun olmak gerekmektedir. Finansbank kredi kartı borcu taksitlendirme işlemleri için 0850 222 0 900 numaralı telefonu arayarak kredi kartı taksitlendirmesi için uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Uygun olmanız halinde banka tarafından verilen bilgiler doğrultusunda taksitlendirme bilgisini onaylayabilir ve taksitlendirmenizi başlatabilirsiniz.

Bankalar taksitlendirme yapmak için kendi kurallarını belirlemektedir. Finansbank’da genel olarak 2 dönem borcunun asgari tutarını bile ödememiş olan kişilere taksitlendirme yapılmaktadır. Bazı durumlarda 3 dönem borcu olan ve ödeme yapmakta zorlanan kişilere de kredi kartı taksitlendirmesi yapılmaktadır. Finansbank kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi için minimum 250, maksimum 100.000 TL’lik borç tutarları için işlem yapmaktadır. Kredi kartı taksitlendirilmesi yapıldığında kart kullanıma kapatılmakta ve sadece borç ödemesi yapılmaktadır.

Ödenmeyen Kredi Kartı Borcunun Zararı

Bankadan alınan borçların ödenmemesi kredi notunun düşmesine sebep olmaktadır. Kredi de alsanız kredi kartı borçlarınız da olsa ödemelisiniz aksi halde kredi notunuz düşer  ve buna bağlı olarak ileride yapacağınız bankacılık işlemlerinde size engel olur. Ayrıca ödenmeyen kredi kartı borcu icraya kadar varmaktadır. Böyle bir durumu yaşamamak adına ihtiyacınız olmaması halinde kredi kartı kullanmanız tavsiye edilmez.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın