Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır

Ekran Alıntısı

Finansbank Nasıl Alınır: peşinatsız konut kredisi hesaplama, peşinatsız konut kredisi alabilir miyim, peşinatsız konut kredisi veren bankalar arasında bulunan Finansbank’tan konut kredisi almak için gerekli belgeleri, Finansbank’ın peşinatsız ev kredisi özelliklerini ve sorularınızı yazımızda açıkladık. Finansbank konut kredisi veren bankalar arasında bulunan ve peşinat ödemeden konut kredisi veren bir bankadır.

Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi Özellikleri

Finansbank tarafından %100 Konut Kredisi verilmektedir. %100 Konut kredisi ile hem sahip olduğunuz mevcut evinizi hem de satın alacağınız yeni evinizi teminat olarak göstererek ekspertiz değerinin %100’ü oranında kredi kullanabilirsiniz.

Finansbank peşinatsız %100 konut kredisi başvuru işlemleri ve kredinin genel özellikleri ise şu şekildedir;

%100 peşinatsız konut kredisi TL cinsi üzerinden verilmektedir.
-Kredi 180 aya varan vadelerle verilmektedir.
-Kredinin faiz oranı ile ödemelerinin miktarlarını öngörebilirsiniz.
-Kredi kapsamında hem mevcut evinizin hem de yeni alınacak olan ev için ekspertiz değerlemesi yapılmaktadır.
-Krediyi konut tipi mesken alımı amacı olanlar ve gerçek kişiler alabilmektedir.
-Kredi taksitleri bir ya da birden fazla erken ödenecek olursa eğer, kalan vade sayısı 36 ayı geçmemişse %1, 36 ayı geçmiş ise anapara tutarının %2’isini geçmeyecek şekilde masraf tahsil edilmektedir.

Bankaya yapılan %100 peşinatsız konut kredisi için mevcut evinizin ya da satın alacağınız evin ipoteği yeterli olmaktadır. Banka genel kapsamda kefil zorunluluğu aramamakta fakat gerekli gördüğü durumlarda bazı müşterilerinden kefil talebinde bulunabilmektedir. Finansbank peşinatsız %100 konut kredisi başvuru işlemlerini ise size en yakın Finansbank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi için Gerekli Belgeler

-Kimlik belgesi
-Satın alınacak olan ve mevcut eve ait olan tapu fotokopisi
-Güncel tarihlerde gelmiş olan herhangi bir fatura örneği (doğalgaz, elektrik faturası gibi)
-Gelir belgesi ya da maaş bordrosu

Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi Başvurusu

Finansbank’ın peşinatsız konut kredisine başvurmak için bankanın şubesine gitmeniz gerekiyor. Yazımızda da yer verilen gerekli belgeleri hazırladıktan sonra ve ilgili banka personeli ile kredi hakkında görüştükten sonra kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Krediniz onay alırsa peşinat ödemeden Finansbank’tan konut kredinizi alabilirsiniz.

Finansbank 100 Bin TL Peşinatsız Konut Kredisi

Finansbank müşterilerine %1.20 faiz oranı ile peşinat şartı aramadan konut kredisi veriyor. Finansbank’tan 100.000 TL konut kredisi aldığınızda 84 ay vade ile ödemek için kredinin maliyet bilgileri, kredi hesaplaması aşağıdaki gibi oluyor.

  • 100.000 TL konut kredisini 84 ay vade  ile ödeyebilirsiniz.
  • Bu kredi için aylık olarak ödeyeceğinizi tutar 1,896.17 olmaktadır.
  • Bu krediye uygulanan faiz oranı %1,20’dir.
  • Finanbank’ ın bu kredsi için alınacak ücretler 1.156,50 TL olarak belirlenmiştir.
  • Yıllık toplam maliyet tutarı ise bu krediye %14,40 oranındadır.
Peşinatsız Konut Kredisi İçin İpotek Şartı

Finansbank’tan almayı planladığınız peşinatsız konut kredisi için banka sizin alacağınız evi teminat olarak kebul etmektedir. Satın alacağınız ev ipotekli olacağından peşinat da istenmemektedir.

Finansbank %100 Konut Kredisi için peşinat istemezken kefil şartı da aramamaktadır. Ancak banka gerekli görürse krediyi almanız için kefil göstermenizi de isteyebilir.

Finansbank peşinatsız konut kredisi başvurusu yapmak ve kredi hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bankanın şubelerine uğramanız gerekiyor. Böylece kredi için uygun olup olmadığınızı, kredi koşullarını konuşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın