Finansbank Standart Konut Kredisi

zEkran Alıntısı

evini değiştirmek isteyen, yeni evlenen, yeni almak isteyen müşterilerine kredi olanağı sağlayarak evlerini almalarına yardımcı oluyor. Finansbank ile istediğiniz eve sahip olmak artık daha kolay. Finansbank’tan alacağınız konut kredisi ile yeni evinize kavuşmanıza az kaldı, hoş geldiniz.
Finansbank sadece tapu üzerinde konut tipi olarak “mesken” olarak görülen garimenkuller için müşterilerine konut kredisi sunuyor. Müşteriler aldıkları kredilerle gayrimenkul sahibi oluyorlar. Finansbank “Standart Konut Kredisi” gerçek kişiler tarafından kullanmı mümkün olan bir kredi çeşididir.
Finansbank Standart Konut Kredisi’nin özellikleri aşağıda yer almaktadır.

 • *Kredinizi TL cinsinden kullanabilmeniz mümkündür.
 • Kredinizi vadelendirme seçeneği 180 aya varan vadelendirme ile sınırlandırılmıştır.
  Standart Konut Kredisi’nde faiz oranı sabit ile ödemelerinizin tutarını öngörmeniz de mümkün olmaktadır.
 • Finansbanktan alabileceğiniz kredi miktarı, satın almayı planladığınız konutun eksper değerinin maksimum %75′ ine kadar olabilir.
 • Sadece tapu üzerinde konut tipi “mesken” ismiyle anılan gayrimenkul almak amacıyla Finansbank Standart Kredi kullanılabilir. Bu kredi gerçek kişiler tarafından kullanıma uygundur.
 • Sabit faizli hazırlanan kredi paketlerinde kredi taksitlerinin bir veya birden fazla taksitin vaktinden önce yani erken ödenmesi talebi yapıldığında, kalan vade ay sınırını aşmıyorsa bankaya ödenen anapara müktarının %1’ini geçmeyecek müktarda masraf tahisili yapılmaktadır. aydan fazla olduğu durumda ise ödenen para anapara miktarının %2′ sini aşmayacak şekilde masraf tahsili yapılmaktadır.

* Bankaya teminat olarak, satın alınan evin ipotek ettirilmesi yeterlidir. Genel olarak kefil ile başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır, ancak banka gerekli gördüğü durumda kefil talep etme hakkına sahiptir. Daha ayrıntılı bilgi almak için size en yakın Finansbank şubesine uğrayabilirsiniz, koşulları sağlamanız durumunda standart konut kredinizi alarak hayalinizdeki eve ulaşabilirsiniz.

Finansbank Standart Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Finansbank Standart Konut Kredisi Başvurusu için gerekli belgeler aşağıda belirtilmiştir.Standart Konut Kredisi başvuru için aşağıda belirtilen belgeleri, Finansbank şubelerine getirerek kredi başvurunuzu başlatabilir ve hızlı bir şekilde sonucunu alabilirsiniz.

 • Satın almayı planladığınız konutun tapu fotokopisi,
 • Başvuru için nüfus cüzdanı (kimlik belgesi),
 • Tarihi güncel olan elektrik, doğalgaz, su gibi herhangi bir fatura,
 • Maaş bordronuzu ya da gelir belgenizi başvuru sırasında bulundurmalısınız.

İlgili belgeleri Finanbank şubelerinden birine getirerek başvurunuz yapmanızın ardından bir inceleme süreci başlatılır. İnceleme sonrasında Finansbank müşterilerinden ilave ve teminat talep hakkını saklı tutar.

Finansbank’a 0850 222 1 900 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
Finansbank’ın web sitesini ziyaret etmek için tıklayabilirsiniz: http://www.finansbank.com.tr/krediler/konut/kredikolay-mortgage/standart-mortgage.aspx

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın