Finansbank Standart Taşıt Kredisi Başvuru

Finansbank ihtiyacı olan tüketicilerine çeşitli oranı ve vade seçenekleri ile kredi imkanı sunuyor. Finansbank ile taşıt kredisine kısa yoldan ulaşmanız mümkün. Finansbank’ta taşıt kredisi iki başlık altında veriliyor. Bunlardan biri standart taşıt kredisi ve motosiklet kredisi.
Standart Taşıt Kredisi 0 km ile 5 yaşa kadar olan araçlara 48 aya varan planınızı hazırlayabilirsiniz. Eğer araç 6-8 yaş arası ise araç yaşı ile vadenin toplamı 10 yılı geçmeyecek biçimde kredinizi alarak, planınızı hazırlayabilmeniz mümkün.
Standart Taşıt Kredisi’nin özelliklerini aşağıda yer almaktadır.
Kredinizi Finansbank’tan TL cinsinden kullanmanız mümkündür.
Finansbank’tan alacağınız bu kredi için 48 aya varan vade imkanından yararlanabilirsiniz.
Eğer araç 0 km ise, araç için nihai fatura tutarının 50.000 TL’ye kadar olan bölümünün %70’i, 50.000 TL’nin üzerinde olan bölümünün ise %50’si kadar olacak şekilde planlanıyla taşıt kredisi kullanmanız mümkündür. Eğer araç 2. el ise faturanın yerine bu aracın kasko değeri dikkate alınarak değerlendirme işlemi yapılır. Kredilendirme oranı 0 km araçlar ve 2. el araçları için aynı olmaktadır.
0 km ve 5 yaşa kadar olan araçlar 48 aya varan ödeme planı oluşturabilirler. Araç 86-8 yaş arasında ise araç yaşı ile vade toplanır. Toplam 10 yılı geçmeyecek şekilde ödeme planı hazırlanır.
Standart Taşıt Kredisi almak için kullanacağınız aracı teminat olarak göstermeniz mümkündür.
Finansbank’tan aldığınız Standart Taşıt Kredisi ile kredi masraflarını da aynı vade ve düşük faiz oranında taksitlendirme imkanından faydalanabilirsiniz.
ödeme ödeme planınızı Finansbank müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek tamamen,size en uygun olacak şekilde oluşturmanız mümkündür. Siz de esnek, sabit veya anapara ertelemeli kredilerden ihtiyacınıza ve koşullarınıza göre en uygun seçeneği belirleyebilirsiniz.
Finansbank Standart Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler
Aşağıdaki belgeleri Finansbank şubesine getirerek başvurunu işleminizi gerçekleştirebilir, kredinize hızlı biçimde sonuç alabilirsiniz.

  • Satın almayı istediğiniz taşıt 0 km ise proforma faturasını bulundurmanız gerekmektedir.
  • Alacağınız araç 2. el ise ruhsat fotokopisini (Satış işlemi gerçekleştirdikten sonra Noter Satış Senedi)
  • Kimlik belgesini (nüfus cüzdanınız) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
  • İkametgah belgesini başvuru sırasında bulundurabilirsiniz ya da cep telefonu faturanızı da başvuru için gösterebilirsiniz.
  • Maaş bordrosu- gelir belgesini bankaya sunmanız gerekmektedir.
    Sunduğunuz belgelerin ardından Finansbank tarafından belgeleriniz incelenir ve değerelendirme yapılır. Bankanın ilave gelir ve teminat hakkı saklı olduğu bilgisi unutulmamalıdır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın