Findeks Rengi Kırmızı Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

findeks-rengi-kirmizi

Findeks Rengi Kırmızı Olanlar Kredi Çekebilir Mi? : Findeks kredi notu nedeniyle Findeks renginiz kırmızı renk olabilir. Bankadan kredi almak isteyen kredi notu düşük olan bu kişiler bazı şartları sağladıklarında kredi çekebilirler. Ancak Findeks kredi notunun kırmızı olması ne anlama geliyor ve hangi durumlarda kredi çekebilirler yazımızda açıkladık. Detayları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Findeks Rengi Kırmızı Ne Demektir?

Kredi notu kırmızı olması puanın 0-699 olması anlamına gelmektedir. Findeks renginin kırmızı olması krediyi kullanan kişinin halen takipte olan kredisi vardır ya da takipte olan kredi kartı bulunmaktadır demektir. Bu nedenle kredi notu kırmızı olanların kredi kullanmaları zordur. Kırmızı renkte olanlar kredi kullanmazlar. Findeks rengi kırmızı olan kişiler bankalardan bazı şartları yerine getirebilme koşuluyla kredi alabilmektedir.

Findeks Rengi Kırmızı Olan Kredi Çekebilir Mi?

Bankalar, ürünlerini müşterilerine sunarken, yapılan başvurularda kredi notuna bakmaktadır. Kredi kartı ve kredi ürünlerinde findeks rengi kırmızı olan kişilere bankaların tavrı genel olarak olumlu olmamaktadır. Findeks rengi kırmızı olan kişiler çok riskli kişiler grubuna girmektedir. Bu kişilerin alacakları olası bir krediyi geri ödemede sorun yaşatması muhtemeldir. B u nedenle bankalar findeks rengi kırmızı olan kişilere genel olarak kredi vermemektedir.

Findeks Rengi Kırmızı Olana Kredi

Findeks rengi kırmızı olana kredi veren bankalar bu tür kişilerin başvurularında teminat gösterilmesi ya da kefil olunması şartıyla kredi verebilmektedir. Banka bu tür teminatlar ve kefil ile kendisini garantiye almaktadır. Kredinin geri ödemesi yapılmaması halinde bankalar ödemeyi kefil üzerinden ya da gösterilen teminatlar üzerinden sağlamaktadır. Kefil gösterilmesi durumunda, kefil olacak olan kişinin findeks renginin kırmızı olmaması ve kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayabilen findeks rengi kırmızı olan kişiler, ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalara başvuru yaparak kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Findeks kredi notunuzun düşük olması anlamına gelen kırmızı renk sizin borçlarınızı bankaya ödemeniz konusunda sorun yaşadığınız fikrini oluşturabilir. Bankadan aldığı krediyi ödeyemeyen ya da kredi kartı borçlarını ödemeyen kişilerin kredi notu olumsuz etkilenir ve düşer. Kredi notu düşük olan kişiler bankadan kredi almak için başvuru yaptıklarında gerekli şartları sağlamaları halinde kredi başvuruları olumlu yanıtlanabilir. Örneğin ipotek ettirebileceğiniz eviniz ya da bir gayrimenkulunüz varsa bankaya ipotek olarak gösterdiğinizde krediyi alabilirsiniz. Ancak krediyi ödememeniz halinde bu mal varlığınıza borçların ödenmesi için işlem başlatılır. Ödemediğiniz borçlarınız için sahip olduğunuz malınızı da kaybedebilirsiniz.

Kredi notunuzu öğrenmek için Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ve Findeks yazımızı okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın