Findeks Rengi Yeşil Ne Anlama Gelir?

findeks yeşil renk

Rengi Yeşil Ne Anlama Gelir? : Findeks kredi notum yüksek diyenler hangi renge karşılık gelir, Findeks rengim yeşil kredi alabilirmiyim, yeşil renk az riskli demek mi gibi Findeks sorgulaması nedeniyle pek çok soru kafalara takılmaktadır. Yazımızda size Findeks sorgulama sonucu açık yeşil ya da koyu yeşil olan kişilerin bankaya kredi başvurularındaki durumu hakkında bilgi vereceğiz. İşte yeşil olanların ne anlama geldiği.

Findeks kelimesi, kredi çekenler tarafından artık oldukça iyi bilinen bir kelime. Kredi kayıt bürosu tarafından her kişi için belirlenen kredi notları kredi başvurularında oldukça önemli. Bankadan kredi çekmek isteyenlerin kredi notu düşükse kredinin çıkma ihtimali düşerken, kredi notu yüksek alan kişiler için kredi çekmek daha kolaydır. Bu yazımızda sizler Findeks sorgulaması sonucunda rengi yeşil olana kredi durumunu inceleyeceğiniz.

Bankadan kredi çekme konusunda zorluk yaşamayan müşteriler Findeks rengi yeşil olan yani kredi notu yüksek olan kişlerdir. Bu müşteriler banka tarafından sevilir, güvenilir olarak değerlendirilen müşterilerdir. Kredi notu yüksek olan kişiler genellikle bankaya olan kredi ya da kredi kartı borçlarını zamanında öderler. Kredili mevduat hesaplarında yaptıkları düzenli ödemeler sonucunda bu müşterilerin kredi notu da yüksek olmaktadır. Findeks rengi kredi notunun yüksek olması nedeniyle rengi yeşil olan kişilere bankalar kredi verirken kefil, ipotek gibi şartlar aramayabilir. Kredi notu yüksek olan kişi kredi başvurusu yaptığında kısa zamanda onay alabilir.

Findeks 1500-1900 Puan Aralığı

Bankadan kredi almadan önce Findeks’ten kredi notu sorgulaması yaparak kredi notunuza göre kredi çıkma ihtimali hakkında fikriniz olabilir. Sorgulama sonucunda kredi notunuz 1500-1900 aralığında ise güvenilir müşterisinizdir. Findeks sorgulamalarında kullanılan yeşil renk de güvenilir, çok güvenilir müşteri gibi ayrımlar yapılabilmesi için açık yeşil koyu yeşil gibi 2 farklı yeşil tonunu da gruplamıştır.

Açık renk yeşil Findeks yani 1500-1699 aralığında olan müşteriler iyidir.

Findeks sorgulaması sonucunda koyu yeşil renk olan yani 1700-1900 aralığındaki müşteriler ise çok iyi olarak sınıflandırılmıştır. Koyu yeşil rengi sorgulama sonucunda gören kişiler bankalar için tercih edilen müşteri tipleridir. Koyuş yeşil renk sebebiyle bu kişiler kredi ya da kredi kartı başvurusu yaptıklarında genellikle aldıkları cevap olumlu olmaktadır.

Findeks kredi notunuzu yüksek tutarak yeşil renge sahip olmak için aldığınız kredileri zamanında ödemelisiniz. Kredi kartı borçlarınızı da hem zamanında hem de tutarında ödemelisiniz. Aksi halde kredi notunuz düşer ve kredi başvuru sonuçları olumsuz yanıtlanır. Ayrıca sadece kredi alma değil diğer bankacılık işlemlerinizi yaparken de sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olması size kolaylık sağlayacaktır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın