Garanti Avans Hesap Nedir Ve Nasıl Açılır

garanti avans hesap

Garanti Avans Nedir?

istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz bir yönüyle hazır kredi olarak ifade edilebilir. Hesabınızda para olmasa da nakit çekebilirisiniz. Bu kredinin limiti ise hesabınıza tanımlı olan limitiniz dahilindedir. İsterseniz tek seferde para çekebilir, isterseniz taksitli olarak avans hesabınızda istediğinizde paraçekebilirsiniz. Garanti Banka Kartınızla yani para kartınızı alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Avans hesap hesabınızda para kalmasa bile nakit alabilirsiniz ve ödemelerinizi yapmak için bu parayı kullanabilirsiniz. Kısa süre için nakit ihtiyacınız varsa Garanti Avans kullanılabilir. Avans hesaptan para çekme işlemi yaptığınızda, çektiğiniz parayı ödemeniz gerektiğinde ise kullandığınız tutar ve gün için faiz ödemeniz gerekiyor.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle Garanti Bankası’nda hesbaınız bulunmuyorsa Garanti Bankası şubesine giderek bir hesap açtırmalısınız. Hesabınızı açtırdıktan sonra Avans Hesap başvurusunda bulunabilirsiniz. Nasıl Avans Hesap Açılır sorunuzun cevabı için ise okumaya devam edin.

Garanti Avans’tan faydalanmak istiyorsanız Avanas Hesap açtırmanız gerekiyor. Garanti Bankası şubeleri’ne giderek Avans hesabınızı açtırabilirsiniz. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda ve hesabınızda para kalmadığında bu kredili mevduat hesabınızdan para çekebilirsiniz. Kredli mevduat hesbaınız vadesiz hesabınıza bağlıdır.

Avans Hesap başvurusu yaptıktan sonra en geç 5 iş günü içerisinde e-posta adresinizi sonucun ne olduğu bilgisi iletilir. Ayrıca hesap başvurusu sonucunu öğrenmek için 444 0 333 numaralı ALO Garanti’yi kullanabilirsiniz.

Avans Hesap Başvurum Onaylandı, Ne Yapacağım?

Garanti Avans Hesap açtırmak için yaptığınız başvuru onaylandığında onaylanan limitinizi kullanabilirsiniz. Bu limiti kullanabilmek için yapmanız gereken nüfus cüzdanınızı aldıktan sonra gelir belgeniz ile Garanti Bankası şubesine gitmelisiniz. Sonrasında bu işlem için imzalamanız gereken belgeleri de imzaladıktan sonra işleminiz tamamlanacaktır. Garanti Bankası bu durumda ek belge ve bilgi talebinde bulunabilir.

Avans Hesabın Faydaları

-Nakit Hesabınızı kullanarak hesapta para olmazsa bile limitiniz kadar isterdeğiniz tutarda kredi almanız mümkündür. Ayrıca Paracard kullanarak nakit çekmek istiyorsanız istediğiniz gün ve istediğiniz saatte para çekebilirsiniz.

-EFT, Havale, faturaların ödenmesi gibi bir çok bankacılık işleminizi hesabınızda para kalmasa bile yapabilirsiniz. Vadesiz hesbınız ile yaptığınız kira, taksit, telefon gibi ödemeleri Avans Hesap kullanarak yapabilirsiniz. Ancak faiz uygulaması yapıldığını unutmayın.

-Avans Hesap, Vadesiz Hesaba bağlıdır.

-Ay içerisinde kullanmış olduğunuz kredinin faiz için olan tutarı bir sonraki ay hesabınızdan otomatik olarak alınmaktadır.

-Avans Hesap ekstresi için ücret alınmaktadır.

Garanti Avans Hesap Limiti Nasıl Artırılır?

Garanti Avans Hesap limitinin artırılmasını istiyorsanı buişlem için Garanti Bankası şubelerine gidebilir limitinizin yükseltilmesi talebinde bulunabilirisiniz. Aylık düzenli olarak sahip olduğunuz gelir bu talebinizde önemli olabilir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın