Garanti Bankası ATM’lerinden Kartsız Yapabileceğiniz İşlemler

Garanti Bankası ATM’lerinden Kartsız Yapabileceğiniz İşlemler: Türkiye’nin en yaygın ATM ağlarından birine sahip olan Garanti Bankası, 4800’ü aşkın ATM sayısı ile ister Garanti müşterisi olsun ister olmasın, herkese bankacılık hizmeti sunmaktadır. Bu bağlamda Garanti Bankası ATM’lerinden herkes para çekmeden para yatırmaya, kredi kartı borcu ödemeden fatura ödemeye varana kadar bir çok bankacılık işlemlerini kart kullanmadan yapabiliyor.

Bu yazımızda Garanti Bankası ATM’lerinden kartsız olarak yapabileceğiniz işlemlerin neler olduğunu derledik.

Garanti Bankası ATM’lerinden Kartsız İşlem Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası ATM’lerinden işlem yapabilmek için Garanti müşterisi olmanızın ya da olmamanızın herhangi bir önemi bulunmamaktadır. Hatta Garanti Bankası müşterisisiniz ve banka kartınızı evde mi unuttunuz? Hiç endişe etmenize gerek bulunmuyor. Kartsız işlem seçeneği ile Garanti Bankası ATM’lerinden işlemlerinizi dakikalar içinde halledebilirsiniz. Peki Garanti Bankası ATM’lerinden kartsız işlem nasıl yapılıyor?

Garanti Bankası ATM’lerinden kartsız işlem işlem yapmak için öncelikle ATM’nin “GİRİŞ” tuşuna basıyorsunuz. Açılan ekranda yapmak istediğiniz işlemi seçiyorsunuz. Bu ekranda havaleden fatura işlemlerine, GSM’e TL yüklemeden para havalesine varana kadan bir çok işlem bulunuyor.

Garanti Bankası ATM’lerinden Kartsız Yapabileceğiniz İşlemler

Bankacılık İşlemlerinizi Yapabilirsiniz

 • Kredi kartı borcu ödeme. Müşteri numarası kullanılarak ya da kart numarası ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Para çekme işlemi. QR kodu kullanarak para çekme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzda Garanti CepBank uygulaması olması gerekiyor. CepBank uygulamasında açılan ekranda kodu tarayarak kartsız para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında CepBank ve Referans No ile de para çekim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Para Transfer işlemlerini yapabilirsiniz. Bu anlamda IBAN veya Hesap No ile Garanti Bankası hesapları arasında havale işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.
 • Paracard ve Ön Ödemeli karata para yatırabilirsiniz.

Ödemelerinizi Gerçekleştirebilirsiniz

 • Kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. İster Garanti Bankası müşterisi olun isterseniz başka banka müşterisi olun kendinizin ya da bir başkasının kredi kartı borcunu ödeyebilirsiniz.
 • Türkcell, Vodafone ya da Türk Telekom Mobil (Avea) hatlarınıza ATM üzerinden TL transferi yapabilirsiniz.
 • Üniversite harcını yatırabilir ve ÖSYM’nin açtığı sınavlara başvuru ücretini ödeyebilirsiniz.
 •  Apartman aidatlarınızı ödeyebilirsiniz.
 • Tüm faturalarınız Garanti ATM’lerinden yatırılabilmektedir. Doğalgaz, elektrik, su, telekominikasyon (telefon, internet, TV), sigorta ve özel kurum, tüketici finansmanı kredileri gibi tüm ödemeler ATM’den yapılabilmektedir.
 • Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesini yapabilirsiniz.
 • Şans oyunları yatırabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın