Garanti Bankası EFT Saatleri, EFT Günleri

garanti-eft-saatleri

EFT Saatleri, EFT Günleri 2016 yılında yazımızda yer aldığı gibidir. Garanti EFT saatleri 2017 yılında da bir değişiklik olmazsa bu şekilde olacaktır. Havale ya da EFT işleminizi Garanti Bankası’ndan gerçekleştirebilirsiniz. Garanti EFT saatleri ve günleri hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti EFT Saatleri 09:00-17:15 saatleri arasındadır. Garanti Bankası yapılacak olan EFT işlemi için Garanti EFT son saati olarak önceden 16:00 olarak belirlenmişti. Ancak bu süre uzatıldı. Garanti Bankası son eft saati 17:15 oldu. Garanti Bankası EFT saati artık 17:15’te bitiyor.

Garanti EFT başlama saati ile EFT işleminizi yaptığınızda kısa süre içerisinde para gönderiminiz tamamlanacaktır. Garanti Bankası EFT başlama saati ile gönderdiğiniz para karşı tarafında hesabına 5-10 dakika arasında ulaşacaktır. Ancak bu süre bankanın yoğunluğuna göre biraz uzayabilir.

 

Garanti EFT saat kaçta başlıyor; saat 09:00’da başlıyor.

Garanti EFT saati kaçta bitiyor 17:15’te bitiyor.

Garanti Bankasi internetten EFT saati 09:00-17:15 aralığındadır.

Garanti Bankası günlük işlem limiti için belirlenen tutar 50.000 TL’dir.

Garanti EFT

Garanti Bankası aracılığı ile yapacağınız EFT işlemi herhangi bir sorun yaşanmadığında ortalama 5-10 dakika süre içerisinde yapılmaktadır. Bankada yapılan işlemler nedeniyle yoğunluk yaşanıyorsa bu EFT işleminin tamamlanması için süre biraz uzayabilir.

Ancak işlem yaptığınız gün ve saat önemlidir. Eğer mesai saatleri içerisinde EFT işlemi yapmadıysanız bir sonraki iş gününde EFT işleminiz tamamlanacaktır. Bu nedenle EFT hesaba geçme süresi için işlem süresinde değişiklik olabilir.

Garanti Bankası EFT Günleri

Garanti Bankası EFT işlem saatleri kadar EFT işlem günleri de önemlidir. EFT yaptıktan sonra paranın aynı gün içerisinde ve kısa sürede karşı tarafın hesabına geçmesini istiyorsanız EFT günlerinde yani mesai günlerinde işlem yapmanız gerekiyor.

EFT işlemi istediğiniz günde yapılabilir. Örneğin internet bankacılığından haftasonu EFT yapabilirsiniz. Cumartesi ya da paazar günü internet bankacılığından ileri tarihli EFT yapılabilir. Ancak gönderdiğiniz para karşı tarafın hesabına geçmez. Bir sonraki iş gününde, mesai saatlerinde EFT işlemi tamamlanır ve karşı tarafın hesabına gönderilen para aktarılır.

Mesela cumartesi günü EFT yapılırsa paranız pazartesi günü, iş günü başladığında sabah saatlerinde parayı gönderdiğiniz alıcının hesabına aktarılır.

Kısaca EFT günleri hakkında hasta sonu ya da resmi günlerde EFT işlemi yapılmamaktadır. EFT işleminin yapılması için talimat da verseniz işlem aynı gün gerçekleşmez. EFT talimatını verdikten sonra ilk iş gününde gönderilen para alıcıya ulaşır.

Eğer bir değişiklik yaşanmazsa Garanti EFT Saatleri 2017 yılında da bu şekilde olacaktır.

Garanti CepBank Para Gönderme ve Tanımlama İşlemleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın