Garanti Bankası SMS İle Anında Bilgi Sorgulama

Garanti Bankası SMS İle Anında Bilgi Sorgulama: Bonus Card, Flexi Card, Money Card, Miles & Smiles ve American Express Card kullanıcıları tek bir SMS ile ihtiyaç duyduğu tüm bilgilere çok kısa süre içinde ulaşabiliyor. Limit sorgulamadan birikmiş borçlara, dönem içi harcama tutarından kalan borç miktarına kadar pek çok bilgiyi bankaya gitmeden bir mesajla sorgulayabilmektedir.

Bu yazımızda Garanti Bankası SMS ile anında bilgi servisinden bahsedeceğiz.

Garanti Bankası SMS İle Anında Bilgi Servisi Nedir?

Garanti Bankası’nın şubesiz bankacılık uygulamasının sonucu olarak ortaya çıkan anında bilgi servisi, banka şubesine gitmeye gerek kalmadan cep telefonunuz üzerinden mesaj göndererek istediğiniz bilgilere ulaşabilmenizi sağlamaktadır.

Garanti Bankası anında bilgi servisinden bugün için Turkcell, Vodafone ve Avea müşterileri yararlanabilmektedir.

Garanti Bankası anında bilgi servisi ile bir çok bilgiye anında erişebilirsiniz. Anında bilgi servisi ile ulaşabileceğiniz bilgiler şunlardır:

  • Mevcut kullanılabilir limit
  • Mevcut birikmiş bonuslarınızın miktarı
  • Dönem içi kart harcamalarınızın miktarı
  • Ekstre kesim tarihi
  • Ekstre borç bilgisi
  • Asgari ödeme tutarı
  • Son ödeme tarihi
  • Kalan borç miktarı

Anında Bilgi Servisi Nasıl Kullanılır?

Garanti Bankası anında bilgi servisinden cep telefonunuzun mesaj kısmına giriş yaparak ve kısa mesaj göndermek suretiyle yararlanabilirsiniz.

Garanti Bankası anında bilgi servisinden yararlanabilmeniz için mesaj gönderilen telefonun kesinlikle kredi kartı sahibinin adıyla Garanti Bankası sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir. Şayet cep telefonunuz kayıtlı değilse, en yakın Garanti Bankası şubesine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak cep telefonu kaydınızı yaptırmalısınız. Aksi halde tarafınıza aşağıda açıklayacağımız bilgiler ulaşmayacaktır.

Anında bilgi servisinden yararlanmak için şunları yapabilirsiniz:

Garanti Bankası SMS İle Kalan Kredi Kartı Limitini Öğrenme

Garanti Bankası kredi kartı kullanıcısı iseniz kredi kartınızın mevcut kullanılabilir limitini anında öğrenebilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriyorsunuz. BİLGİ yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve kartınızın son 4 hanesini yazarak 3340’a gönderiyorsunuz.

Garanti Bankası SMS İle Bonus Miktarını Öğrenme

Garanti Bankası kredi kartı Türkiye’de en çok para puan kazandıran bankalardandır. Garanti Bankası’nın bonus özellikli kredi kartları sayesinde alışverişlerinizden yüksek miktarda bonus puan kazanabiliyorsunuz. Peki kredi kartınızdaki bonusların ne kadar olduğunu biliyor musunuz?

Garanti Bankası SMS ile bonuslarınızı öğrenebilirsiniz. Garanti SMS ile birikmiş bonusları öğrenmek için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriyorsunuz. BİLGİ yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve kartınızın son 4 hanesini yazarak 3340’a gönderiyorsunuz.

Garanti Bankası SMS İle Dönem İçin Harcama Miktarını Öğrenme

Kredi kartınızdan ne kadar harcama yaptığınızı anında takip etmek ay sonunda kötü bir süprizle karşılaşmamanız için son derece önelidir. İşte Garanti Bankası SMS ile dönem için harcamalarınızı anında takip etmenize olanak tanımaktadır.

Garanti Bankası SMS ile dönem için harcama miktarını öğrenmek için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriyorsunuz. BİLGİ yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve kartınızın son 4 hanesini yazarak 3340’a gönderiyorsunuz.

Garanti Bankası SMS İle Ekstre Kesim Tarihini Öğrenme

Ekstre kesim tarihi, kredi kartı harcamalarınızın o ay ödenecek miktarının belirlendiği tarihtir. Bu tarihte sizin ödeyeceğiniz borç miktarı belli olur. O tarihe kadar yaptığınız kart harcamaları ve birikmiş taksitlerinizin tutarları ekstre kesim tarihinde belli olur. Ekstre kesim tarihinden sonra yapılacak harcamalar da bir sonraki aya yansıtılır. Dolayısıyla kredi kartı harcamalarınızı ertelemek için ekstre kesim tarihinden sonraki gün kredi kartından harcama yaparsanız bu harcamanız bir ay ertelenmiş olacaktır.

Ekstre kesim tarihinin bu önemi nedeniyle ekstre kesim tarihlerinizi bilmeniz yararlı olacaktır. Garanti Bankası SMS ile bu imkanı da sunmakta ve gelecek dönem hesap kesim tarihinizin ne olduğunu anında bildirmektedir.

Garanti Bankası SMS ile ekstre kesim tarihini öğrenmek için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriyorsunuz. BİLGİ yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve kartınızın son 4 hanesini yazarak 3340’a gönderiyorsunuz.

Garanti Bankası SMS İle Ekstre Borç Bilgisini Öğrenme

Garanti Bankası kredi kartı ile yapmış olduğunuz harcamalar ve bu harcamaların ne kadar olduğunu anında öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası SMS ile ekstre borç bilgisini öğrenmek için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriyorsunuz. EKSTRE yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve kartınızın son 4 hanesini yazarak 3340’a gönderiyorsunuz.

Garanti Bankası SMS İle Asgari Ödeme Miktarını Öğrenme

Kredi kartınızla harcama yaptınız ancak ay sonunda paranız kredi kartı ekstresinin tamamını ödemeye yetmez ise bankayla sorun yaşamamak adına kredi kartı borcunun asgarisini ödemeniz gerekmektedir. Garanti Bankası, kredi kartı borcunun minimum ödeme tutarının ne olduğunu kısa mesajla bildirmektedir.

Garanti Bankası SMS ile asgari ödeme miktarını öğrenmek için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriyorsunuz. EKSTRE yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve kartınızın son 4 hanesini yazarak 3340’a gönderiyorsunuz.

Garanti Bankası SMS İle Son Ödeme Tarihini Öğrenme

Kredi kartı harcamalarınızın zamanında ödenmesi ileride kredi notunuzun düşmemesi ve gecikme faizi ödememeniz için son derece önemlidir. Şayet kredi kartı borcunuzun son ödeme tarihini bilmiyorsanız bir mesajla bu bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası SMS ile son ödeme tarihini öğrenmek için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriyorsunuz. EKSTRE yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve kartınızın son 4 hanesini yazarak 3340’a gönderiyorsunuz.

Garanti Bankası SMS İle Kalan Borç Miktarını Öğrenme

Kredi kartı harcamalarınızı kontrol altında tutmanız, mevcut kredi kartı borçlarınızı bilmenizle ilgilidir. Şayet kredi kartı borcunuz çoksa mümkün olduğunca kredi kartınızı kullanmamanız yararınıza olacaktır. Garanti Bankası da kredi kartı harcamalarınızı anında kontrol edebilmeniz için borç öğrenme servisini hizmetinize sunmuştur.

Garanti Bankası SMS ile kalan borç miktarını öğrenmek için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne giriyorsunuz. EKSTRE yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve kartınızın son 4 hanesini yazarak 3340’a gönderiyorsunuz.

Garanti Bankası Anında Bilgi Servisi Ücretli Midir?

Garanti Bankası anında bilgi servisi ücretlidir. Anında bilgi servisine gönderilen her mesaj, cep telefonu operatörünüzün uyguladığı tarifeye göre bir kısa mesaj ücreti olarak faturaya yansıtılmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın